biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Naujienos

2021-04-07

Balandžio 7-ąją pasaulyje minima Pasaulinė sveikatos diena.

Skaityti plačiau
2021-04-02

Artėja gražiausia pavasario šventė – Velykos. Jos stalas neįsivaizduojamas be kiaušinių ir majonezo, kuris kaip pagrindinis akcentas dominuoja ne tik prie margučių, tačiau ir įvairiose salotose bei mišrainėse.

Skaityti plačiau
2021-04-02
Velykos – kiaušinių valgymo šventė. Artėjant Velykoms, dažnas iš mūsų siekia įsigyti kiaušinių: perkame parduotuvėje, turguje ar tiesiog iš močiutės kaime. Kiaušinius vartojame gamindami įvairius maisto gaminius, valgome juos virtus, keptus ar kitaip paruoštus, o per Velykas, tęsiant senąsias mūsų kultūros tradicijas – kiaušiniai tampa velykiniais margučiais, papuošdami šventinį stalą.
 
 
 
Skaityti plačiau
2021-04-01

Visuomenės sveikatos požiūriu sveika gyvensena yra didžiulė vertybė, nes ji yra geros sveikatos bei savijautos prielaida. Žmonių sveikata priklauso nuo aplinkos, gyvensenos, genetinių veiksnių. Lėtinių ligų išsivystymas nemaža dalimi priklauso nuo žmogaus gyvensenos ypatumų: netinkamos mitybos, menko fizinio aktyvumo, piktnaudžiavimo psichoaktyviomis medžiagomis (alkoholiu, tabako gaminiais, narkotinėmis medžiagomis). Pasaulį sukausčius COVID-19 krizei iššūkių tik padaugėjo. Neveikiant sporto klubams, mokiniams taikant nuotolinį mokymą, žmonėms stengiantis kuo daugiau laiko praleisti namie – mažėja fizinis aktyvumas.

Skaityti plačiau
2021-03-30

Siekdami sumažinti sergamumą širdies ir kraujagyslių ligomis bei cukriniu diabetu, Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupės asmenis sveikatos stiprinimo programoje.

 

 

Skaityti plačiau
2021-03-30

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti "Sveiko Velykų deserto konkurse".

Skaityti plačiau
2021-03-25

Kaip mus veikia stresas ir nuolatinis  jaudinimasis? Įdomu, ką fiziologiškai daro toks stresas, kas vyksta organizme, kai esame susijaudinę, ir ką daryti, kad nusiramintumėme?

Skaityti plačiau
2021-03-25

Fizinis aktyvumas daro teigiamą įtaką visuomenės sveikatingumui, fiziniam bei psichiniam tobulėjimui ir užimtumui, todėl gerai, kad ir vaikai yra įtraukiami į sportinę veiklą.

Skaityti plačiau
2021-03-23

Vanduo – ne tik sveikatos, geros savijautos, geros nuotaikos šaltinis, bet ir grožio bei jaunystės eliksyras. Rytuose manoma, jog didžiausią reikšmę žmogaus sveikatai turi ne tik suvartojamo vandens kiekis, bet ir vandens gėrimo būdas. Taigi, svarbu ne tik kiek, bet ir kaip, ir kada yra geriamas vanduo. Informaciniame video primename ne tik vandens gėrimo naudą, tačiau ir pagrindines jo gėrimo taisykles, o kitame primename vandens saugojimo svarbą, kadangi daugelyje pasaulio valstybių, tai pat ir Lietuvoje, didėjant vandens taršai vykdoma vandens taupymo ir jo taršos mažinimo politika. Mes taip pat galime daug prisidėti taupydami vandenį ir kad mus supantis vanduo būtų kuo mažiau užterštas. 

Skaityti plačiau
2021-03-23

1882 metais kovo 24-ąją Robertas Kochas atrado tuberkuliozės sukėlėją – tuberkuliozės mikobakteriją. Kiekvienais metais kovo 24 d. pasaulyje pažymima Pasaulinė tuberkuliozės  diena. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, Europos regione tuberkuliozė išlieka pagrindiniu visuomenės sveikatos iššūkiu.

Skaityti plačiau
2021-03-20

Kūdikio laukimas – džiaugsmingas laikotarpis šeimai. Visi norime, kad mažylis gimtų sveikas, su didžiausiu nekantrumu ir jauduliu laukiame kiekvieno raidos etapo: kuomet pradės šypsotis, sėdėti, vaikščioti... Tačiau gyvenimas yra toks nenuspėjamas ir kartais be jokios priežasties tarsi loterijoje „padovanoja kitokį“ mažylį, turintį Dauno sindromą. Kiekviena šeima tokią žinią priima savaip. Ypatingai sunku, kai tėvai lieka vieni su savo nelaime, neturi palaikymo, patarimo kaip gyventi toliau. Taigi, pirmiausia ką reikia padaryti, tai padėti tokiai šeimai suprasti, kad tai nėra jų kaltė, kad visą gyvenimą neslėgtų priekaištai dėl „kitokio“ vaikelio gimimo.

Skaityti plačiau
2021-03-20

Šiltėjant orams traukiame į gamtą, tačiau nė neįtariame, kad pievose, parkuose, miškuose ar net sodybos kieme mūsų tyko nemenkas pavojus – erkės, vieni seniausių parazitų, kurių pasaulyje žinoma per 800 rūšių.

Skaityti plačiau
2021-03-11

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure geriausia metų specialiste tapo Indrė Jasionienė, įvertinta už nuoširdų atsidavimą profesinei veiklai, sąžiningą, kruopštų ir rūpestingą pareigų atlikimą bei visuomenės sveikatos vertybių puoselėjimą. Jai apdovanojimą įteikė 2021 03 08 d. Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis ir vicemerė Jurgita Šukevičienė.

Skaityti plačiau
2021-03-09

Ką tik prasidėjo vienas gražiausių metų laikų – pavasaris. Tačiau mūsų organizmas yra nusilpęs dėl vitaminų ir mikroelementų trūkumo. Kokių vitaminų reikia ir kur jų ieškoti rasite Alytaus miesto VSB sukurtame video

Skaityti plačiau
2021-03-04
  • Paslauga teikiama anonimiškai.
  • Suteikiama iki 5 nemokamų konsultacijų.
  • Laikas ir vieta bus sutarti registracijos metu.
  • Konsultacijas vykdys psichologai iš Kauno.
  • Registruotis galite tel.nr. +370 615 37 363.
  • Paslauga finansuojama LR sveikatos apsaugos ministerijos ir Alytaus miesto savivaldybės lėšomis.
Skaityti plačiau
2021-03-01

     Profesinis stresas yra realus ir sistemingai pedagogų savijautą bei sveikatą neigiamai paveikiantis veiksnys, todėl 32 val. mokymais siekiame, kad atsirastų kuo daugiau gebėjimų sustiprinti savo psichikos sveikatą. Mokymai orientuoti į praktinių gebėjimų ugdymą, praktinių žinių taikymą.

Skaityti plačiau
2021-03-01

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vykdoma visuomenės sveikatos stebėsena leidžia įvertinti Alytaus miesto savivaldybės gyventojų sveikatos būklę, sveikatos rizikos veiksnius, bei kasmet rengia savivaldybės visuomenės sveikatos stebėsenos ataskaitos projektą.

Skaityti plačiau
2021-03-01
Angliavandenių turinčių maisto produktų, kaip ir riebalų, dažnai prisibijoma ir vengiama vartoti. Tačiau angliavandeniai yra svarbi sveikos mitybos dalis. Jie yra kuras smegenims, ir jūsų kūnui reikia tam tikro jų kiekio, kad tinkamai funkcionuotų. Be to, dauguma angliavandenių turi nemažai ląstelienos ir kitų svarbių maistinių medžiagų, kurių reikia gerai subalansuotoje mityboje.
Svarbu saikas ir tinkamai pasirinkti angliavandeniai. Kokie jie, atsakymus rasite Alytaus miesto VSB video filmukyje.
Skaityti plačiau
2021-02-24

Pasaulinė COVID-19 pandemija ir dėl jos Lietuvoje paskelbtas karantinas pakeitė daugelio šalies gyventojų kasdienybę. Dirbdami ar besimokydami nuotoliniu būdu namuose mes mažiau judame, bet daugiau valgome. Dėl įvestų karantino judėjimo ribojimų ir šaltos žiemos išdaigų esame suirzę ir psichologiškai pavargę, neretai ir prasčiau išsimiegame. Būtent dėl to kyla grėsmė mūsų svarbiausiam organizmo varikliui - širdžiai. Todėl būtent dabar jai turime skirti ypatingą dėmesį.

Skaityti plačiau
2021-02-19

Lėtinės kepenų ligos ir COVID-19: informacija ir patarimai

Skaityti plačiau
Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę?
sveika mokykla 20 metų