biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Naujienos

2018-06-19

      Birželio 29 dieną 9:30 val. – 13:30 val. vyks paskutinis Šeimų mokyklėlės etapas „Mama, tėti, man padėki“. Šis seminaras skirtas šeimoms, kurioms reikia pagalbos ugdant autizmo spektro sutrikimų turinčius vaikus. Šeimos bus konsultuojamos įvairiais elgesio sutrikimų  klausimais.

Skaityti plačiau
2018-06-07

     Vasara - pats smagiausias metų laikas, kuomet laukia atostogos, draugai, gamta ir pramogos. O, kad atostogauti būtų smagu ir, svarbiausia, saugu, Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistai primena, kokia svarbi žmogaus gyvybė ir pataria, kaip elgtis prie vandens ir vandenyje, bei ką daryti jei žmogus skęsta.

Skaityti plačiau
2018-06-06

     Vasaros karščiai dažnai būna tiesiogiai susiję su ūmių žarnyno infekcijų protrūkiais, apsinuodijimu maistu. Apsinuodijimas maistu - tai maisto sukeliamas virškinamojo trakto sutrikimas, pasireiškiantis dėl užteršto, nešviežio ar netoleruojamo maisto vartojimo. Dažniausiai jį sukelia įvairūs infekciniai veiksniai – bakterijos, virusai. Didžioji dauguma visų šalyje registruojamų apsinuodijimų maistu protrūkių kyla dėl namų sąlygomis netinkamai pagaminto, nesaugaus maisto.

Skaityti plačiau
2018-06-05

     Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (SMLPC) primena, kad birželio 5-ąją minima Pasaulinė aplinkos apsaugos diena. Šią dieną visame pasaulyje vyksta renginiai, kurie skatina visą žmoniją prisiimti atsakomybę už savo aplinką ir aktyviai įsitraukti į mūsų žemės apsaugą

Skaityti plačiau
2018-06-04

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  kviečia į  Šeimų mokyklėlės, Birželio mėnesio nemokamas paskaitas. Nepraleiskite ir pasinaudokite proga nemokamai išklausyti specialistų patarimus, autorių ir praktikų idėjas, kaip saugoti ir stiprinti šeimos sveikatą.

Skaityti plačiau
2018-06-01

Kiekvienais metais gegužės 31-ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė diena be tabako. Šią dieną visi rūkantieji skatinami bent vieną dieną nerūkyti. Primenama, kad rūkymas – viena iš pagrindinių mirties priežasčių.

Skaityti plačiau
2018-06-01

Alytaus miesto visuomenės sveikatos biuras jau 10 metų stiprina gyventojų sveikatą, gerina gyvenimo kokybę, formuoja sveikos gyvensenos nuostatas bendruomenėje. Siekiant paminėti šį jubiliejų buvo suorganizuotas patyriminis pasivaikščiojimas „5 stichijos“.

Skaityti plačiau
2018-05-31

Šalyje maudymosi sezonas prasideda birželio mėn. 1 d. ir tęsiasi iki rugsėjo mėn. 15 d. Atsižvelgiant į Lietuvos higienos normos HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ nuostatas, likus 10 dienų iki maudymosi sezono pradžios turi būti atliekami maudyklų vandens kokybės tyrimai.

Skaityti plačiau
2018-05-30

Kiekvienais metais gegužės 31 d. minima Pasaulinė diena be tabako. 2018 m. Pasaulinės dienos be tabako šūkis – „Tabakas ir širdies ligos“. Šią dieną siekiama pabrėžti rūkymo sukeliamą riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, įskaitant insultą.

Skaityti plačiau
2018-05-28

Alytaus miesto visuomenės sveikatos biuras gegužės mėnesio pabaigoje miesto gyventojus pakvietė į paskaitą „Aromaterapija, sveikos odos paslaptis“. Daugelis mūsų net patys to nežinodami esame patyrę neįtikėtiną eterinių aliejų poveikį. 

Skaityti plačiau
2018-05-23

Sveiki ir linksmi vaikai yra didelis turtas tėveliams. Puiki šypsena puošia visus, bet norint gražiai šypsotis reikia turėti sveikus dantis. Kasdieninė burnos ertmės priežiūra, tai pirmas žingsnis sveikų dantų ir gražios šypsenos link.

Skaityti plačiau
2018-05-17

Šeimų mokyklėlė jau įpusėjo, todėl kviečiame nepraleisti ir pasinaudoti proga nemokamai išklausyti specialistų patarimus, autorių ir praktikų idėjas, kaip saugoti ir stiprinti šeimos sveikatą.

Skaityti plačiau
2018-05-16

Gegužės 31 dieną, 17:30 val. kviečiame į patyriminį 5 km pasivaikščiojimą ,,5 stichijos‘‘.

 

Skaityti plačiau
2018-05-11

Simbolinis veikėjas „Lašiukas“ su mūsų mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialiste būsimus Vidzgirio pagrindinės mokyklos pirmokus gegužės 9 d. pavakarę pakvietė į „Lašelio kelionę“. Vaikai ne tik smalsiai žiūrėjo filmuką, šauniai įminė mįsles, bet ir aktyviai dalyvavo diskusijoje.

Skaityti plačiau
2018-05-11

Europos dienos šventėje jau ketvirtą kartą dalyvausianti Vilniaus teritorinė ligonių kasa (Vilniaus TLK) gyventojus kviečia aplankyti įstaigos stendą ir sužinoti apie apdraustųjų teisę gauti būtiną medicinos pagalbą keliaujant po Europą, taip pat dalyvauti viktorinoje „Europos sveikatos draudimo kortelė – turėk ir keliausi saugiau“. Vilniaus TLK atstovų stendas šventėje veiks gegužės 11–12 d.  Vinco Kudirkos aikštėje, Vilniuje.

Skaityti plačiau
2018-05-11

Že­mės ūkio dar­bai – šiuo metu dau­ge­lio žmo­nių rū­pes­tis. Po žiemos kūną prie didesnio krūvio reikia pratinti po truputį. Pirmiausia pradėkite nuo pasivaikščiojimo, lengvos mankštos, o po to – imkitės tolimesnių žemės ūkio darbų.

Skaityti plačiau
2018-05-10

Gegužės 10 d. visame pasaulyje minima tarptautinė Judėjimo sveikatos labui diena. Labai svarbus sveikos gyvensenos veiksnys yra fizinis aktyvumas, kuris gali būti įtrauktas į įvairias asmens gyvenimo sritis: laisvalaikio, profesinę, namų ruošos, mobilumo (transporto). 

Skaityti plačiau
2018-05-09

Ankstyvą  saulėtą pavasario rytą Alytaus miesto visuomenės sveikatos biuras, darželis – mokykla „Viltis“ bei lopšelis – darželis „Vyturėlis“ linksmai nusiteikę rikiavosi parke. Čia jie rinkosi į renginį, skirtą Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-mečiui paminėti.

Skaityti plačiau
2018-05-08

Sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) šalyje toliau mažėja. Aštuonioliktąją šių metų savaitę (balandžio 30 d. – gegužės 6 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 43,7 atv./10 tūkst. gyventojų.

Skaityti plačiau
2018-05-03

Alytaus miesto visuomenės sveikatos biuras primena, kad gegužės 5-ąją dieną pasaulis mini rankų higienos dieną. Šių metų šūkis – „Teikiant medicininę pagalbą sepsio prevencija – tavo rankose“.

Skaityti plačiau
2018-04-30

Atkreipkite dėmesį, kad prieš pradedant sportuoti reikėtų tam pasiruošti. Sportas – sveikatos šaltinis, tačiau užsiimant juo neapgalvotai ar persistengiant, žala gali būti didesnė už naudą. Tad ką reikėtų daryti, kad sportas būtų naudingesnis.

Skaityti plačiau
2018-04-27

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizuoja Šeimų mokyklėlės projektą, kurį finansuoja Alytaus miesto savivaldybė. Šiemet į šią mokyklėlę kviečiamos Alytaus miesto šeimos, būsimi  ir esami tėveliai (globėjai), auginantys vaikus, ar jų artimieji.

Skaityti plačiau
2018-04-26

Laikas - pats svarbiausias dalykas ištikus insultui. Nuo to, kaip greitai žmogus pasiekia gydymo įstaigas ir kaip greit, ir laiku pradedamas gydymas, priklauso žmogaus pasveikimo lygis.

Labai dažna problema, kad dauguma ligonių, kuriuos ištinka išeminis insultas, neskuba važiuoti į ligoninę, o insulto atveju kiekviena minutė labai svarbi.

Skaityti plačiau
2018-04-26

Alytaus miesto visuomenės sveikatos biuras kviečia visus alytiškius į NEMOKAMUS šiaurietiško ėjimo užsiėmimus pirmadieniais ir trečiadieniais 17:30 val. (nuo gegužės mėn.), adresu: Daugų g. 5A, Alytus. Registracija ir informacija tel. (8 315) 51653.

Skaityti plačiau
2018-04-26

Suaugusieji  nuo mažens aiškinti vaikams, kokios nelaimės gali atsitikti per neatsargumą. Kita vertus, jie patys niekada neturi pamiršti, kad aplink juos visada labai smalsūs ir judrūs vaikai. Tuo tarpu dar dažnai mūsų vaikai tampa suaugusiųjų aplaidumo ir išsiblaškymo aukomis.

Skaityti plačiau
2018-04-23

Daugiau nei pusmetį veikianti ,,Tėvų linija” - vienintelė vieta, kur visos Lietuvos tėvai gali gauti nemokamą, profesionalią psichologinę pagalbą vaikų auklėjimo klausimais, paskambinus nemokamu telefono numeriu 8 800 900 12.

Skaityti plačiau
Kas privalo rūpintis žmonių sveikata?
sveika mokykla 20 metų