biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Naujienos

2021-01-08

Šiuo metų laiku, kai dažnai keliai šlapi ir slidūs, padaugėja traumų griūnant. Išnirimai, įvairūs sumušimai įvyksta paslydus, dėl nemokėjimo kristi, bei dėl amžiaus susilpnėjusių kaulų, bei raumenų. Atvėsus ir subjurus orams labai svarbu pasirūpinti tinkama avalyne, bei būti fiziškai aktyviam visus metus, tam, kad sumažintume žiemos traumų tikimybę.

Skaityti plačiau
2020-12-29

Pasaulį sukausčius Covid-19 pandemijai daugelis pajutę pirmus peršalimo ar gripo simptomus iš karto pagalvoja apie covid-19. Kad nekiltų bereikalinga panika, reikėtų žinoti keletą esminių šių ligų skirtumų.

Skaityti plačiau
2020-12-29

Vaikai – pažeidžiamiausia ir negalinti apsisaugoti visuomenės dalis. Jaunesniame mokykliniame amžiuje formuojasi vaiko asmenybė, sveikos gyvensenos įpročiai, įgyjamos žinios. Todėl labai svarbu sveikos ir saugios gyvensenos pagrindus padėti jau ankstyvoje vaikystėje.

Skaityti plačiau
2020-12-28

Žmogaus papilomos viruso (ŽPV) infekcija – tai virusų sukelta liga, kuri plinta kontaktiniu, lytiniu keliu. Ji dažnu atveju gali būti lėtinė. Liga gali pažeisti odą, viršutinius kvėpavimo takus, lytinių organų gleivines ir net sukelti vėžinius susirgimus. Žmogaus papilomos virusu užsikrėsti gali tiek vyrai, tiek moterys. Yra atrasta daugiau kaip 150 viruso genotipų, iš kurių 16 priskiriama onkogeniniams. Daugelio tyrimų duomenimis nustatyta, kad šia infekcija bent kartą gyvenime yra užsikrėtęs beveik kiekvienas lytiškai aktyvus žmogus.

Skaityti plačiau
2020-12-23

Nors ligų kaltininkų dažniausiai ieškoma lauke, patalpose šiuo laiku žmonės praleidžia apie 90 % savo laiko. Iškyla poreikis dar kruopščiau nei įprastai pasirūpinti namuose vyraujančiu mikroklimatu. Tyrimai rodo, kad namų mikroklimatas veikia ne tik nuotaiką, bet ir sveikatą.

Skaityti plačiau
2020-12-23

Pagal gautus duomenis, įpusėjus mokslo metams, didelei daliai moksleivių dar nėra atliktas profilaktinis sveikatos patikrinimas.

Skaityti plačiau
2020-12-22

Šiuolaikinio gyvenimo privalumai suteikė žmonėms galimybę greičiau atlikti įvairius darbus, greičiau pasiekti norimą vietą, netgi šiuo sudėtingu laikotarpiu įvairių technologijų dėka mes galim mokytis ir dirbti iš namų. Išradus televiziją, vėliau kompiuterius ir kompiuterinius žaidimus, bei dabar išmaniuosius telefonus šie prietaisai pakeitė vaikų kiemo žaidimus, troleibusai, elektriniai paspirtukai, riedžiai pakeitė ėjimą pėsčiomis ar važiavimą dviračiu. Šių privalumų “dėka” mūsų fizinė veikla sulėtėjo ir jos labai sumažėjo. Dėl fizinės veiklos trūkumo atsiranda įvairių sveikatos problemų: susilpnėjęs raumenynas, sulėtėjusi kraujotaka, užspausti nervai, stuburo iškrypimai, o visa tai tampa skausmu.

Skaityti plačiau
2020-12-22

Atšalus orams, kai lauke žvarbus vėjas ne vienam atsiranda noras  pasimėgauti šiluma. Iki kol nebuvo karantino ir paslaugų apribojimų, daugelis neturėdami galimybės išvykti į šiltuosius kraštus, „pasišildyti“ ir įdegti bėgdavo į soliariumą. Tačiau specialistai perspėja, jog mėgavimasis ultravioletinių spindulių lempomis gali būti  pavojingas.

Skaityti plačiau
2020-12-22

Rūpintis harmoningu savo kūnu privalo kiekvienas žmogus, tačiau sveiko ir  tuo labiau gražaus kūno samprata šiuolaikinėje visuomenėje yra labai iškreipta. Perdėti reikalavimai kūno įvaizdžiui turi ir neigiamų pasekmių žmogaus sveikatai. Jaunos merginos save lygindamos su Lietuvos ar užsienio įžymybėmis dažnai nesuvokia perdėtos rūpinimosi savo kūno įvaizdžiu žalos. Merginos ima laikytis įvairių žalojančių dietų, vaikinai be saiko sportuoti. Pradėję mesti kūno svorį ar pradėję sportuoti žmonės ne visada linkę įdėti daug darbo ir pastangų, kad gautų norimą rezultatą.  

Skaityti plačiau
2020-12-15

Šaltuoju metų sezonu,kai vyrauja žvarbūs, vėjuoti orai, prasideda ir sezoninių ligų paūmėjimas. Deja, kad ir kokių priemonių besiimtume, dažniausiai peršalimo ligų išvengti nepavyksta. Todėl jei mums nepavyksta keisti aplinkos (šaltesnių orų neišvengsime), tuomet turime keistis patys – paruošti savo organizmą kovai su ligomis ir išvengti galimų komplikacijų.

Skaityti plačiau
2020-12-11

Artėja gražiausios metų šventės, kurių metu šeimos nariai daug bendraus ir ragaus įvairių skanių patiekalų. Vaišių metu žmonės ne tik kramto, bet ir daug kalba, juokiasi, žaidžia, dėl to gali užspringti. Dažniausiai užspringstama dideliais, blogai sukramtytais maisto gabalais. Neretai užspringsta neblaivūs asmenys.

Skaityti plačiau
2020-12-09

Gruodžio 1 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujausiais moksliniais įrodymais atnaujintas gaires „Kaukių dėvėjimas COVID-19 kontekste“. Siekiant sumažinti SARS-CoV-2 viruso plitimą pateikiama informacija keliais aspektais – kaukių naudojimas ir priežiūra.

Skaityti plačiau
2020-12-01

Pažymint Pasaulinę AIDS dieną,  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, kad šiemet naujų ŽIV atvejų nustatyta mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį, ŽIV dažniau plito per heteroseksualius santykius.

Skaityti plačiau
2020-11-24

Ar žinai, kad lapkričio 20–27 d. Europos ŽIV ir hepatitų testavimo savaitė?

Skaityti plačiau
2020-11-24

   Motinos dažniausiai patiria vadinamuosius nuotaikos pokyčius, atsirandančius dėl didelių hormoninių svyravimų, atsirandančių gimdymo metu ir iškart po jo. Po gimdymo nuotaikos svyravimas yra labai dažnas, jis pasireiškia iki 80 procentų naujų motinų. Simptomai paprastai nesitęsia ilgiau nei kelias savaites, ir ši būklė nelaikoma psichikos sveikatos sutrikimu, tačiau jei moteris ilgiau nei dvi savaites po gimdymo ir toliau jaučia nuotaikų kaitą ar depresijos jausmą, problema gali būti rimtesnė ir tai dažnai pasireiškia pogimdyvine depresija.

Skaityti plačiau
Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę?
sveika mokykla 20 metų