biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Naujienos

2017-05-23

Baigiantis gripo sezonui, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) šalyje ir vėl nežymiai padidėjo. Dvidešimtąją šių metų savaitę (2017 m. gegužės 15-21 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 52,5 atv./10 tūkst. gyventojų. 

Skaityti plačiau
2017-05-22

Ar žinote kaip elgtis, jei atsidūrėte situacijoje, kai Jūs, Jūsų artimas žmogus, draugas, ar net nepažįstamas žmogus susižeidė, apsinuodijo, ūmiai susirgo? Teikti pirmąją medicinos pagalbą mokėti privalo visi, bet realiame gyvenime, tai būna ne visada.

Skaityti plačiau
2017-05-18

Dėl alkoholio vartojimo kasmet miršta maždaug 4 tūkst. šalies gyventojų, tačiau alkoholio lemtas mirtingumas mažėja. Tarp visų mirčių alkoholio nulemtos mirtys 2010 metais sudarė 10,9 proc., o 2015 metais sumažėjo iki 9,4 proc. Daugiausiai dėl šių priežasčių 2015 m. mirė jauni 25–34 m. amžiaus Lietuvos gyventojai.

Skaityti plačiau
2017-05-17

Gegužės 17 – ąją dieną minima hipertenzijos diena. Arterinė hipertenzija – padidėjęs kraujo spaudimas, dar kitaip vadinamas, tyliąja visuomenės žudike. Ši liga atveria kelius infarktui, insultui, širdies ar inkstų nepakankamumui. Esant arterinei hipertenzijai, pakenkiamos kraujagyslių sienelės, storėja širdies raumuo, įvyksta pokyčiai inkstuose, akyse, smegenyse.

Skaityti plačiau
2017-05-17

Alytaus miesto visuomenės sveikatos biuras pradėjo mankštų sezoną prie Mažosios Dailidės ežerėlio. Kviečiame Jus į mankštas po atviru dangumi PIRMADIENIAIS IR TREČIADIENIAIS 9:30 val. prie Mažosios Dailidės ežerėlio tilto, turinčius savo kilimėlius prašome atsinešti. 

Skaityti plačiau
2017-05-16

Žmogus pažįsta pasaulį penkiais savo pojūčiais: klausa, regėjimu, lytėjimu, skoniu ir uosle. Svarbiausias iš šių pojūčių yra regėjimas, nes jis suteikia daugiausiai (80 procentų) informacijos apie mus supantį pasaulį.

Skaityti plačiau
2017-05-12

Gegužės 10-ąją judėjimo sveikatos labui dieną Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Ingrida Rutkauskienė, visuomenės sveikatos stiprinimo specialistės Ernesta Bartaševičiūtė ir Akvilė Bartkuvienė svečiavosi Plungės rajono savivaldybėje prisijungdamos prie akcijos „Dovanoju Plungei“.

Skaityti plačiau
2017-05-12

ALYTAUS MIESTO VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS KVIEČIA VISUS ALYTIŠKIUS PABĖGTI NUO ŽALINGŲ ĮPROČIŲ IR DALYVAUTI VISUOTINIAME BĖGIME PRIEŠ RŪKYMĄ. NORIME PABRĖŽTI, KAD TAI NEBUS VARŽYBOS AR LENKTYNIAVIMAS, O TIK JUDĖJIMAS SVEIKOS GYVENSENOS LINK.

Skaityti plačiau
2017-05-11

     „Pasirūpinkite savo sveikata. Pasitikrinkite pagal gimdos kaklelio, krūties, prostatos ir storosios žarnos vėžio prevencijos programas. Kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Paraginkite pasitikrinti ir artimuosius“ – tokio turinio SMS žinutę gegužės 15–28 dienomis gaus Vilniaus ir Alytaus apskričių gyventojai.

Skaityti plačiau
2017-05-09

DĖMESIO! KVIEČIAME Į  NAUJAS VIDUTINIO INTENSYVUMO  "DANCE FITNESS" TRENIRUOTES. TAI AEROBIKOS ŽINGSNELIŲ, GEROS MUZIKOS IR RAUMENŲ STIPRINIMO SINTEZĖ, NORINTIEMS PAGERINTI KŪNO LINIJAS NUOTAIKINGAI IR EFEKTYVIAI! KIEKVIENĄ KETVIRTADIENĮ 17:45 VAL. ADRESU DAUGŲ G. 5A, ALYTUS. REGISTRACIJA TEL. 8-315 516 53!

Skaityti plačiau
2017-05-08

DĖMESIO! KVIEČIAME Į ŠIAURIETIŠKO ĖJIMO UŽSIĖMIMUS KIEKVIENĄ TREČIADIENĮ 17:30 VAL. IR NAUJAS JUDRIAS "DANCE FITNESS" TRENIRUOTES KIEKVIENĄ KETVIRTADIENĮ 17:45 VAL. ADRESU DAUGŲ G. 5A, ALYTUS. REGISTRACIJA TEL. 8-315 516 53!

Skaityti plačiau
2017-05-08

2017 m. gegužės 25 d. 17:15 val. Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure vyks nemokama paskaita "Saugios kūdikių ir vaikų aplinkos kūrimas. Pirmoji pagalba kūdikiui ir vaikui". Paskaitos metu bus kalbama apie dažniausiai vaiką ištinkančias nelaimes namuose, kieme. Gausite patarimų, kaip šių nelaimių išvengti, kokias priemones naudoti, kaip saugiai vaiką vežti automobilyje. Išmoksite, kaip padėti kūdikiui ar vaikui užspringus, nusideginus, apsinuodijus įvairiomis cheminėmis priemonėmis, vaistais. Sužinosite, ką daryti, jeigu kūdikiui/vaikui sustojo širdis, kaip atlikti pradinį gaivinimą. Informacija ir registracija telefonu: 8-315 516 53.

Skaityti plačiau
2017-05-05

     Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) nuo 2009 metų inicijavo judėjimą „Plauk rankas – saugok gyvybes“ ir gegužės 5 dieną paskelbė pasauline rankų higienos diena. Pagrindinis šios dienos tikslas – atkreipti dėmesį į rankų higienos svarbą.

Skaityti plačiau
2017-05-03

     Septynioliktąją šių metų savaitę (2017 m. balandžio 24-30 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 48,7 atv./10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu sergančiųjų buvo daugiau – 51,3 atv./10 tūkst.  gyventojų.

Skaityti plačiau
2017-04-28

     VšĮ Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centras kviečia visus prisijungti prie Lietuvos vaikų ir jaunimo centro organizuojamos akcijos "Ar tu plauki?".

Skaityti plačiau
2017-04-27

Š. m. balandžio 26 d. Alytaus „Volungės pagrindinėje mokykloje vyko akcija „Diena be triukšmo“. Šios akcijos metu buvo norima atkreipti dėmesį, kad triukšmas daro poveikį žmogui tiek fiziologiškai, tiek psichologiškai, o ilgalaikis triukšmas netgi rimtai gali sutrikdyti sveikatą, pvz., padidinti kraujospūdį ar sukelti įvairias širdies ligas.

Skaityti plačiau
2017-04-26

Lietuvoje ir daugelyje kitų šalių kiekvienais metais paskutinį mėnesio trečiadienį minima Tarptautinė triukšmo suvokimo diena. Šią dieną siekiama atkreipti gyventojų dėmesį į neigiamą ilgai trunkančio triukšmo poveikį ir informuoti juos, kad tai nėra vien tik trikdymas.

Skaityti plačiau
2017-04-25

Kviečiame į ketvirtąją "Šeimos mokyklėlės" paskaitą apie vaikų auklėjimą nuo gimimo iki vaiko išleidimo į mokyklą. Sužinokite atsakymus į rūpimus klausimus, juk vaiko auklėjimas vienas sunkiausių vaiko auginimo klausimų. Paskaita vyks gegužės 16 d. 17:30 val. Alytaus Dzūkijos pagrindinėje mokykloje (Tvirtovės g. 7, III aukšte, aktų salėje). Tema "Vaikai augai patys. Kaip jiems nesutrukdyti?". Lektorius - Vaidas Arvasevičius, trijų vaikų tėtis, šeimoje ir konsultacinėje praktikoje taikantis Vedinę išmintį bei šiuolaikinės psichologijos žinias, sertifikuotas kūno psichoterapeutas, šeimos, karjeros, gyvenimo būdo konsultantas ir mokovas, lektorius ir pranešėjas.

Skaityti plačiau
2017-04-24

Renkama grupė gegužės mėnesiui į mankštas baseine. Pirmadienio grupės užsiėmimai prasidės nuo gegužės 8 d, trečiadienio grupės - gegužės 3 dienos. Registracija tel. 8-315 516 53

Skaityti plačiau
2017-04-24

Kviečiame sudalyvauti nemokamoje vaistininko žolininko Mariaus Lasinsko praktininėje paskaitoje gamtoje "Pavasario vaistažolės - maistas ir vaistas". Užsiėmimas vyks lauke, todėl rekomenduojame vilkėti patogią aprangą ir avalynę. Lauksime Jūsų!

Skaityti plačiau
2017-04-21

Kiekviena kūdikio besilaukianti šeima arba šio džiaugsmo jau sulaukusi svajoja, kad jų vaikelis augtų stiprus ir sveikas. Ir labai dažnai norėdami vaikui duoti visko ir labai daug, tiesiog duodame jam visko per daug ir per anksti: apkrauname vaiką jį varginančiais žaislais, įsigyjame įvairių brangių priemonių, kurios labai dažnai nepadeda vaikučiui augti, bet netgi jam pakenkia. Labai dažnai savo vaikučius lyginame su sesių, kaimynų vaikais – ką jie tam tikrais mėnesiais sugeba padaryti ir ko ne, kartais vyksta tiesiog lenktyniavimas kieno vaikas greičiau apsivers, kieno greičiau atsisės ar pradės vaikščioti. Per ankstyvas sodinimas, vaiko statymas tikrai neatneša vaikučiui naudos, o tik žaloja jo besiformuojantį kūnelį.

Skaityti plačiau
2017-04-18

     Balandžio 7 dieną Jotvingių gimnazijoje buvo švenčiama gamtos mokslų diena. Šią dieną vyko netradicinės pamokos. Mokiniai turėjo galimybę pasirinkti kokiose integruotose pamokose nori dalyvauti.

 

Skaityti plačiau
2017-04-18

     Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kovo mėnesį organizavo akciją „Draugauti smagu“ ir kvietė prisijungti visas miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas prie šios gražios inciatyvos, skirtos savaitei be patyčių paminėti.

Skaityti plačiau
2017-04-14

     Balandžio mėnesį būsimiems ir esamiems tėveliams duris vėl atvėrė Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojama Šeimų mokyklėlė. Į šią mokyklėlę pirmosioms nemokamos paskaitoms buvo pakviesti būsimi ir esami tėveliai. Balandžio 13 d. šnekėjome labai svarbia tema - visavertė mityba nėštumo ir žindymo laikotarpiu. Vis dar visuomenėje paplitęs mitas, kad nėščia ar žindanti moteris turėtų valgyti už du, o skysčių išgerti dar daugiau. Tačiau ar tai gali būti tiesa?

Skaityti plačiau
2017-04-14

Artėjant Europos imunizacijos savaitei, kurią minėsime balandžio 24 d., šį penktadienį (balandžio 14 d.) 10 val. kviečiame medikus ir visuomenę stebėti tiesioginę portalo DELFI TV konferenciją, kurioje svečiuosis ir į klausimus apie vakcinaciją ir užkrečiamąsias ligas atsakys gydytoja, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) Imunoprofilaktikos skyriaus vedėja Daiva Razmuvienė.

Skaityti plačiau
2017-04-14

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, šiais metais Vilniaus apskrityje užregistruotas pirmasis tymų atvejis Lietuvoje. Asmuo susirgęs tymais savaitę lankėsi Dubajuje (Jungtiniai Arabų Emyratai).

Skaityti plačiau
2017-04-12

Balandžio 27 d. 17:15 val. Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure (Daugų g. 5A, Alytus) vyks paskaita "Pieninių dantukų priežiūra - kokia ji turėtų būti ir kodėl tokia svarbi?". Lektorė - "Clinic DPC" burnos higienistė Ernesta Kučinskienė. Paskaitos metu bus kalbama apie pirmųjų dantukų priežiūrą, koks turėtų būti pirmasis dantų šepetukas, kuo valyti pirmuosius dantukus. Kaip tinkamai prižiūrėti pieninius dantukus, kodėl tai daryti svarbu, kokias tinkamas priemones pasirinkti. Taipogi, bus apžvelgtos pagrindinės pieninių dantų ligos ir jų išvengimo būdai. Vaikų pieninių dantų būklė tikrai nedžiugina, tad kviečiame išgirsti pagrindines pieninių dantų priežiūros taisykles iš specialistų lūpų!

Skaityti plačiau
2017-04-11

VšĮ Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centrą pasiekė neįgaliesiems pritaikytas reabilitacijos treniruoklis EIK. Lietuvos mokslininkų sukurtas treniruoklis skirtas asmenims, patiriantiems pusiausvyros laikymo bei judėjimo sunkumus po operacijų, insultų, patyrusiems stuburo traumas, sergantiems cerebriniu paralyžiumi ir kenčiantiems nuo kitų sveikatos sutrikimų.

Skaityti plačiau
2017-04-10

Balandžio 20 d. 17:15 val. Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure (Daugų g. 5A, Alytus) vyks paskaita „Fizinė vaiko raida nuo gimimo iki dvejų metukų amžiaus – kaip galime vaikučiui padėti augti ir vystytis?“. Lektorė – Gintarė Pranaitienė, kineziterapeutė, taisyklingo judesio mokyklos įkūrėja. Paskaitoje bus pristatoma vaiko fizinė raida nuo gimimo iki 2 metų. Bus kalbama apie įvairių priemonių naudojimą augant vaikui (vaikštynės, vibro kėdutės,  šokliukai, auto kėdutės), sužinosite - naudingi ar žalingi šie daiktai vaiko augimui ir vystymuisi. Tėveliai gaus patarimų, kaip mankštinti savo vaikelį, kaip įvertinti jo laikyseną, raidos ypatumus.

Skaityti plačiau
2017-04-10

Kviečiame dalyvauti "Šeimų šventėje"! Jūsų lauks ir Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras su smagiomis užduotimis ir žaidimais visai šeimai!

Skaityti plačiau
2017-04-10

Kviečiame į nemokamą paskaitą apie šlapimo nelaikymą!

Skaityti plačiau
2017-04-07

Kiekvienais metais balandžio 6 – oji diena minima kaip Saugaus eismo diena. Ši diena į atmintinų dienų sąrašą įtraukta 2006 metais. Saugaus eismo dieną įvairios institucijos tam tikrais būdais ir priemonėmis stengiasi priminti apie saugumo kelyje svarbą, skatina atsigręžti į save, kelyje elgtis dėmesingai, gerbti šalia esantį kitą eismo dalyvį, būti tolerantiškiems kitų eismo dalyvių atžvilgiu. Saugoti ne tik savo, bet ir kitų eismo dalyvių sveikatą bei gyvybę.

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, kartu su partneriais (Alytaus miesto savivaldybe, VĮ „Regitra“, Alytaus filialu, Alytaus jaunimo centru, Alytaus apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu), šiai dienai paminėti organizavo video klipų konkursą „Saugiai elkis kelyje!”, kuriame dalyvavo 8-12 klasių Alytaus miesto mokyklų moksleiviai.

Skaityti plačiau
2017-04-07

     Alytaus miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas baseine, kurios vyksta Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje. Alytiškiai jau išbandė nemokamas mankštas baseine, kurios yra vienos iš efektyviausių ir maloniausių fizinio lavinimo ir sveikatinimo priemonių.

Skaityti plačiau
2017-04-03

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras duris jau antrą kartą atvers Šeimų mokyklėlei. Šiemet į šią mokyklėlę kviečiami būsimi  ir esami tėveliai, auginantys vaikučius iki dvejų metukų amžiaus. Mokyklėlė skirta šeimų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos bei tėčiai bus konsultuojami įvairiais vaikų auginimo klausimais. Tėveliams tai puiki galimybė išgirsti specialistų patarimus, autorių ir praktikų idėjas, lavinti auklėjimo įgūdžius, saugoti ir stiprinti vaikų sveikatą. Visos paskaitos ir užsiėmimai – nemokami. Registruotis į paskaitas galite telefonu: 8-315 516 53

Skaityti plačiau
2017-03-29

     Dvyliktąją šių metų savaitę (2017 m. kovo 20-26 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 63,0 atv./10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu sergančiųjų buvo mažiau – 50,6 atv./10 tūkst.  gyventojų.
 

Skaityti plačiau
2017-03-27

     Kovo 22 dieną Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai minėjo Pasaulinę vandens dieną. Mokykloje vyko akcija „Vanduo – sveikata“. Šią dieną mokyklos pirmojo aukšto fojė pasipuošė labai originaliu mokinių sukurtu stendu  „Vanduo sveikatos šaltinis“.

Skaityti plačiau
2017-03-27

Kviečiame į Atvelykio šventę, joje jūsų lauks ir Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras!

Skaityti plačiau
2017-03-27

     Kiekvienas žmogus  nuo pat gimimo mato ir girdi, kaip apie alkoholį, narkotikus, tabaką  atsiliepia jo tėvai, giminės, artimieji. Dažnai svaigalų vartojimas pateikiamas kaip linksmas, teigiamas dalykas. Ne visi atsakingai įvertina kaip kenkia alkoholio, narkotikų vartojimas pačiam žmogui, kokią  įtaką šie žalingi įpročiai daro aplinkinių  gyvenimui.  

Skaityti plačiau
2017-01-18

Judėjimas – būtina ne tik geros savijautos, bet ir sveikatos sąlyga. Judėjimas, reguliari mankšta, sportas ne tik dailina kūno linijas, bet ir pagerina žmogaus emocinę būseną, padeda jaustis geriau ir labiau pasitikėti savimi. Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir toliau tęsia nemokamų mankštų maratoną ir kviečia Alytaus miesto gyventojus pavasarį pasitikti ne tik su geresne sveikata, bet ir dailesnėmis kūno linijomis!

 

Skaityti plačiau
Kas privalo rūpintis žmonių sveikata?
sveika mokykla 20 metų