biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Naujienos

2019-10-21

MANKŠTOS SPALIO 21-25 D.D. NEVYKS! DĖL KITOS SAVAITĖS, SEKITE INFORMACIJĄ TINKLAPYJE IR BIURO FACEBOOK'O PUSLAPYJE!

Skaityti plačiau
2019-10-18

Plokščiapadystė – tai pėdos deformacija, kuri susiformuoja, nusileidus arba suplokštėjus pėdos skliautui. Pagrindinė plokščiapadystės priežastis yra raumenų silpnumas, dažniausiai pasitaiko tiems vaikams kurie nesportuoja, mažai juda. Plokščiapadystė būna įgimta ir įgyta. Vaikų pėdutės skliautas formuojasi iki 5-6m.

Skaityti plačiau
2019-10-18

Spalio 10 dieną buvo minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Ši diena mums primena psichinės sveikatos ir jos stiprinimo svarbą. Psichinė sveikata (remiantis LR psichikos sveikatos strategija) – geros savijautos pojūtis, emocinė ir dvasinė būsena, kuri leidžia žmogui džiaugtis gyvenimo pilnatve, užmegzti ir palaikyti asmeninius santykius, išreikšti save tokiais būdais, kurie teikia malonumą pačiam individui ir aplinkiniams, skatina pačiam daryti sprendimus ir už juos atsakyti. Žodžio „psichika“ reikšmė graikų kalboje (psyché – gyvenimas, psichikos – siela).

Skaityti plačiau
2019-10-18

Spalio 17 d., ketvirtadienį, 16 val. Aplinkos apsaugos agentūros mobili laboratorija buvo perkelta į Alytaus miestą adresu Kauno g. 69, kur nepertraukiamai matuoja ir teikia duomenis gyventojams apie oro kokybę ir teršalų koncentracijas. Mobili laboratorija budės mieste visą savaitgalį, kol ugniagesiai užgesins visus įmonėje „Ekologistika“ esančius ugnies židinius ir gaisras bus galutinai likviduotas. Agentūros darbuotojai kilnos laboratoriją į skirtingas miesto vietas, atsižvelgdami į vyraujančią vėjo kryptį ir jos pokyčius. Spalio 18 d. popietę mobili laboratorija bus perkelta į Miklusėnų gyvenvietę.

Skaityti plačiau
2019-10-17

Spalio 15 d. buvo minima Pasaulinė rankų plovimo diena, kurios šių metų šūkis „Švarios rankos visiems“. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai nurodo, kad per nešvarias rankas plinta apie 80 proc. įvairių infekcinių ligų. Dėl netinkamos rankų higienos ir prastų rankų plovimo įgūdžių padidėja rizika susirgti ne tik žarnyno infekcijomis, tačiau ir kvėpavimo takų ligomis.

Skaityti plačiau
2019-10-16

Dėl naktį Pramonės gatvėje kilusio gaisro Alytuje – ekstremali padėtis. Į orą pateko daug taršiųjų dalelių. Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija skubiai sušaukė posėdį, imamasi priemonių apsaugoti žmonių sveikatą.

Skaityti plačiau
2019-10-08

     Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), vykdantis gripo stebėseną šalyje, kiekvieną savaitę skelbs sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) sergamumo rodiklius

Skaityti plačiau
2019-10-04

 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), bendradarbiaudamas su Alytaus miesto  savivaldybės visuomenės sveikatos biuru, spalio 9–11 dienomis rengia viešas paskaitas „Vakcinomis valdomų užkrečiamųjų ligų aktualijos ir jų profilaktika“. Jos vyks Alytaus kolegijoje, adresu Studentų g. 17, Alytus

Skaityti plačiau
2019-10-03

     Galimybė visos Lietuvos tėvams gauti profesionalią psichologo pagalbą atsirado prieš 2-ejus metus, startavus „Tėvų linijai“. Paskambinus nemokamu numeriu 8 800 900 12, su psichologu galima konsultuotis įvairiais vaikų auklėjimo klausimais.

Skaityti plačiau
2019-10-02

Rugsėjo 27 d. Panemunės progimnazijoje minėjome Pasaulinę širdies dieną, kurios tikslas: „Jei norime turėti stiprią širdį – pradėkime judėti“, todėl sporto salėje  sudėliojome „gyvą“ širdį. 

Renginio metu sveikatos specialistė matavo kraujo spaudimą, siekiant atkreipti mokinių ir mokytojų dėmesį į rizikos faktorius, sukeliančius širdies ligas, paskatinant sveiką gyvensenos būdą.

Skaityti plačiau
2019-09-23

Prasidėjus mokslo metams ir į ugdymo įstaigas atkeliavus šūsniui pažymų, visuomenės sveikatos specialistai suklūsta ties vaikų sveikata. Kiekvienais metais vaikai į darželį ar mokyklą ateina jau su tam tikru ligų „bagažu“. Lyderiaujantys ir pirmaujantys vis dar išlieka vaikų regėjimo sutrikimai.

Skaityti plačiau
2019-09-23

Kad ir kaip būtų liūdna, šiltasis metų sezonas baigėsi, o su juo – ir lepinanti šiluma. Atvėsus orams daugelį pradeda kamuoti peršalimo ligos. Dienomis dar kartais pro debesis palepina saulė, o vakarais temperatūra staigiai krinta, todėl ne visuomet pasirenkame tinkamą aprangą ir taip perkaistame arba sušąlame. To pasekmė – skaudančios gerklės ir varvančios nosys. Kad to išvengtume, turime imtis profilaktinių priemonių, nelaukdami, kol ligos paplis. Nors rudenį susirgti peršalimo ligomis tikimybė padidėja, tačiau retas imasi priemonių, kad to išvengtų.

Skaityti plačiau
2019-09-19

„Streso valdymo mokyklos“ naujas užsiėmimų ciklas prasidės spalio 2 d. Asmenims, norintiems dalyvauti mokymuose, reikės dalyvauti visuose 7 užsiėmimuose. Informuoja, kad dalyviu skaičius ribotas. Kviečiame registruotis Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure arba telefonu 8 315 51653.

Skaityti plačiau
2019-09-04

Rugsėjo 4-oji yra Pasaulinė seksualinės sveikatos diena. Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos, seksualinė sveikata yra labai svarbi bendrai asmenų, porų ir šeimų sveikatai ir gerovei bei bendruomenių ir šalių socialinei ir ekonominei plėtrai. Gera seksualinė sveikata yra nesuderinama su lytiškai plintančiomis infekcijomis (LPI). Pažymint Pasaulinę seksualinės sveikatos dieną, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai siekia didinti visuomenės informuotumą apie lytiškai plintančių infekcijų profilaktiką bei sklaido dažniausius mitus (klaidingus įsitikinimus) apie LPI

Skaityti plačiau
2019-09-04

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. pakeista statistinės apskaitos formos Nr. 094/a „Medicininė pažyma dėl neatvykimo į darbą, darbo biržą ar ugdymo instituciją“ paskirtis, atsisakant jos teikimo ugdymo institucijoms.

Skaityti plačiau
2019-09-02

      Alytaus miesto Dailidės ežerėliuose mikrobiologinė tarša neviršijo leistinų ribinių dydžių. Vanduo švarus, galima drąsiai maudytis

Skaityti plačiau
2019-08-30

     Aukštas psichologinis-socialinis stresas yra dažna problema kiekvienam asmeniui. Statistika rodo, kad mintys apie savižudybę yra dažnos. Bet kuriuo metu maždaug 1 iš 25 žmonių galvoja apie savižudybę. Daugeliui žmonių galvojimas apie savižudybę nebūtinai reiškia mirtį. Dažnai, tai būna priežastis pabėgti nuo skausmo, kuris atrodo nepakeliamas. Dėl nuolatinės įtampos, nerimo atsiranda savižudybės rizika. Tačiau to išvengti galima naudojant naujus mokymosi metodus, kurie padeda įsigilinti į esamas problemas ir atrasti sprendimų galimybes.

Skaityti plačiau
2019-08-30

Kasmet visose Europos Sąjungos šalyse organizuojama Europos judumo savaitė. Jos renginiai vyksta rugsėjo 16–22 dienomis. Šių metų tema – „Vaikščiokime ir važinėkime dviračiu saugiai“

Skaityti plačiau
2019-08-27

Fizinis aktyvumas – vienas iš svarbiausių sveikatą stiprinančių komponentų, kuris  teigiamai veikia  visas organizmo sistemas ir jo funkcijas. Fizinio aktyvumo įpročiai turi susiformuoti dar vaikystėje, kad išliktų ir suaugus. Šią vasarą, liepos - rugpjūčio mėnesiais, Alytaus miesto visuomenės sveikatos biuras skatino vaikučius būti aktyviais. Miesto lopšeliuose – darželiuose, mokyklose - darželiuose, Jaunimo parke vykdė įvairias veiklas, tarp kurių buvo ir vaikus įtraukiančios fizinio aktyvumo veiklos.

Skaityti plačiau
Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę?
sveika mokykla 20 metų