Naujienos Alytaus VSB
biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Naujienos

2018-08-16

Tėvams dėmesį į vaikų laikyseną reikėtų itin atkreipti tada, kai jų atžalos pradeda intensyviai augti. Pirmasis intensyvus augimas vyksta ikimokyklinio amžiaus vaikams – apie 4–6 m. mergaitėms, 6–8 m. berniukams. Antrasis – paauglystėje: apie 11–14 m. mergaitėms ir 13–16 m. berniukams.

Skaityti plačiau
2018-08-10

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės  sveikatos biurui reikalingas visuomenės sveikatos specialistas, vykdantis visuomenės sveikatos stiprinimą.

Skaityti plačiau
2018-08-10

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės  sveikatos biurui reikalingas visuomenės sveikatos specialistas

Skaityti plačiau
2018-07-18

     Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena,  kad karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, o ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą ir sergantys įvairiomis ligomis (endokrininėmis, inkstų, širdies kraujagyslių).

Skaityti plačiau
2018-07-09

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo Šeimų mokyklėlės projektą, kurį finansavo Alytaus miesto savivaldybė. Šiemet Šeimų mokyklėlė vyko balandžio, gegužės ir birželio mėnesiais, į šią mokyklėlę buvo kviečiamos Alytaus miesto šeimos, būsimi  ir esami tėveliai (globėjai), auginantys vaikus, ar jų artimieji. Mokyklėlė buvo skirta šeimoms šviesti ir sveikatinti. Šeimos buvo konsultuojamos įvairiais vaikų auginimo klausimais, išgirdo specialistų patarimus, autorių ir praktikų idėjas, kaip saugoti ir stiprinti šeimos sveikatą.

Skaityti plačiau
2018-07-04

Informuojame, kad paskutiniai birželio mėnesio Mažosios Dailidės ir Didžiosios Dailidės ežerėlio vandens mėginiai, kokybei nustatyti, imti birželio 28 dieną. Gauti rezultatai parodė, kad Mažosios ir Didžiosios Dailidės ežerėlio vandens kokybė atitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2007 ,,Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė‘‘ reikalavimus.

Maudyklų vandens kokybė vertinama pagal 2 mikrobiologinius parametrus: žarnines lazdeles ir žarninius enterokokus.

Skaityti plačiau
2018-07-04

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Šeimų mokyklėlėje vyksta įvairios paskaitos, mokymai tėveliams. Paskutiniųjų  užsiėmimų viešnia – Londono lietuviškos mokyklos-darželio „Obelėlė“ įkūrėja ir vadovė alytiškė Alvija Černiauskaitė, pravedusi praktinius mokymus tėveliams, besidomintiems autizmo spektro sutrikimais.

Skaityti plačiau
2018-06-28

      Onkologinės ligos – viena aktualiausių visos visuomenės, mokslo bei medicinos problemų, nes sergamumas nuo jų nuolat didėja ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Lietuvoje mirtingumas nuo vėžinių susirgimų yra viena pagrindinių mirties priežasčių po širdies – kraujagyslių sistemos ligų.

Skaityti plačiau
2018-06-26

     Lopšelio – darželio „Boružėlė“ bendruomenė siekia stiprinti savo narių sveikatą, išnaudojant puikų šių metų pavasario ir prasidėjusios vasaros orą.  Būnant lauke padidėja laimės hormono lygis organizme, todėl vaikučiai švyti laimingomis šypsenomis. Mažieji su geromis nuotaikomis keliauja į savo žaidimų aikšteles, kuriose kiekvienam pasiūloma patinkanti veikla. Ugdytiniams laikas, praleistas lauke prabėga nepastebėtai. Tik dienos režimą stebinčios pedagogės primena, kad jau laikas valgyti ar ilsėtis, kad reikia grįžti į savo grupes.

Skaityti plačiau
2018-06-25

Širdies ir kraujagyslių bei cukrinio diabeto ligos visame pasaulyje siejamos su netinkama žmonių gyvensena: nesveika mityba (maiste per daug riebalų, cholesterolio, druskos), rūkymu, sumažėjusiu fiziniu aktyvumu, antsvoriu bei negydomu padidėjusiu arteriniu kraujospūdžiu. Siekiant sumažinti Lietuvos gyventojų sergamumą minėtomis ligomis ketverius metus Lietuvoje vykdoma Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programa (ŠKL ir CD sveikatos stiprinimo programa).

Skaityti plačiau
2018-06-20

       Informuojame, kad paskutiniai birželio mėnesio Mažosios Dailidės ir Didžiosios Dailidės ežerėlio vandens mėginiai, kokybei nustatyti, imti birželio  14 dieną. Gauti rezultatai parodė, kad Mažosios ir Didžiosios Dailidės ežerėlio vandens kokybė atitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2007 ,,Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė‘‘ reikalavimus.

Skaityti plačiau
2018-06-19

      Birželio 29 dieną 9:30 val. – 13:30 val. vyks paskutinis Šeimų mokyklėlės etapas „Mama, tėti, man padėki“. Šis seminaras skirtas šeimoms, kurioms reikia pagalbos ugdant autizmo spektro sutrikimų turinčius vaikus. Šeimos bus konsultuojamos įvairiais elgesio sutrikimų  klausimais.

Skaityti plačiau
Kas privalo rūpintis žmonių sveikata?
sveika mokykla 20 metų