biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Naujienos

2019-12-09

Gruodžio 1-ąją buvo minima Pasaulinė AIDS diena. Šios dienos proga buvo skelbiamas kryžiažodžio konkursas, kuriame galėjo dalyvauti visi norintys pasitikrinti žinias apie AIDS. Konkurse dalyvavo 34 dalyviai, pirmiesiems penkiems teisingai išsprendusiems skirti biuro įsteigti prizais. Skelbiame laimėtojus ir kviečiame atsiimti prizus adresu: Daugų g. 5A, Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure (tel. 8-315 516 53).

Skaityti plačiau
2019-12-04

     Lapkričio 13–18 d. buvo minima – Supratimo apie antibiotikus savaitė. Šiomis dienomis siekiama informuoti visuomenę apie antibiotikus, antibiotikams atsparių bakterijų keliamą grėsmę visuomenės sveikatai bei plėtoti teisingą antibiotikų vartojimą

Skaityti plačiau
2019-12-01

Gruodžio 1-oji, Pasaulinė AIDS diena, minima jau 31 kartą. Ši diena yra galimybė žmonėms susivienyti kovai prieš šią ligą, palaikyti ŽIV sergančius žmones ir prisiminti tuos, kurie mirė nuo su AIDS susijusių ligų. Pasaulinės AIDS dienos simbolis – raudonas kaspinas, kurį 1991 metais išpopuliarino viena nedidelė Niujorko AIDS organizacija. Ją sudarė įvairūs menininkai. Siekdama kovoti su užsikrėtusiųjų ŽIV stigmatizavimu, organizacija ieškojo simbolio, kuris galėtų būti akivaizdi užuojautos ŽIV užsikrėtusiems žmonėms ir jų artimiesiems išraiška. Dėka jų Raudonas kaspinas tapo tarptautiniu prevencijos ir solidarumo su užsikrėtusiais ŽIV ir sergančiais AIDS simboliu.

Skaityti plačiau
2019-11-27

     Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras prisideda prie Narkotikų tabako ir alkoholio kontrolės departamento vaizdo klipo viešinimo apie psichologinės ir socialinės reabilitacijos paslaugas viešinimo

Skaityti plačiau
2019-11-27

Gruodžio 1-ąją bus pažymima Pasaulinė AIDS diena, kuri pasaulyje minima nuo 1988 m. Šios dienos proga skelbiamas kryžiažodžio konkursas, kuriame gali dalyvauti visi norintys pasitikrinti žinias apie AIDS.

 

Skaityti plačiau
2019-11-20

2019 m. lapkričio 26 d. 17 val. 30 min. kviečiame į nemokamą paskaitą “Vidurio amžiaus pokyčių laikas – lyg Odisėjo kelionė namo”.  Vidurio amžiaus krizė – tai ne tik vyrų problema. Tai yra laikas, kada ypač keičiasi žmogaus požiūris į gyvenimą. Kaip šį laikotarpį išgyventi ir sau padėti? Šiuos ir kitus klausimus paskaitoje gvildens lektorė psichoterapeutė Dovilė Ridzevičienė.

Skaityti plačiau
2019-11-20

Jau ne vienerius metus Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure vyksta įvairūs fizinio aktyvumo užsiėmimai – vieni iš jų – spyruokliavimo mankštos ant batutų. Kas niekuomet nėra išbandę mankštų ant batutų, dažnai būna kategoriškos nuomonės apie šią mankštos priemonę. Kviečiame susipažinti kuo gi ypatingas biuro mankštose naudojamas batutas.

Skaityti plačiau
2019-11-13

     Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia į sertifikuotos EuroPsy Klinikinė ir Sveikatos psichologės psichoterapeutės Nijolės Jakubaitienės paskaitą „Stresas ir jo valdymas“. Gruodžio 12 d. 17.30 val. sužinosite, kaip šventes pasitikti nejaučiant didelės įtampos.

Skaityti plačiau
2019-11-08

     Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras Gruodžio 3 d. 17:30 val. kviečia Alytaus miesto suaugusius gyventojus į nemokamą paskaitą apie burnos ir dantų priežiūros svarbą kasdienybėje 

Skaityti plačiau
2019-10-30

     Supratimo apie antibiotikus savaitė minima lapkričio 13–18 d., šia savaite siekiama informuoti visuomenę apie antibiotikus, antibiotikams atsparių bakterijų keliamą grėsmę visuomenės sveikatai bei plėtoti teisingą antibiotikų vartojimą

Skaityti plačiau
2019-10-29

     Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena apie meningokokinę infekciją – klastingą ligą, kuriai būdingas sezoniškumas, todėl susirgti šia infekcija didesnė tikimybė yra šaltuoju metų laikotarpiu

Skaityti plačiau
2019-10-23

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ir Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas, reaguodami į Alytaus mieste ir rajone susidariusią ekstremalią situaciją dėl padangų degimo produktų sukeliamo poveikio maisto saugai ir gyvūnų sveikatai, teikia rekomendacijas gaisro paveiktoje teritorijoje gyvenantiems gyventojams ir veikiančioms maisto tvarkymo įmonėms. Rekomendacijos bus atnaujinamos ir pildomos atsižvelgus į naujausią gaunamą informaciją ir gautus tyrimų rezultatus.

Skaityti plačiau
2019-10-22

Skydliaukė – didžiausia žmogaus endokrininė liauka, kuri sveria tik 15-30 gramų. Ji yra priekinėje kaklo dalyje priešais trachėją. Forma panaši į drugelį, kurio vienas sparnelis neturėtų būti didesnis už to asmens nykščio galinį pirštakaulį. Skydliaukės hormonų (trijodtironino ir tiroksino) gamybai reikalingas jodas. Šie hormonai reguliuoja daugelį svarbių gyvybinių organizmo funkcijų. Skydliaukės hormonai turi įtakos kitų hormonų veiklai, pvz. stiprina insulino poveikį ir organizmo reakciją į streso hormonus. Rekomenduojama jodo dienos dozė paaugliams ir suaugusiems 120-150 µg (mikrogramų). 1/4 arbatinio šaukštelio joduotos druskos yra 95 µg jodo.

Skaityti plačiau
2019-10-21

MANKŠTOS SPALIO 21-25 D.D. NEVYKS! DĖL KITOS SAVAITĖS, SEKITE INFORMACIJĄ TINKLAPYJE IR BIURO FACEBOOK'O PUSLAPYJE!

Skaityti plačiau
2019-10-18

Plokščiapadystė – tai pėdos deformacija, kuri susiformuoja, nusileidus arba suplokštėjus pėdos skliautui. Pagrindinė plokščiapadystės priežastis yra raumenų silpnumas, dažniausiai pasitaiko tiems vaikams kurie nesportuoja, mažai juda. Plokščiapadystė būna įgimta ir įgyta. Vaikų pėdutės skliautas formuojasi iki 5-6m.

Skaityti plačiau
2019-10-18

Spalio 10 dieną buvo minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Ši diena mums primena psichinės sveikatos ir jos stiprinimo svarbą. Psichinė sveikata (remiantis LR psichikos sveikatos strategija) – geros savijautos pojūtis, emocinė ir dvasinė būsena, kuri leidžia žmogui džiaugtis gyvenimo pilnatve, užmegzti ir palaikyti asmeninius santykius, išreikšti save tokiais būdais, kurie teikia malonumą pačiam individui ir aplinkiniams, skatina pačiam daryti sprendimus ir už juos atsakyti. Žodžio „psichika“ reikšmė graikų kalboje (psyché – gyvenimas, psichikos – siela).

Skaityti plačiau
2019-10-18

Spalio 17 d., ketvirtadienį, 16 val. Aplinkos apsaugos agentūros mobili laboratorija buvo perkelta į Alytaus miestą adresu Kauno g. 69, kur nepertraukiamai matuoja ir teikia duomenis gyventojams apie oro kokybę ir teršalų koncentracijas. Mobili laboratorija budės mieste visą savaitgalį, kol ugniagesiai užgesins visus įmonėje „Ekologistika“ esančius ugnies židinius ir gaisras bus galutinai likviduotas. Agentūros darbuotojai kilnos laboratoriją į skirtingas miesto vietas, atsižvelgdami į vyraujančią vėjo kryptį ir jos pokyčius. Spalio 18 d. popietę mobili laboratorija bus perkelta į Miklusėnų gyvenvietę.

Skaityti plačiau
2019-10-17

Spalio 15 d. buvo minima Pasaulinė rankų plovimo diena, kurios šių metų šūkis „Švarios rankos visiems“. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai nurodo, kad per nešvarias rankas plinta apie 80 proc. įvairių infekcinių ligų. Dėl netinkamos rankų higienos ir prastų rankų plovimo įgūdžių padidėja rizika susirgti ne tik žarnyno infekcijomis, tačiau ir kvėpavimo takų ligomis.

Skaityti plačiau
2019-10-16

Dėl naktį Pramonės gatvėje kilusio gaisro Alytuje – ekstremali padėtis. Į orą pateko daug taršiųjų dalelių. Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija skubiai sušaukė posėdį, imamasi priemonių apsaugoti žmonių sveikatą.

Skaityti plačiau
Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę?
sveika mokykla 20 metų