biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Naujienos

2018-12-07

     Šaltuoju metų laiku ženkliai sumažėja vaikų fizinis aktyvumas. Dažniausiai tėvai bijo, kad vaikas susirgs, todėl žiemos metu renkasi veiklas uždarose patalpose. Vis dėlto fizinio aktyvumo stoka nulemia ne tik prastėjančią fizinę formą, tačiau ir silpnėjantį imunitetą.  Svarbu įsidėmėti, jog ligos išvengiama teisingai parinkus drabužius, vaikams skirtas odos priežiūros priemones bei reguliuojant buvimo lauke laiką.

Skaityti plačiau
2018-12-07

     Alytaus miesto savivaldybės bendrojo  lavinimo mokyklose Rugsėjo mėnesį, kaip ir kiekvienais metais Alytaus  miesto  savivaldybės  visuomenės  sveikatos  biuro  specialistai vykdė kuprinių svėrimo akciją –  „Ar ne per sunki mokinio kuprinė“.

Skaityti plačiau
2018-12-05

     Sniegas, lietus, nuolatiniai šalčiai ir ypatingai trumpas šviesus paros metas apsunkina eismo sąlygas, todėl, nors ir pasirinkus saugų greitį, stabdymo kelias pailgėja, o tai lemia vis atsinaujinantį nelaimių skaičių. Dažni atvejai, kai dėl pagrindinių Kelių eismo taisyklių reikalavimų nevykdymo ir priemonių, atkreipiančių kitų eismo dalyvių dėmesį (atšvaito, šviečiančio žibinto, ryškiaspalvės liemenės su šviesą atspindinčiais elementais) nenaudojimo neapšviestuose kelio ruožuose sužalojami pėstieji. Kai kurie nelaimingi atvejai baigiasi ir mirtimi.

Skaityti plačiau
2018-12-03

     Nukritimai yra opi problema, nes tai yra pagrindinė visų amžiaus grupių vaikų susižalojimų priežastis. Mažam vaikui pasaulis yra nepažintas ir viliojantis. Vaikui susipažįstant su supančia aplinka, neįmanoma išvengti lengvų traumų. Suklupti ar pargriūti yra natūralus savo galimybių pažinimo procesas. Nors daugelis nukritimų baigiasi tiesiog nestipriais nubrozdinimais ar lengvais sumušimais, tačiau galima patirti ir sunkių traumų: stiprų kraujavimą, kaulų lūžius, galvos ar akių sumušimus, kurie gali būti pavojingi gyvybei ar turėti ilgalaikių pasekmių. Pačios pavojingiausios yra galvos traumos – jos netgi gali baigtis mirtimi.

Skaityti plačiau
2018-12-03

      Gruodžio 1-oji visame pasaulyje minima kaip Pasaulinė AIDS diena. Kiekvienais metais šią dieną mes esame kviečiami susimąstyti apie tai, jog ši liga – tai nėra „kažkur kitur“ egzistuojanti ir tikrai negalinti mūsų paliesti, kad ši liga nesirenka „kaltų“ ar „nekaltų“, ji gali užklupti kiekvieną.

Skaityti plačiau
2018-11-28

     Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Lietuvoje didėja ketvirtą savaitę iš eilės.

Skaityti plačiau
2018-11-21

Tarptautinė nerūkymo diena minima kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį . Tai gera proga atkreipti rūkančiųjų dėmesį į galimybes atsisakyti šio žalingo įpročio savo ir savo artimųjų sveikatos labui.

Skaityti plačiau
2018-11-19

Įgyvendinant projektą bus įrengta lauko treniruoklių salė, suorganizuoti ir pravesti informaciniai ir šviečiamieji renginiai, mokymai, seminarai ligų prevencijos bei kontrolės temomis, vykdomi fizinio aktyvumo užsiėmimai. Projekto trukmė 36 mėn.

Skaityti plačiau
2018-11-14

 Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras kaip ir kasmet lapkričio 14 dieną kartu su visu pasauliu kviečia minėti Pasaulinę diabeto dieną. Nuo 1991 m. Tarptautinės diabeto federacijos bei Pasaulio sveikatos organizacijos iniciatyva šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į diabeto epidemijos mastą pasaulyje. Prie Pasaulinės diabeto dienos minėjimo ir informacijos apie diabetą sklaidos prisijungia apie 160 šalių ir šis skaičius kasmet vis didėja.

Skaityti plačiau
2018-11-13

   Europos supratimo apie antibiotikus diena Lietuvoje ir visoje Europoje kasmet pažymima lapkričio 18 d. Šios dienos tikslas – informuoti sveikatos priežiūros specialistus ir visuomenę apie antibiotikus, antibiotikams atsparių bakterijų keliamą grėsmę visuomenės sveikatai bei plėtoti teisingą antibiotikų vartojimą.

Skaityti plačiau
2018-11-08

     Lapkričio 8-oji - Europos sveikos mitybos diena. Šią dieną visuomenė kviečiama atkreipti dėmesį į  tinkamos mitybos principus bei raginama sveikai maitintis. Sveiku laikomas toks maitinimasis, kai organizmas gauna visas jam reikalingas medžiagas (baltymus, riebalus, angliavandenius, vitaminus, skaidulines, mineralines bei kt.) ir energiją idealiam svoriui palaikyti. Nors nemažai apie tai kalbama, tačiau pasaulyje vis daugėja nutukusių žmonių bei ydingo maitinimosi sukeltų ligų. Neteisinga mityba – vidinio diskomforto, antsvorio ir rimtų ligų priežastis.

Skaityti plačiau
2018-11-02

     Kietosios dalelės – tai ore esančių dalelių ir skysčio lašelių (aerozolių) mišinys, kurio sudėtyje gali būti įvairių komponentų – rūgščių, sulfatų, nitratų, organinių junginių, metalų, dirvožemio dalelių, dulkių, suodžių ir kt. Į orą išmetamos kietosios dalelės labai skiriasi savo fizine ir chemine sudėtimi, skirtingi yra dalelių dydžiai ir jų išmetimo šaltiniai.

Skaityti plačiau
2018-10-17

Šiuo metu galime pasidžiaugti jau dviem sėkmingais renginiais, kurie suteikė puikią galimybę išgirsti specialistų patarimus ir praktikų idėjas, seminarų metu įgyti daug žinių, kaip saugoti ir stiprinti šeimos sveikatą.

Skaityti plačiau
Kas privalo rūpintis žmonių sveikata?
sveika mokykla 20 metų