biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Naujienos

2017-03-23

Vasario 22 d. minima VANDENS diena. Visuomenės sveikatos biuras šią dieną paminėjo smagiai ir neįprastai. Lankydamiesi „Gelbėkime vaikus“ dienos centre mokinomės kas yra vanduo, kaip jis atsiranda, kodėl reikalingas, aiškinomės vandens savybes. Pasitelkę vaikų pagalbą, atlikome eksperimentus ir praktikines užduotis apie vandenį. Praktiškai atlikti darbai vaikams leido gerai įsavinti visas gautas žinias, o užduočių atlikimo metu lydėjusi gera nuotaika, vaikų šypsenos ir smalsios akys lėmė puikius mokymosi rezultatus.

Skaityti plačiau
2017-03-22

    Vienuoliktąją šių metų savaitę (2017 m. kovo 13-19 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 62,8 atv./10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu sergančiųjų buvo tiek pat – 62,2 atv./10 tūkst.  gyventojų.

Skaityti plačiau
2017-03-22

Kovo 22 d. minima Pasaulinė vandens diena. Šių metų Pasaulinės vandens dienos tema – vanduo ir nuotekos. Pasaulinės vandens dienos minėjimą 1992 m. inicijavo Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja. Nuo 1993 m. ją globoja UNESCO. Lietuvoje ši diena Aplinkos ministerijos iniciatyva minima nuo 2000 m. Kiekvienais metais išrenkamas šios dienos šūkis, atspindintis Vandens dienos problematiką.

Skaityti plačiau
2017-03-22

„Tu neturi nei skonio, nei kvapo – tavęs nė nusakyti neįmanoma, tavimi gardžiuojamės, nepažindami tavęs. Netinka sakyti, kad tu būtinas gyvybei, tu pats esi gyvybė. Tu pats didžiausias turtas pasaulyje...“ A. de Sent - Egziuperi

Skaityti plačiau
2017-03-22

Užkrečiamos ligos – tai infekcinės ligos, kurias sukelia įvairūs mikroorganizmai (virusai, bakterijos, pirmuonys) patekę ir išplitę žmogaus organizme. Užkrečiamųjų ligų sukėlėjai įsiskverbia į žmogaus organizmą, dauginasi jame ir sukelia ligą, po to patenka į aplinką ir užkrečia kitus. 

Skaityti plačiau
2017-03-20

     VšĮ Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centre organizuojami nauji užsiėmimai – mankštos vandenyje. Sportas vandenyje ypač rekomenduojamas tiems, kas negali sportuoti intensyviai, turi nugaros, sąnarių ar raisčių problemų.

Skaityti plačiau
2017-03-20

     VŠĮ Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centre teikiamos elektromechaninio vakuuminio limfodrenažinio masažo paslaugos. Limfodrenažinis masažas – tai masažas turintis stiprų valantį, kūno linijas koreguojantį poveikį.

Skaityti plačiau
2017-03-13

Kovo 3-6 dienomis Putinų gimnazijoje vyko paskaitos - pratybos „Širdies ir kraujagyslių ligų prevencija. Pirmoji pagalba.“ Ketvirtokų klasės, Ib, Ic ir vienas trečiokų srautas sužinojo apie insultą ir infarktą, jų priežastis bei pasekmes, mokėsi suteikti pirmąją pagalbą defibriliatoriaus pagalba.

Skaityti plačiau
2017-03-13

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras skelbia video klipų konkursą „Būk saugus kelyje“. Kviečiame dalyvauti Alytaus miesto 8-12 klasių moksleivius kurti reklaminius video klipukus, skatinančius saugų elgesį gatvėse, keliuose. Konkurse dalyvaujančių narių ir komandų skaičius neribojamas.

Skaityti plačiau
2017-02-27

    Vasario 24 – osios rytą lopšelio - darželio „Pušynėlis“ vaikai linksmai šurmuliavo aktų salėje. Staiga visi nuščiuvo, kadangi į salę įlingavo ruda meškutė. Pasisveikinusi su vaikais, šleivakojė papriekaištavo, kad vaikų triukšmas ją prikėlė iš žiemos miego.

Skaityti plačiau
2017-02-24

     Alytaus savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo akciją „Moterys, pasitikrinkite dėl kiaušidžių vėžio“. Susidomėjimas šia akcija buvo labai didelis. Deja tyrimų kiekis buvo ribotas ir  pasinaudoti šia akcija galėjo tik pirmosios prisiskambinę moterys. Buvo atlikta šimtas nemokamų kraujo tyrimų CA – 125 vasario 13 – 17 dienomis. Gavus rezultatus paaiškėjo, kad 6 moterims, kurių amžius 27 - 45 m., buvo nustatytas padidėjęs vėžio antigenas CA – 125, t.y. CA -125  > 35 V/ml ir net 5 iš jų apie tai nieko neįtarė.

Skaityti plačiau
2017-02-23

     Nuo vasario 15 dienos visoje Lietuvoje prasidėjo ligonių kasų organizuojamas moksleivių nuotraukų konkursas „Sveika šeima“. Vilniaus teritorinė ligonių kasa kviečia visus Vilniaus ir Alytaus apskričių progimnazijų, pagrindinių, vidurinių mokyklų ir gimnazijų moksleivius, išskyrus pradinukus, taip pat profesinio rengimo mokyklų mokinius dalyvauti ir fotografuoti. Konkursas vyks iki kovo 31 dienos.

Skaityti plačiau
2017-02-21

Širdies ir kraujagyslių ligos Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, buvo ir tebėra pagrindinė mirties priežastis. Mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių sistemos ligų užima pirmąją vietą tarp visų mirties atvejų. Dėl šių ligų 53 Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono šalyse kasmet miršta 4,35 milijono, Europos Sąjungos šalyse – 1,9 milijono žmonių. Kita liūdna statistika ta, kad Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, sergančiųjų cukriniu diabetu daugėja daugelyje šalių. Prognozuojama, kad 2030 metais cukriniu diabetu sirgs apie 550 mln. žmonių.

Skaityti plačiau
2017-02-20

SUAUGUSIUS KVIEČIAME Į NEMOKAMUS UŽSIĖMIMUS BASEINE ŠV. BENEDIKTO GIMNAZIJOJE. GRUPĖ RENKAMA KOVO MĖNESIUI. UŽSIĖMIMAI VYKS PIRMADIENIAIS NUO 9:00 IKI 10:00 VAL. IR TREČIADIENIAIS NUO 18:15 VAL. IKI 19:15 VAL. TAS PATS ŽMOGUS GALI REGISTRUOTIS TIK VIENAI SAVAITĖS DIENAI IR VIENAM MĖNESIUI!

Skaityti plačiau
2017-02-17

Vaikai ir jų sveikatos stiprinimas – jau kelintus metus iš eilės išlieka viena prioritetinių Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro veiklos krypčių. Kiekvienais metais vykdomos įvairios veiklos, kuriomis siekiama gerinti vaikų sveikatą, padėti išvengti tam tikrų, ypatingai vaikų tarpe daugėjančių, lėtinių ligų bei įvairių susirgimų.

Skaityti plačiau
2017-02-15

Visuomenės sveikatos biuras ankstų vasario 15-tosios rytą Šaltinių pagrindinėje mokykloje pradėjo žaisminga mankšta – šokiu į kurį įsiliejo šios mokyklos bendruomenė. Taip šioje mokykloje buvo paminėta Pilietiškumo mėnesio „Kuriame šiandien - kuriame ateičiai" pradžia!

Skaityti plačiau
2017-02-13

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras tęsdamas gražias bendradarbiavimo su Alytaus policija tradicijas, vasario 3 d. buvo pakviestas sudalyvauti Alytaus apskrities VPK posėdžių salėje vykusiose Alytaus policijos sporto klubo "Aukuras" organizuotose 4-osiose Alytaus apskrities policijos pareigūnų štangos spaudimo varžybose. 

Skaityti plačiau
2017-02-10

     2017 m. vasario mėnesį Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pakvietė lektorių  Marių Laurinaitį, kuris skaitė paskaitas Alytaus miesto ugdymo įstaigų mokiniams, taip pat Alytaus miesto visuomenės sveikatos biuro sveikatos priežiūros specialistėms. Paskaitos metu Lektorius daug dėmesio skyrė socialiniams tinklams, jų poveikiui vaikų emocinei būklei, kalbėta apie teisines patyčių pasekmes, kas turi atsakyti, jei nepilnametis mokinys tyčiojasi iš kitų asmenų prisidengdamas svetimais asmens duomenimis, suklastoja socialiniuose tinkluose savo asmenybę, amžių, kaip gali visi tai žinantys reaguoti.

Skaityti plačiau
2017-02-06

„Harmonijos oazė“ – tai vieta, kurioje ramybę gali surasti kiekvienas : didelis ar mažas, kuriam reikalingas atokvėpis ar atsipalaidavimas, idividuali ar grupinė terapija.

Skaityti plačiau
2017-02-06

     Vasario 11 dieną kviečiame paklaidžioti po kalvotą Trako mišką (Lazdijų raj.). Pėsčiųjų žygyje pamatysim į Raudonąją knygą įrašytus bekočius ąžuolus, užlipsime ant Raganų kalno ir įžengsime į šalčio sukaustytą aukštapelkę. Miške sutiksime stirnų, šernų ir lapių pėdsakų. Maršrutas vidutinio sunkumo, atstumas 8 km.

Skaityti plačiau
2017-01-27

SUAUGUSIUS KVIEČIAME Į NEMOKAMUS UŽSIĖMIMUS BASEINE ŠV. BENEDIKTO GIMNAZIJOJE. GRUPĖ RENKAMA VASARIO MĖNESIUI. UŽSIĖMIMAI VYKS PIRMADIENIAIS NUO 9:00 IKI 10:00 VAL. IR TREČIADIENIAIS NUO 18:15 VAL. IKI 19:15 VAL. TAS PATS ŽMOGUS GALI REGISTRUOTIS TIK VIENAI SAVAITĖS DIENAI IR VIENAM MĖNESIUI!

Skaityti plačiau
2017-01-26

     Asmens higiena – tai turimų žinių ir taisyklių visuma, kuri padeda saugoti bei stiprinti sveikatą, o ankstyvasis  higieninis ugdymas yra itin svarbus vaiko sveikatos palaikymui ir stiprinimui.

Skaityti plačiau
2017-01-26

     Dantų gedimas yra viena labiausiai paplitusių ligų pasaulyje, bet dantų ėduonies galima išvengti reguliariai valant dantis, anksti išsiugdžius taisyklingus burnos ertmės higienos įgūdžius, sveikai maitinantis.

Skaityti plačiau
2017-01-24

     Sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) visoje Lietuvoje perkopė epideminį lygį, tačiau epidemijos šiuo metu paskelbtos tik Kauno miesto, Jonavos ir Varėnos rajono savivaldybėse.

Skaityti plačiau
2017-01-24

     Kasmet paskutinė sausio savaitė Europoje minima kaip gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitė. Šiomis dienomis siekiama atkreipti visuomenės, o ypač moterų, dėmesį į gimdos kaklelio vėžio prevenciją bei paskatinti dalyvauti gimdos kaklelio vėžio prevencijos programoje.

Skaityti plačiau
2017-01-18

Judėjimas – būtina ne tik geros savijautos, bet ir sveikatos sąlyga. Judėjimas, reguliari mankšta, sportas ne tik dailina kūno linijas, bet ir pagerina žmogaus emocinę būseną, padeda jaustis geriau ir labiau pasitikėti savimi. Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir toliau tęsia nemokamų mankštų maratoną ir kviečia Alytaus miesto gyventojus pavasarį pasitikti ne tik su geresne sveikata, bet ir dailesnėmis kūno linijomis!

 

Skaityti plačiau
Kas privalo rūpintis žmonių sveikata?
sveika mokykla 20 metų