biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Naujienos

2017-04-21

Kiekviena kūdikio besilaukianti šeima arba šio džiaugsmo jau sulaukusi svajoja, kad jų vaikelis augtų stiprus ir sveikas. Ir labai dažnai norėdami vaikui duoti visko ir labai daug, tiesiog duodame jam visko per daug ir per anksti: apkrauname vaiką jį varginančiais žaislais, įsigyjame įvairių brangių priemonių, kurios labai dažnai nepadeda vaikučiui augti, bet netgi jam pakenkia. Labai dažnai savo vaikučius lyginame su sesių, kaimynų vaikais – ką jie tam tikrais mėnesiais sugeba padaryti ir ko ne, kartais vyksta tiesiog lenktyniavimas kieno vaikas greičiau apsivers, kieno greičiau atsisės ar pradės vaikščioti. Per ankstyvas sodinimas, vaiko statymas tikrai neatneša vaikučiui naudos, o tik žaloja jo besiformuojantį kūnelį.

Skaityti plačiau
2017-04-18

     Balandžio 7 dieną Jotvingių gimnazijoje buvo švenčiama gamtos mokslų diena. Šią dieną vyko netradicinės pamokos. Mokiniai turėjo galimybę pasirinkti kokiose integruotose pamokose nori dalyvauti.

 

Skaityti plačiau
2017-04-18

     Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kovo mėnesį organizavo akciją „Draugauti smagu“ ir kvietė prisijungti visas miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas prie šios gražios inciatyvos, skirtos savaitei be patyčių paminėti.

Skaityti plačiau
2017-04-14

     Balandžio mėnesį būsimiems ir esamiems tėveliams duris vėl atvėrė Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojama Šeimų mokyklėlė. Į šią mokyklėlę pirmosioms nemokamos paskaitoms buvo pakviesti būsimi ir esami tėveliai. Balandžio 13 d. šnekėjome labai svarbia tema - visavertė mityba nėštumo ir žindymo laikotarpiu. Vis dar visuomenėje paplitęs mitas, kad nėščia ar žindanti moteris turėtų valgyti už du, o skysčių išgerti dar daugiau. Tačiau ar tai gali būti tiesa?

Skaityti plačiau
2017-04-14

Artėjant Europos imunizacijos savaitei, kurią minėsime balandžio 24 d., šį penktadienį (balandžio 14 d.) 10 val. kviečiame medikus ir visuomenę stebėti tiesioginę portalo DELFI TV konferenciją, kurioje svečiuosis ir į klausimus apie vakcinaciją ir užkrečiamąsias ligas atsakys gydytoja, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) Imunoprofilaktikos skyriaus vedėja Daiva Razmuvienė.

Skaityti plačiau
2017-04-14

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, šiais metais Vilniaus apskrityje užregistruotas pirmasis tymų atvejis Lietuvoje. Asmuo susirgęs tymais savaitę lankėsi Dubajuje (Jungtiniai Arabų Emyratai).

Skaityti plačiau
2017-04-12

Balandžio 27 d. 17:15 val. Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure (Daugų g. 5A, Alytus) vyks paskaita "Pieninių dantukų priežiūra - kokia ji turėtų būti ir kodėl tokia svarbi?". Lektorė - "Clinic DPC" burnos higienistė Ernesta Kučinskienė. Paskaitos metu bus kalbama apie pirmųjų dantukų priežiūrą, koks turėtų būti pirmasis dantų šepetukas, kuo valyti pirmuosius dantukus. Kaip tinkamai prižiūrėti pieninius dantukus, kodėl tai daryti svarbu, kokias tinkamas priemones pasirinkti. Taipogi, bus apžvelgtos pagrindinės pieninių dantų ligos ir jų išvengimo būdai. Vaikų pieninių dantų būklė tikrai nedžiugina, tad kviečiame išgirsti pagrindines pieninių dantų priežiūros taisykles iš specialistų lūpų!

Skaityti plačiau
2017-04-11

VšĮ Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centrą pasiekė neįgaliesiems pritaikytas reabilitacijos treniruoklis EIK. Lietuvos mokslininkų sukurtas treniruoklis skirtas asmenims, patiriantiems pusiausvyros laikymo bei judėjimo sunkumus po operacijų, insultų, patyrusiems stuburo traumas, sergantiems cerebriniu paralyžiumi ir kenčiantiems nuo kitų sveikatos sutrikimų.

Skaityti plačiau
2017-04-10

Balandžio 20 d. 17:15 val. Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure (Daugų g. 5A, Alytus) vyks paskaita „Fizinė vaiko raida nuo gimimo iki dvejų metukų amžiaus – kaip galime vaikučiui padėti augti ir vystytis?“. Lektorė – Gintarė Pranaitienė, kineziterapeutė, taisyklingo judesio mokyklos įkūrėja. Paskaitoje bus pristatoma vaiko fizinė raida nuo gimimo iki 2 metų. Bus kalbama apie įvairių priemonių naudojimą augant vaikui (vaikštynės, vibro kėdutės,  šokliukai, auto kėdutės), sužinosite - naudingi ar žalingi šie daiktai vaiko augimui ir vystymuisi. Tėveliai gaus patarimų, kaip mankštinti savo vaikelį, kaip įvertinti jo laikyseną, raidos ypatumus.

Skaityti plačiau
2017-04-10

Kviečiame dalyvauti "Šeimų šventėje"! Jūsų lauks ir Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras su smagiomis užduotimis ir žaidimais visai šeimai!

Skaityti plačiau
2017-04-10

Kviečiame į nemokamą paskaitą apie šlapimo nelaikymą!

Skaityti plačiau
2017-04-07

Kiekvienais metais balandžio 6 – oji diena minima kaip Saugaus eismo diena. Ši diena į atmintinų dienų sąrašą įtraukta 2006 metais. Saugaus eismo dieną įvairios institucijos tam tikrais būdais ir priemonėmis stengiasi priminti apie saugumo kelyje svarbą, skatina atsigręžti į save, kelyje elgtis dėmesingai, gerbti šalia esantį kitą eismo dalyvį, būti tolerantiškiems kitų eismo dalyvių atžvilgiu. Saugoti ne tik savo, bet ir kitų eismo dalyvių sveikatą bei gyvybę.

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, kartu su partneriais (Alytaus miesto savivaldybe, VĮ „Regitra“, Alytaus filialu, Alytaus jaunimo centru, Alytaus apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu), šiai dienai paminėti organizavo video klipų konkursą „Saugiai elkis kelyje!”, kuriame dalyvavo 8-12 klasių Alytaus miesto mokyklų moksleiviai.

Skaityti plačiau
2017-04-07

     Alytaus miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas baseine, kurios vyksta Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje. Alytiškiai jau išbandė nemokamas mankštas baseine, kurios yra vienos iš efektyviausių ir maloniausių fizinio lavinimo ir sveikatinimo priemonių.

Skaityti plačiau
2017-04-03

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras duris jau antrą kartą atvers Šeimų mokyklėlei. Šiemet į šią mokyklėlę kviečiami būsimi  ir esami tėveliai, auginantys vaikučius iki dvejų metukų amžiaus. Mokyklėlė skirta šeimų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos bei tėčiai bus konsultuojami įvairiais vaikų auginimo klausimais. Tėveliams tai puiki galimybė išgirsti specialistų patarimus, autorių ir praktikų idėjas, lavinti auklėjimo įgūdžius, saugoti ir stiprinti vaikų sveikatą. Visos paskaitos ir užsiėmimai – nemokami. Registruotis į paskaitas galite telefonu: 8-315 516 53

Skaityti plačiau
2017-03-29

     Dvyliktąją šių metų savaitę (2017 m. kovo 20-26 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 63,0 atv./10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu sergančiųjų buvo mažiau – 50,6 atv./10 tūkst.  gyventojų.
 

Skaityti plačiau
2017-03-27

     Kovo 22 dieną Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai minėjo Pasaulinę vandens dieną. Mokykloje vyko akcija „Vanduo – sveikata“. Šią dieną mokyklos pirmojo aukšto fojė pasipuošė labai originaliu mokinių sukurtu stendu  „Vanduo sveikatos šaltinis“.

Skaityti plačiau
2017-03-27

Kviečiame į Atvelykio šventę, joje jūsų lauks ir Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras!

Skaityti plačiau
2017-03-27

     Kiekvienas žmogus  nuo pat gimimo mato ir girdi, kaip apie alkoholį, narkotikus, tabaką  atsiliepia jo tėvai, giminės, artimieji. Dažnai svaigalų vartojimas pateikiamas kaip linksmas, teigiamas dalykas. Ne visi atsakingai įvertina kaip kenkia alkoholio, narkotikų vartojimas pačiam žmogui, kokią  įtaką šie žalingi įpročiai daro aplinkinių  gyvenimui.  

Skaityti plačiau
2017-03-24

     Kovo 24 dieną Pasaulio sveikatos organizacijos sprendimu minima Pasaulio tuberkuliozės diena, skirta geriau informuoti planetos gyventojus apie šią pavojingą ligą. Pasaulinė tuberkuliozės diena tapatinama su tuberkuliozės bakterijos atradimo data.

Skaityti plačiau
2017-03-24

KVIEČIAME REGISTRUOTIS Į UŽSIĖMIMUS BASEINE BALANDŽIO MĖNESIUI!

Skaityti plačiau
2017-03-23

Vasario 22 d. minima VANDENS diena. Visuomenės sveikatos biuras šią dieną paminėjo smagiai ir neįprastai. Lankydamiesi „Gelbėkime vaikus“ dienos centre mokinomės kas yra vanduo, kaip jis atsiranda, kodėl reikalingas, aiškinomės vandens savybes. Pasitelkę vaikų pagalbą, atlikome eksperimentus ir praktikines užduotis apie vandenį. Praktiškai atlikti darbai vaikams leido gerai įsavinti visas gautas žinias, o užduočių atlikimo metu lydėjusi gera nuotaika, vaikų šypsenos ir smalsios akys lėmė puikius mokymosi rezultatus.

Skaityti plačiau
2017-03-23

     Pavasaris  – pats nuostabiausias metų laikas. Po ilgų ir tamsių žiemos mėnesių juo džiaugiasi dideli ir maži. Gamta, išsilaisvinusi iš šaltų žiemos gniaužtų, atbunda, - prasideda naujas gyvenimas. Lopšelyje – darželyje „Pušynėlis“ kovo 17 dieną aktų salėje vyko renginys „Švari aplinka – sveiki vaikai“. 

Skaityti plačiau
2017-03-22

    Vienuoliktąją šių metų savaitę (2017 m. kovo 13-19 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 62,8 atv./10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu sergančiųjų buvo tiek pat – 62,2 atv./10 tūkst.  gyventojų.

Skaityti plačiau
2017-03-22

Kovo 22 d. minima Pasaulinė vandens diena. Šių metų Pasaulinės vandens dienos tema – vanduo ir nuotekos. Pasaulinės vandens dienos minėjimą 1992 m. inicijavo Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja. Nuo 1993 m. ją globoja UNESCO. Lietuvoje ši diena Aplinkos ministerijos iniciatyva minima nuo 2000 m. Kiekvienais metais išrenkamas šios dienos šūkis, atspindintis Vandens dienos problematiką.

Skaityti plačiau
2017-03-22

„Tu neturi nei skonio, nei kvapo – tavęs nė nusakyti neįmanoma, tavimi gardžiuojamės, nepažindami tavęs. Netinka sakyti, kad tu būtinas gyvybei, tu pats esi gyvybė. Tu pats didžiausias turtas pasaulyje...“ A. de Sent - Egziuperi

Skaityti plačiau
2017-03-22

Užkrečiamos ligos – tai infekcinės ligos, kurias sukelia įvairūs mikroorganizmai (virusai, bakterijos, pirmuonys) patekę ir išplitę žmogaus organizme. Užkrečiamųjų ligų sukėlėjai įsiskverbia į žmogaus organizmą, dauginasi jame ir sukelia ligą, po to patenka į aplinką ir užkrečia kitus. 

Skaityti plačiau
2017-03-20

     VšĮ Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centre organizuojami nauji užsiėmimai – mankštos vandenyje. Sportas vandenyje ypač rekomenduojamas tiems, kas negali sportuoti intensyviai, turi nugaros, sąnarių ar raisčių problemų.

Skaityti plačiau
2017-03-20

     VŠĮ Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centre teikiamos elektromechaninio vakuuminio limfodrenažinio masažo paslaugos. Limfodrenažinis masažas – tai masažas turintis stiprų valantį, kūno linijas koreguojantį poveikį.

Skaityti plačiau
2017-03-13

Kovo 3-6 dienomis Putinų gimnazijoje vyko paskaitos - pratybos „Širdies ir kraujagyslių ligų prevencija. Pirmoji pagalba.“ Ketvirtokų klasės, Ib, Ic ir vienas trečiokų srautas sužinojo apie insultą ir infarktą, jų priežastis bei pasekmes, mokėsi suteikti pirmąją pagalbą defibriliatoriaus pagalba.

Skaityti plačiau
2017-03-13

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras skelbia video klipų konkursą „Būk saugus kelyje“. Kviečiame dalyvauti Alytaus miesto 8-12 klasių moksleivius kurti reklaminius video klipukus, skatinančius saugų elgesį gatvėse, keliuose. Konkurse dalyvaujančių narių ir komandų skaičius neribojamas.

Skaityti plačiau
2017-02-27

    Vasario 24 – osios rytą lopšelio - darželio „Pušynėlis“ vaikai linksmai šurmuliavo aktų salėje. Staiga visi nuščiuvo, kadangi į salę įlingavo ruda meškutė. Pasisveikinusi su vaikais, šleivakojė papriekaištavo, kad vaikų triukšmas ją prikėlė iš žiemos miego.

Skaityti plačiau
2017-02-24

     Alytaus savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo akciją „Moterys, pasitikrinkite dėl kiaušidžių vėžio“. Susidomėjimas šia akcija buvo labai didelis. Deja tyrimų kiekis buvo ribotas ir  pasinaudoti šia akcija galėjo tik pirmosios prisiskambinę moterys. Buvo atlikta šimtas nemokamų kraujo tyrimų CA – 125 vasario 13 – 17 dienomis. Gavus rezultatus paaiškėjo, kad 6 moterims, kurių amžius 27 - 45 m., buvo nustatytas padidėjęs vėžio antigenas CA – 125, t.y. CA -125  > 35 V/ml ir net 5 iš jų apie tai nieko neįtarė.

Skaityti plačiau
2017-01-18

Judėjimas – būtina ne tik geros savijautos, bet ir sveikatos sąlyga. Judėjimas, reguliari mankšta, sportas ne tik dailina kūno linijas, bet ir pagerina žmogaus emocinę būseną, padeda jaustis geriau ir labiau pasitikėti savimi. Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir toliau tęsia nemokamų mankštų maratoną ir kviečia Alytaus miesto gyventojus pavasarį pasitikti ne tik su geresne sveikata, bet ir dailesnėmis kūno linijomis!

 

Skaityti plačiau
Kas privalo rūpintis žmonių sveikata?
sveika mokykla 20 metų