biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Naujienos

2020-07-13

     Jau įpusėjo vasaros maudymosi sezonas. Nors orai šiomis dienomis ne tokie šilti, ir ne taip viliojantys išsimaudyti, vandens kokybę įvertinti vis tiek svarbu.

Skaityti plačiau
2020-07-09

   Siekiant išvengti ligų, kurios gali atsirasti dėl chaotiško kvėpavimo, reikia skirti laiko taisyklingam kvėpavimui. Gimęs kūdikis kvėpuoja pilviniu kvėpavimu, tai pats efektyviausias ir geriausias kvėpavimo būdas, kurio metu įkvepiamas didesnis deguonies kiekis ir iškvepiamas didesnis anglies dioksido kiekis, nes kvėpavimas yra gilus ir naudojamas didesnis plaučių tūris, tokio kvėpavimo galime išmokti visi.

Skaityti plačiau
2020-07-01

Prasidėjus vasarai ir maudymosi sezonui - tiriamas maudyklų vanduo, kad gyventojai galėtų naudotis vasaros malonumais nekenkdami savo sveikatai.

Skaityti plačiau
2020-06-22

Meningokokinė infekcija - tai ūmi bakterinė infekcija, kuri kliniškai gali pasireikšti įvairiomis formomis: nuo lengvo rinofaringito (slogos) iki meningoencefalito arba žaibinio meningokokinio sepsio. Apie šią ligą plačiai kalbama ir jos bijomasi dėl sunkių jos formų, kurios neretai baigiasi mirtimi ar sunkiomis komplikacijomis.

Skaityti plačiau
2020-06-19

Grūdinimas – tai vienas iš sveikatos stiprinimo būdų, kuris vaikystėje yra itin svarbus. Aplinka, kurioje vaikas gyvena, žaidžia, sportuoja, išdykauja, nėra pastovi, ji visą laiką kinta. Jeigu vaikas nėra užsigrūdinęs ir susiduria su stipresniu aplinkos poveikiu (pvz. šaltesnis oras ar vanduo), negu tas prie kurio yra pripratęs, jis gali susirgti. Profilaktinių priemonių taikymas nuo ankstyvo amžiaus turi didelę reikšmę fizinei ir emocinei sveikatai bei padeda sumažinti sergamumą.

Skaityti plačiau
2020-06-19

Lietuvoje vasara trumpa ir saulėtų dienų nedaug, todėl joms atėjus skubėkime gaudyti saulės spindulius. Jie teigiamai veikia mūsų nuotaiką, grūdina organizmą ir gerina bendrą savijautą. Vitaminas D arba kalciferolis yra vienas svarbiausių vitaminų, kartais dar vadinamas „saulės“ vitaminu, kurio net iki 90% mes gauname iš ultravioletinių saulės spindulių. Norint gauti pakankamą vitamino D kiekį, saulėje kasdien reikėtų pabūti iki 30 minučių, bet kadangi vitaminas D ilgai neužsilaiko organizme, jo atsargas po poros savaičių vėl reikėtų papildyti. Taigi, kuo dažniau mes būsime saulės šviesoje gryname ore, tuo daugiau pasigamins vitamino D, o mes jausimės geriau ir būsime sveikesni.

Skaityti plačiau
2020-06-18

Prasidėjus vasarai bei maudymosi sezonui, kiekvieną mėnesį norint užtikrinti saugumą yra tiriama Alytaus Mažojo ir Didžiojo Dailidės ežerų maudyklų vandens kokybė.

Skaityti plačiau
2020-06-18

Perkaitimas – tai organizmo būklė, kurios metu sutrinka kūno temperatūros reguliacijos mechanizmai bei pakyla temperatūra. Perkaisti galima pernelyg ilgai būnant saulėje, sunkiai dirbant ar sportuojant karštą dieną, ilgai būnant karštoje aplinkoje (patalpoje, automobilyje ir kt.) Perkaitimo požymiams būdinga: galvos skausmas, pykinimas, drėgna pablyškusi oda, nuovargis, mieguistumas, pakilusi kūno temperatūra.

Skaityti plačiau
2020-06-18

Labiausiai vasarą atostogaudami mėgstame maudytis. Maudynių metu organizmą veikia oro temperatūra, drėgmė, judėjimo greitis, saulė, vandens temperatūra ir slėgis.

Skaityti plačiau
2020-06-18

Odos nudegimai saulėje kyla dėl pernelyg didelio ir ilgo ultravioletinių spindulių (UV) poveikio ir gauto jų kiekio. Dažniausiai pirmieji saulės nudegimo simptomai -  skausmas ir odos paraudimas. Esant stipriems nudegimams iškyla pūslės, atsiranda vandeningų žaizdų. Saulės nudegimai, taip pat, gali sukelti kitus sisteminius sveikatos sutrikimus: karščiavimą, drebulį, galvos skausmus, pykinimą, silpnumą, galvos svaigimą.

Skaityti plačiau
2020-06-18

Visuomenėje daug kalbama  apie rūkymo žalą organizmui ir pasekmes, bet žmonės vis dėlto nesiliauja rūkyti. Retai susimąsto apie galimas pasekmes, todėl rūkymas vis sparčiau plinta taip nusinešdamas daugybę gyvybių.

Skaityti plačiau
2020-06-18

Baigėsi mokslo metai ir atėjo ilgai laukta vasara. Atostogos – tai laikas, kuomet labai svarbu atgauti jėgas, stiprinti sveikatą, pažinti aplinkinį pasaulį ir žinoma, kaip reikiant pailsėti. Nuo to, kaip gerai vaikas pailsės atostogų metu, priklausys jo darbingumas ir sėkmingumas ateinančiais mokslo metais. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad vasara –  ne tik atostogų, bet ir pavojų metas.

Skaityti plačiau
2020-06-17

Atnaujintame koronaviruso infekcijos (COVID-19 ligos) atvejo apibrėžime greta ankstesnių klinikinių simptomų – karščiavimo, kosulio ir apsunkinto kvėpavimo – įtraukti papildomi simptomai, tai staigus uoslės ar skonio praradimas ar susilpnėjimas. Mažiau specifiški simptomai – galvos ir raumenų skausmas, šaltkrėtis, nuovargis, vėmimas ar viduriavimas.

Skaityti plačiau
2020-06-17

Nors Lietuvoje karantinas baigėsi, Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai rekomenduoja ir toliau rūpintis asmenine ir aplinkos higiena bei dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones viešajame transporte, renginiuose uždarose viešose erdvėse ir kitose vietose, kur nėra galimybės išlaikyti saugaus atstumo tarp žmonių.

Skaityti plačiau
2020-06-17

Po ilgos ir tamsios žiemos organizmas nusilpsta ir jaučiamas vitaminų trūkumas. Vaikai tampa irzlūs, greitai nuvargsta. Tėvai labai dažnai norėdami sustiprinti vaikų imunitetą, puola jiems pirkti įvairių vitaminų. Tačiau, įvairūs sintetiniai vitaminai – ne visada pats geriausias būdas stiprinti vaikų imunitetą. Pirmiausia, reikėtų neužmiršti natūralių būdų ir priemonių imunitetui stiprinti.

Skaityti plačiau
2020-06-17

Nuo trečiadienio, birželio 17 d.,  dėl koronavirusinės infekcijos (COVID-19) bus tiriami tik tie naujai į ligonines planiniam gydymui, t. y. operacijoms, planinėms procedūroms, guldomi pacientai, taip pat į socialinės globos įstaigas priimami žmonės, kurie jaus infekcijai būdingus simptomus.

Skaityti plačiau
2020-06-17

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė rekomendacijas, kaip elgtis iš labiausiai koronaviruso (COVID-19) paveiktų šalių grįžusiems Lietuvos piliečiams ar iš jų atvykusiesiems užsieniečiams. Numatyta, kad tiek Lietuvos piliečiai, tiek iš minėtų šalių grįžę užsieniečiai per 48 valandas nuo atvykimo privalo užsiregistruoti, užpildydami Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) anketą. Izoliacija jiems nėra privaloma, tačiau rekomenduojama.

Skaityti plačiau
2020-06-16
Birželio 16 d. 24.00 val. oficialiai baigiasi karantinas. Nuo birželio 17 d. – valstybės lygio EKSTREMALIOS SITUACIJOS REŽIMAS. Tolesnis viruso plitimas labai priklausys nuo visų mūsų sąmoningumo. Ir toliau saugokime vieniems kitus, dėvėkime kaukes, laikykimės higienos reikalavimų ir venkime nebūtinų kontaktų.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Skaityti plačiau
2020-06-10

Išdygus pirmiesiems dantims, tėveliams tenka labai svarbi užduotis – kasdien rūpintis vaikučių dantukais, nes norint išsaugoti juos sveikus ir gražius, svarbu kruopščiai ir tinkamai jais rūpintis, prižiūrėti nuo pat pirmų dienų.

Skaityti plačiau
2020-06-08

Visi sutiksime su teiginiu, kad pėdos yra tarsi namo pamatas, ir  kuo jis geriau paklotas, tuo tvirtesnis namas ant jo stovi. O kuo sveikesnės yra pėdos, tuo taisyklingesnė, tvirtesnė žmogaus laikysena, kuri, daro įtaką sąnariams bei raumenims. Taigi, kuo anksčiau pradėsime rūpintis mažylio pėdutėmis, tuo vaikas bus sveikesnis.

Skaityti plačiau
2020-06-04

Lytiškai plintančios infekcijos (LPI) – ne visada matomos, bet labai pavojingos infekcijos. Jomis dažniausiai užsikrečiama lytinių santykių (vaginalinių, oralinių arba analinių) metu. Buitiniu keliu, ypač laikantis higienos reikalavimų, LPI neužsikrečiama. Dauguma LPI yra pagydomos, tačiau virusų sukeliamos infekcijos (ŽIV infekcija, herpesas, genitalijų karpos ir kt.) yra lėtinės ir neišgydomos, tačiau jų eigą galima kontroliuoti. Užsikrėtus infekcija požymiai pasireiškia ne iš karto, gali būdingų ligai simptomų nebūti iš viso, todėl ligos diagnozuojamos atlikus laboratorinius tyrimus.

Skaityti plačiau
2020-06-02

Prasidėjo maudymosi sezonas, Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos gautais duomenimis tyrimų rezultatai rodo, kad Mažojo ir Didžiojo Dailidės ežerų maudyklų vanduo atitinka Lietuvos higienos normos „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus.

Skaityti plačiau
2020-05-28

Higienos instituto Sveikatos informacijos centro Biostatistinės analizės skyriaus specialistai išleido informacinį leidinį  apie vaikų sveikatą 2014–2018 m.

Skaityti plačiau
2020-05-28

Kiekvienais metais gegužės 28 diena minima kaip tarptautinė moterų sveikatos gerinimo diena. Šia data siekiama atkreipti dėmesį į moterų sveikatą, bei skatinama pasinaudoti galimybe pasitikrinti dėl įvairių klastingų ligų.

Skaityti plačiau
2020-05-27

Kiekvienais metais, paskutinį gegužės trečiadienį yra minima Pasaulinė išsetinės sklerozės diena.

Skaityti plačiau
2020-05-25

2020 m.  Pasaulinės dienos be tabako tikslas – atkreipti jaunimo dėmesį ir atskleisti kokias strategijas naudoja tabako pramonės įmonės, norėdamos įtraukti jaunus žmones  į tabako vartotojų gretas

Skaityti plačiau
2020-05-21

Nuo šiol susipažinti su COVID-19 statistika bus dar patogiau – sukurtas virtualus žemėlapis, kuriame pagal įvairius rodiklius analizuojama koronaviruso infekcijos situacija Lietuvos mastu

Skaityti plačiau
Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę?
sveika mokykla 20 metų