biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Naujienos

2018-04-20

Kiekvienais metais balandžio 6 – oji diena minima kaip Saugaus eismo diena. Minint šią dieną Alytaus miesto visuomenės sveikatos biuras balandžio 10 – 16 dienomis vykdė konkursą „Saugiai elkis kelyje“.

Skaityti plačiau
2018-04-16

Pirmoji pagalba – tai paprasčiausi tikslingi veiksmai ir būdai, kuriais, naudojant turimas priemones, bei medžiagas išsaugoma nukentėjusio žmogaus gyvybė, sustabdomi sveikatai žalingi veiksniai.

Skaityti plačiau
2018-04-09

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras renka naują grupę į nemokamas mankštas ant batutų, kurios prasidės nuo balandžio 17 dienos. Būtina išankstinė registracija tel. (8 315) 51 653.

 

Skaityti plačiau
2018-04-09

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pradeda organizuoti Šeimų mokyklėlės projektą, kurį finansuoja Alytaus miesto savivaldybė. Šiemet į šią mokyklėlę kviečiamos Alytaus miesto šeimos, būsimi  ir esami tėveliai (globėjai), auginantys vaikus, ar jų artimieji. Mokyklėlė skirta šeimoms šviesti ir sveikatinti. Šeimos bus konsultuojamos įvairiais vaikų auginimo klausimais. Tai puiki galimybė išgirsti specialistų patarimus, autorių ir praktikų idėjas, lavinti auklėjimo įgūdžius, saugoti ir stiprinti šeimos sveikatą.

 

 

Visos paskaitos ir užsiėmimai – nemokami.

 

Į paskaitas galite registruotis telefonu (8 315) 516 53

Skaityti plačiau
2018-04-03

Všį  „Gerumo skraistė“  vyko paskaita senoliams „Nagų priežiūra ir šlapimo nelaikymas“, kurią skaitė visuomenės sveikatos biuro specialistė. Paskaitos metu buvo pasakojama apie nagų augimą, jų priežiūrą ir šlapimo nelaikymą, jo priežastis ir gydymą.

Skaityti plačiau
2018-03-26

Kviečiame dalyvauti visuotiniame renginyje, skirtame PASAULINEI SVEIKATOS DIENAI,  kuris vyks 2018 m. balandžio 7 d., pradžia 11 val. Palinkėkime džiaugsmo, šilumos, dvasinės stiprybės, sveikatos, meilės ir gerovės sau, artimiesiems, draugams, kolegoms ir vienas kitam. Kartu pajuskime mylinčio gerumo meditacijos galias!

Mylinčio gerumo meditacija- tai daugybę šimtmečių taikoma praktika, turinti gilias šaknis įvairiose kultūrose. Ji taip pat taikoma labai efektyviose dėmesingo įsąmoninimo (angl. Mindfulness) praktikose, kurių nauda įrodyta daugybe mokslinių tyrimų.

Skaityti plačiau
2018-03-23

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kovo 22 d. organizavo akciją „Vanduo – gyvybės šaltinis“. Biuro specialistės Alytaus mieste kalbino gyventojus, teikė rekomendacijas kaip reikėtų gerti vandenį, kokį vandenį rinktis ir svarbiausia aiškino, kiek vandens reikia išgerti kiekvienam. Alytaus miesto gyventojams dovanojome geriamo vandens buteliukus, tam, kad primintume, jog vanduo turi būtų visada šalia Jūsų. Svarbu prisiminti, jei jaučiate troškulį, tai pirmas simptomas, kad organizmui jau trūksta bent 2 proc. vandens.

Skaityti plačiau
2018-03-22

Pasaulinė tuberkuliozės (TB) diena kasmet pasaulyje pažymima kovo 24 – ąją. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) šiemet kviečia ieškoti lyderių, kurie padėtų kurti pasaulį be tuberkuliozės. PSO duomenimis, Europos regione TB išlieka pagrindiniu visuomenės sveikatos iššūkiu.

Skaityti plačiau
2018-03-21

    

     Grynas oras yra viena svarbiausių sąlygų užtikrinti  gerai žmogaus savijautai ir gyvenimo kokybei. Didžiąją dienos dalį mokiniai ir mokytojai praleidžia klasėse, todėl patalpų oro kokybė yra ypač svarbi.

 

Skaityti plačiau
2018-03-20

Panemunės pagrindinės mokyklos pradinukai susipažino su danties sandara bei galimomis dantų ligomis, mokė prižiūrėti dantukus. Mokiniai žiūrėjo mokomuosius filmukus, diskutavo, kaip prižiūrėti ir apsaugoti savo dantis, kad dantukai augtų stiprūs, sveiki ir kuo ilgiau išsaugotume gražią šypseną.

Skaityti plačiau
2018-03-16

Kviečiame alytiškius dalyvauti vaizdo klipų konkurse „SAUGIAI ELKIS KELYJE“. Konkursu siekiame paminėti balandžio mėnesį minimą Saugaus eismo dieną ir  skatinti visus eismo dalyvius kelyje elgtis atsakingai, gerbti vieni kitus, ugdyti bendruomenės sąmoningumą ir komandinį darbą.

Skaityti plačiau
2018-03-08

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras sveikina visas moteris su Tarptautine moters diena ir linki visada išlikti gražiomis, pasitikėti savimi, o svarbiausia – būti sveikomis.

Skaityti plačiau
2018-03-06

Visi tėveliai nori, kad jų mažylių dantukai būtų gražūs ir sveiki, tačiau kad šie negestų, tenka įdėti daug pastangų nuo ankstyvos vaikystės. Rekomenduojama pradėti pratinti vaikutį prie burnos higienos iš karto po to, kai išlenda pirmas pieninis dantukas.

Skaityti plačiau
2018-03-05

Būtent vaikystėje formuojasi sveikos gyvensenos įpročiai ir nuo to gali priklausyti viso tolimesnio gyvenimo kokybė. Ne paslaptis, kad šiandien vaikai yra įpratę rinktis nesveiką maistą, o vietoj fizinio aktyvumo – pasyvų laisvalaikio leidimo būdą.

Skaityti plačiau
2018-03-01

Retas žmogus maistą priima visiškai be emocijų. Mes jį dieviname, nekenčiame, juo mėgaujamės, jo trokštame, vengiame, apribojame. Net ir tai, kada bei kur valgome, gali tapti savotiška mūsų asmenybės kultūros dalis.

Skaityti plačiau
2018-03-01

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras prisijungė prie akcijos „Vasaris – sveikatingumo mėnuo“ ir visą vasario mėnesį kvietė Alytaus miesto gyventojus į įvairius sveikatingumo renginius.

Skaityti plačiau
2018-02-27

Aštuntąją šių metų savaitę (2018 m. vasario 19-25 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 123,5 atv./10 tūkst. gyventojų. 2017 m. tuo pačiu metu sergančiųjų buvo mažiau – 77,7 atv./10 tūkst.  gyventojų.

Skaityti plačiau
2018-02-23

Dažniausiai pasitaikančios gripo komplikacijos – virusinės arba bakterinės kilmės plaučių uždegimas, prienosinių ančių uždegimas (sinusitas), vidurinės ausies uždegimas, sepsis (kraujo užkrėtimas).

Skaityti plačiau
2018-02-22

Paskutiniais dešimtmečiais bene svarbiausia pasaulinės sveikatos apsaugos sistemos, medicinos bei ligų prevencijos sritimi yra laikoma telemedicina, kurios pagrindinis bei prioritetinis uždavinys yra greitųjų metodų taikymas renkant duomenis apie ligonio būklę, diagnostiką, pirmosios medicininės pagalbos teikimą bei reabilitaciją. Ją pasitelkus būtų galima sumažinti įvairių neinfekcinių ligų (širdies ir kraujagyslių ligų, hipertonijos, diabeto, vėžio, depresijos ir kt.), gydytojų klaidų riziką, ligonių gydymo laiką ligoninėse, padidinti gydymo kokybę ir slaugą, pagerinti chroninių ligonių gyvenimo kokybę, o svarbiausia – perkelti pagrindinį akcentą nuo ligų gydymo ant ligų prevencijos, slaugos bei reabilitacijos namų sąlygomis, sveiko gyvenimo būdo propagavimo.

Skaityti plačiau
2018-02-21

Padidėjęs kraujo spaudimas arba arterinė hipertenzija yra viena labiausiai paplitusių širdies ir kraujagyslių sistemos ligų. Sergant šia liga, didėja tikimybė susirgti kitomis ligomis – ateroskleroze, išemine širdies liga, insultu.

Skaityti plačiau
Kas privalo rūpintis žmonių sveikata?
sveika mokykla 20 metų