biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Naujienos

2019-06-17

Lietuvoje kasmet nustatoma apie 1800 naujų odos vėžio atvejų. Pagrindinė odos vėžio priežastis – ultravioletinių saulės spindulių poveikis odai. Mėgaujantis saule, labai svarbu naudoti apsauginius kremus nuo saulės, kurie apsaugo odą ir sumažina odos vėžio riziką. Čia rasite skrajutę apie tinkamą kremo pasirinkimą.

Skaityti plačiau
2019-06-17

     Įgėlus vabzdžiui, minimali reakcija yra neišvengiama. Kadangi nuoduose yra ne tik alergenų, bet ir kitų biologiškai aktyvių medžiagų, nė vienas žmogus neišvengia jų sukelto skausmo, niežėjimo, paburkimo.

Skaityti plačiau
2019-06-12

     Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos informuoja, 2019 m. birželio 11–14 d. Lietuvoje numatoma kaitra. Aukščiausia temperatūra dienomis daugelyje rajonų sieks 30–35 °C. 2019 m. birželio 15 d. pietrytinėje šalies dalyje oras dar kais iki 30–32 °C.

Skaityti plačiau
2019-06-04

Orai šyla. Artimiausiomis dienomis termometro stulpelis planuoja kilti beveik iki 30oC. Birželio mėnuo oficialiai skelbiamas ne tik maudymosi sezono pradžia, tačiau daug kam – tai ir atostogų metas. Kaip elgtis, kad atostogos ir buvimas gryname ore neapkarstų, o saulė ir šiluma – netaptų susirgimų priežastimi?

Skaityti plačiau
2019-06-03

     GEGUŽĖS 31-OJI PASAULINĖ DIENA BE TABAKO, kurios tikslas yra apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo bei pasyvaus rūkymo sukeliamų pavojų. Šią dieną visi rūkantieji yra skatinami bent vieną dieną nerūkyti.

Skaityti plačiau
2019-05-31

Kasmet, gegužės 31 dieną Pasaulio sveikatos organizacija ir pasauliniai partneriai švenčia pasaulinę dieną be tabako. Šios dienos tikslas yra didinti informuotumą apie žalingą ir mirtiną tabako vartojimo ir antrinio rūkymo poveikį sveikatai, taip pat atgrasyti nuo bet kokios formos tabako naudojimo. 2019 m. Pasaulinės tabako dienos dėmesys skiriamas „tabakui ir plaučių sveikatai“. Siekiama atkreipti dėmesį į neigiamą tabako poveikį žmonių plaučių sveikatai: nuo vėžio iki lėtinių kvėpavimo takų ligų.

Skaityti plačiau
2019-05-30

     Atlikti pirmieji 2019 m. gegužės mėnesio Mažosios ir Didžiosios Dailidės ežerėlių vandens ir paplūdimių smėlio kokybės mėginiai

Skaityti plačiau
2019-05-29

     Gegužės 28 d. Vidzgirio pagrindinėje mokykloje jau antrus metus iš eilės nuvilnijo viktorina „Sveikam kūne – sveika siela“. Renginį organizavo ir vedė visuomenės sveikatos specialistė Raimonda Radzevičienė, jai talkino Rosita Jakaitienė.

Skaityti plačiau
2019-05-23

     Kiekviena diena yra puiki galimybė išbandyti kažką naujo ir išeiti iš komforto zonos. Nauji iššūkiai padeda sužinoti savo galimybes, atneša naujos, neįkainojamos patirties. Kolekcionuoti iššūkius kvietė ir  Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, kuris siūlė 20 km. žygį įveikti pėsčiomis.

Skaityti plačiau
2019-05-21

Mūsų dėmesys yra vienas labiausiai “apkrautų” psichinės veiklos procesų. Kasdien visi blaškomės tarp gausybės darbų, pareigų ir norų. Laiko nurimti, stabtelti, skirti laiko sau – visai nelieka. Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras vykdo Alytaus miesto savivaldybės finansuojamą sveikos gyvensenos skatinimo projektą „Streso valdymo mokykla“, kurio tikslas yra  lavinti dėmesį, ugdyti sąmoningumą, smalsumą, kantrybę, pasitikėjimą savimi bei mažinti patiriamą stresą.

Skaityti plačiau
2019-05-21

     Alytaus mieste įteisintos dvi maudyklos – Didžiosios ir Mažosios Dailidės ežerėlio paplūdimiai.

Skaityti plačiau
2019-05-20

ARTĖJANČIOS PASAULINĖS DIENOS BE TABAKO PROGRA KVIEČIAME DALYVAUTI KONKURSE "RŪKYMĄ KEIČIU Į ......., NES......

Skaityti plačiau
2019-05-10

Gegužės 10 dieną Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais vykdė akciją „Saugok gyvybes keliuose“. Šių metų gegužės 6–12 dienomis vyksta penktoji Jungtinių Tautų saugaus eismo keliuose savaitė „Saugok gyvybes #SpeakUp“ (#prabilk), kurios tikslas – ryžtingai atstovauti saugumui keliuose visame pasaulyje siekiant įgyvendinti tvaraus vystymosi tikslus ir kitas saugumo keliuose strategijas.

Skaityti plačiau
2019-05-06

     Higienos instituto Sveikatos informacijos centro Mirties priežasčių registro išankstiniais duomenimis, 2018 metais Alytaus mieste mirė 624 gyventojai, Lietuvoje  – 39 574 žmonės.

Skaityti plačiau
2019-04-26

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras vykdo Alytaus miesto savivaldybės finansuojamą sveikos gyvensenos skatinimo projektą „Streso valdymo mokykla“. Šis projektas suteikia galimybę alytiškiam išbandyti dėmesingo įsisąmoninimo praktikas, išgirsti specialistų patarimus, saugoti ir stiprinti ne tik savo, bet ir šeimos sveikatą.

Skaityti plačiau
2019-04-23

     Be galo pradžiugino Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, suorganizavęs šioms darbuotojoms mokymus „Demencija. Kodėl? Ir kaip?“. Mokymus vedė šeimos gydytoja-psichoterapeutė Vilma Gavelienė.

Skaityti plačiau
2019-04-19

     Mėgstame gamtą. Pabuvę miškuose, laukuose,  kaime pailsime, pakvėpuojame grynu oru, patiriame begalę įspūdžių. Tačiau ne visada gamtoje jaučiamės saugūs. Net su grybų pintine ar gėlių puokšte galime namo parsinešti pavojų sveikatai – erkę.

Skaityti plačiau
Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę?
sveika mokykla 20 metų