biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Naujienos

2017-08-16

Vadovaujantis reglamentuojančiais Lietuvos Respublikos teisės aktais ikimokyklinio ir priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo įstaigas lankantys vaikai turi pateikti pažymas apie savo sveikatos būklę ugdymo įstaigose dirbantiems visuomenės sveikatos priežiūros specialistams kiekvienais metais iki rugsėjo 15 d., todėl rekomenduojama mokinių tėveliams (ar kitiems teisėtiems vaikų atstovams) iš anksto pasirūpinti mokinių profilaktiniu sveikatos patikrinimu.

Skaityti plačiau
2017-08-14

Alytaus visuomenės sveikatos biuras jau trečius metus organizuoja ir vykdo nemokamas širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupės asmenų sveikatos stiprinimo programas. Labai džiugu, kad sulaukiame daug asmenų norinčių dalyvauti šioje programoje. Praeitų metų duomenimis, 62 proc. programos dalyvių buvo nustatyta fizinių kūno rodiklių pagerėjimas, 81 proc. – fizinio aktyvumo pagerėjimas, 86 proc. – bendras savijautos pagerėjimas.

Skaityti plačiau
2017-07-28

Šiandien, Liepos 28 – ąją – minima Pasaulinė hepatito diena. Pasaulinės hepatito dienos išvakarėse visuomenės sveikatos biuro specialistės gyventojams priminė, kad ši diena skirta atkreipti visuomenės dėmesį į virusinio hepatito infekciją ir su šia liga susijusias problemas.

Skaityti plačiau
2017-07-28

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras liepos mėnesį (esant geram orui) visus Alytaus miesto gyventojus kiekvieną ketvirtadienį nuo 11 iki 15 val. kvietė rinktis į Jaunimo parką, kuriame vyko nemokami aktyvūs užsiėmimai, pirmos pagalbos pamokėlės, akių mankštelės.

Skaityti plačiau
2017-07-25

Informuojame, kad paskutiniai liepos mėnesio Mažosios Dailidės ir Didžiosios Dailidės ežerėlio vandens mėginiai, kokybei nustatyti, imti liepos 19 dieną. Gauti rezultatai parodė, kad Mažosios ir Didžiosios Dailidės ežerėlio vandens kokybė atitinka Lietuvos higienos normos reikalavimus.

Skaityti plačiau
2017-07-17

Informuojame, kad paskutiniai liepos mėnesio Mažosios ir Didžiosios Dailidės ežerėlio vandens mėginiai, kokybei nustatyti, imti liepos 5 dieną. Mažosios ir Didžiosios Dailidės ežerėlio vandens kokybė atitinka Lietuvos higienos normos reikalavimus.

Skaityti plačiau
2017-07-17

     Liepos 14-osios saulėtą rytą, Alytaus lopšelio-darželio „Nykštukas“ kiemelyje – sujudimas ir ruošimasis sporto žaidynėms. Skambant linksmai muzikai, vaikučiai su auklėtojomis susirinko į išpuoštą darželio teritoriją, kur vyko visų laukiamos sporto žaidynės. Renginį džiugiai pradėjome spalvinga mankštele. Sportavo visi auklėtiniai – nuo mažiausių iki didžiausių. Renginyje dalyvavo 4 komandos, kurios atliko įvairias užduotis, parodydamos savo sportinius gebėjimus. Žaidynių pabaigoje – spalvotų kamuoliukų lietus. Sportas gryname ore – puiki galimybė pasidžiaugti vasara.

Skaityti plačiau
2017-07-11

Patyčių problema mokykloje ir už jos ribų išlieka aktuali visoje Lietuvoje. Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras 2016 m. jau trečią kartą atliko patyčių masto įvertinimą Alytaus miesto mokyklose. Pirmieji tyrimai Alytaus miesto mokyklose buvo atlikti 2009 ir 2010 m. Tyrimo tikslas – įvertinti moksleivių patyčių pokytį Alytaus miesto mokyklose. Tyrimams buvo naudota 19 klausimų anoniminė anketa.

Skaityti plačiau
2017-07-07

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras visą vasarą (esant geram orui) kiekvieną ketvirtadienį nuo 11 iki 15 val. mažų ir didelių lauks Jaunimo parke, kuriame ves nemokamus aktyvius užsiėmimus, pirmos pagalbos pamokėles ir kitus sveikatinančius užsiėmimus. Laukiame visų!

Skaityti plačiau
2017-07-03

Birželio 26-ąją minima Tarptautinė kovos su narkomanija diena, kurią 1987 metais paskelbė Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja. Šio kasmetinio minėjimo tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į narkotikų daromą žalą, paskatinti kovą su narkomanija, saugoti vaikus ir jaunimą nuo narkotikų, išlaisvinti visuomenę iš priklausomybės nuo kvaišalų.

Skaityti plačiau
2017-07-03

Grybų cheminė sudėtis artima mėsai, žuviai ir daržovėms. Tai tikras baltymų sandėlis. Juose yra visų žmogaus organizmui būtinų aminorūgščių: tirozino, gistidino, lecitino ir arginino, kurios nesunkai patenka į žarnyno sieneles.

Skaityti plačiau
2017-06-28

NUO LIEPOS MĖNESIO KVIEČIAME ALYTIŠKIUS UŽSIĖMIMUS SPORTO SALĖJE KEISTI Į SPORTĄ GRYNAME ORE. KVIEČIAME NEMOKAMAI SPORTUOTI ADOLFO RAMANAUSKO - VANAGO GIMNAZIJOS AIKŠTYNE. KIEKVIENĄ ANTRADIENĮ NUO 9 IKI 11  VAL. ČIA JŪSŲ LAUKS BIURO SPECIALISTAS, KURIS MOKYS IR VES UŽSIĖMIMUS SU LAUKO TRENIRUOKLIAIS. 

Skaityti plačiau
2017-06-28

Karštis kaip ir šaltis – didelis stresas organizmui. Per karščius galima nukentėti dėl nudegimų, šilumos smūgio, saulės smūgio, hipoksijos (deguonies bado). Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininėmis, inkstų, širdies kraujagyslių). Tyrinėjantys šilumos poveikį žmogaus sveikatai, viso pasaulio medikai perspėja, kad vasaros karščio bangos gali prišaukti daugiau nelaimių nei gamtos stichija: potvyniai, uraganai ar žemės nuošliaužos.

Skaityti plačiau
2017-06-27

Kaip aktyviai leidžiate vasaros dienas? Įamžinkite šią dieną nuotraukoje ir siųskite mums adresu: rosita@alytausvsb.lt. Jūsų atsiųstą nuotrauką patalpinsime mūsų puslapyje: www.facebook.com/alytausvsb.lt, kuriame jūs ir jūsų draugai galės balsuoti spausdami Patinka ant jūsų nuotraukos. Daugiausiai „Patinka“ paspaudimų surinkusi nuotrauka ir joje įamžinta akimirka taps konkurso nugalėtoja. Taip pat, bus paskelbti II - osios ir III - osios vietos laimėtojai. Nuotraukas galite siųsti Iki rugpjūčio 31 d. su trumpu aprašymu (kur ir ką veikiate, nurodydami vardą, pavardę); Balsavimas vyks iki rugsėjo 30 d. Laimėtojus skelbsime spalio 2 d.

Skaityti plačiau
2017-06-26

     Primename apie VšĮ Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centre šiuo metu turimą neįgaliųjų treniruoklį EIK, kurio panaudos sutartis pratęsta iki Naujųjų metų. Kviečiame pasinaudoti šia galimybe asmenis, kuriems šios įrangos pagalba reikalinga.

Skaityti plačiau
2017-06-26

     Viešoji įstaiga "Taikos kelias" kviečia skleisti informaciją žmonėms patekusiems į socialinę atskirtį, alkoholikams, narkomanams. Padėti šiems žmonėms prisijungti prie mūsų bendruomenės ir atrasti naują gyvenimo viltį, pažinti naują gyvenimą ir sugrąžinti juos kaip produktyvius visuomenės piliečius.

Skaityti plačiau
Kas privalo rūpintis žmonių sveikata?
sveika mokykla 20 metų