biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Naujienos

2020-09-29

   Ryški, spindinti šypsena gali suteikti pasitikėjimo savo išvaizda ir leisti juoktis be jokių kompleksų. Tačiau bloga burnos sveikata gali paveikti ne tik jūsų šypseną. Kartais net galima nesusimąstyti, kad prasta burnos higiena gal daryti įtaką vienam iš svarbiausių organų – širdžiai. Rugsėjo 29 – toji, Pasaulinė širdies diena, kurios metu siekiama atkreipti žmonių dėmesį  į rizikos faktorius, sukeliančius širdies ligas bei paskatinti sveiką gyvenimo būdą.

Skaityti plačiau
2020-09-28

SPALIO 13 D. 17:30 VAL. KVIEČIAME Į NEMOKAMĄ PASKAITĄ "CUKRAUS DETOKSAS. KAIP ATSIKRATYTI PRIKLAUSOMYBĖS SALDUMYNAMS? "

Skaityti plačiau
2020-09-25

Padažnėjus užsikrėtimams koronaviruso (COVID-19) infekcija sporto klubuose, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) rekomenduoja vyresnio amžiaus ir lėtinėmis ligomis sergantiems gyventojams įvertinti riziką ir spręsti, ar juose lankytis. Visiems lankytojams rekomenduojama išlaikyti mažiausiai dviejų metrų atstumą vieniems nuo kitų, o pasinaudojus sportiniu inventoriumi (treniruokliais, svarmenimis ir kt.) plauti arba dezinfekuoti rankas.

Skaityti plačiau
2020-09-25

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, 2019 m. lytiškai plintančiomis infekcijomis  užsikrėtė mažiau žmonių nei 2018 m. Užsikrėtimų skaičius sumažėjo nuo 459 iki 421.  

Skaityti plačiau
2020-09-25

Laisvalaikio leidimas sporto klubuose, šokių studijose ar kitose uždarose erdvėse įprastai rekomenduojamos veiklos, gerinančios fizinę ir psichosocialinę būseną, tačiau daugėjant  susijusių užsikrėtimo atvejų, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai atkreipia dėmesį ir ragina tiek tokias paslaugas teikiančius, tiek užsiėmimus lankančius pasverti rizikas.

Skaityti plačiau
2020-09-25

Lietuvoje sparčiai plintant koronavirusui bei didėjant židinių skaičiui, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ragina įstaigų bei organizacijų vadovus išlikti sąmoningais ir, atsiradus COVID-19 ligos židiniui, nedelsiant organizuoti darbuotojų darbą nuotoliniu būdu. Ministerija primena, kad nuotolinis darbas gali būti taikomas ne tik izoliuotiems, bet visiems darbuotojams, taip pat turėtų būti įvertintos galimybės darbą organizuoti pamainomis.

Skaityti plačiau
2020-09-25

Nuo spalio 1 d. maitinimą savitarnos principu organizuojančios sanatorijos ir kitos gydymo įstaigos turės laikytis tokių pačių reikalavimų, kaip ir viešojo maitinimo įstaigos. Tačiau joms bus taikoma viena išimtis: pacientai ir juos globojantys asmenys valgyklose neprivalės dėvėti veido apsaugos priemonių.

Skaityti plačiau
2020-09-24

Vienas iš didžiausių ir  svarbiausių žmogaus organų yra kepenys. Pagrindinės kepenų funkcijos yra šios: nuodingų medžiagų kraujyje filtracija, reikiamo gliukozės kiekio kraujyje kontrolė, organizmo cholesterolio gamyba, vitaminų A, D, B12 ir K gamyba, baltymų sintezė ir kitos. Dažniausiai pasireiškiančios kepenų ligos pasaulyje yra kepenų cirozė, suriebėjimas ir HEPATITAS, arba tiksliau jo formos (A, B arba C). Kepenims pavojingiausias yra hepatito virusas.

Skaityti plačiau
2020-09-21

Pasaulio sveikatos organizacija sveikatą apibrėžia kaip visišką fizinės, dvasinės ir socialinės gerovės būseną, o mūsų visų gera savijauta visų pirma priklauso nuo emocinio mikroklimato šeimoje ir aplinkoje, kurioje praleidžiame didžiąją savo gyvenimo dalį (darželyje, mokykloje, darbe). Emocinis mikroklimatas nusako tarpasmeninių santykių kokybę, psichologinį ir fizinį saugumą.

Skaityti plačiau
2020-09-18

Šiais laikais mobilus telefonas ir kompiuteris yra neatsiejama mūsų aplinkos dalis. Net vaikų pasaulio pažinimo kelyje kompiuteris keičia daugelį dalykų: kompiuteriniai žaidimai keičia kaladėles, internetas – knygas, laikraščius, žurnalus.

Skaityti plačiau
2020-09-18

„Vaikystė – ypač sudėtingas žmogaus gyvenimo laikotarpis, kai vaikui reikia ne tik atrasti jį supantį pasaulį, aktyviai su juo sąveikaujant, bet ir tapti unikaliu individu, asmenybe“ (A. Juodaitytė, 2002). Vaikui pradėjus lankyti ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo grupę, iškyla daug sunkumų tiek vaikui, tiek tėveliams.  

Skaityti plačiau
2020-09-16

RUGSĖJO 22 D. 17:30 VAL. KVIEČIAME Į NEMOKAMĄ PASKAITĄ "CUKRAUS DETOKSAS. KAIP ATSIKRATYTI PRIKLAUSOMYBĖS SALDUMYNAMS? "

Skaityti plačiau
2020-09-11

Patikslinti reikalavimai dėl atstumų laikymosi viduje ir lauke vykstančiuose kultūros, pramogų bei kituose renginiuose, taip pat aukšto meistriškumo sporto varžybose. Vieno metro atstumo reikalavimas įtvirtintas tiek renginiuose, kur žiūrovai stovi, tiek renginiuose, kur žiūrovai sėdi. Primenama galimybė žiūrovus sodinti ir į kas antrą kėdę.

Skaityti plačiau
2020-09-07

Kasmet rugsėjo 9-ąją visame pasaulyje minima Vaisiaus alkoholinio sindromo diena (VAS). Ši diena pasirinkta ne atsitiktinai, mat devinto mėnesio devinta diena simbolizuoja devynis nėštumo mėnesius, per kuriuos moteris turėtų nevartoti alkoholio, keliančio pavojų ne tik jos, tačiau ir būsimo kūdikio sveikatai. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (toliau – Departamentas), siekdamas paminėti šią dieną ir informuoti visuomenę, ypač nėštumą planuojančias ir besilaukiančias moteris, apie alkoholio vartojimo keliamus pavojus bei sugriauti dažnai paplitusius mitus, parengė naują informacinę medžiagą „Nėštumas ir alkoholis: griauname mitus“ Leidinį galite rasti čia (https://ntakd.lrv.lt/uploads/ntakd/documents/files/Prevencija/vas.pdf).

Skaityti plačiau
2020-09-03

Šiltuoju metų sezonu ir kol orai palankūs, taipogi ir rudenį, pavasarį mes didžiąją laiko dalį praleidžiame gryname ore: einame pasivaikščioti, bėgiojame ar tiesiog išeiname pasisėdėti kieme, kol mažieji žaidžia žaidimų aikštelėse, smėlio dėžėse. Viskas atrodo taip įprasta ir nekalta. Tačiau kaip yra iš tiesų? Kokie pavojai tyko mūsų vaikučių smėlio dėžėse?

Skaityti plačiau
2020-08-25

Nors artėja rugsėjis, oras vis dar šiltas ir palankus maudymuisi, o Lietuvoje maudymosi sezonas oficialiai tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos. Iki to laiko pagal galiojančius Lietuvos teisės aktų reikalavimus reguliariai turi būti atliekami vandens mikrobiologiniai ir parazitologiniai smėlio tyrimai.

Skaityti plačiau
2020-08-25

   Dauguma žmonių, kurie nusprendžia maitintis sveikiau pradeda nuo greitų ir kardinalių mitybos pokyčių. Staigiai ir radikaliai pakeitę mitybos įpročius, pavyzdžiui, nevalgydami nieko, išskyrus kopūstų sriubą, galima numesti svorio per trumpą laiką, tačiau tokie radikalūs pokyčiai nėra nei sveika, nei gera idėja ir ilgainiui nebus sėkmingi ar net gi žalingi sveikatai. Nuolat gerinant savo valgymo įpročius, reikia apgalvoto požiūrio ir žinoti aišku tikslą.

Skaityti plačiau
2020-08-24

Artėja nauji mokslo metai, vaikai į mokyklas žingsniuoja įsidėję ne tik vadovėlius ir sąsiuvinius, bet ir spalvingas priešpiečių dėžutes su užkandžiais. Kartu su naujais rūpesčiais, tėveliams dažnai tenka pasukti galvą, ką vaikams įdėti į priešpiečių dėžutes. Jeigu moksleivis atsisako valgyti mokykloje, vietoje dosnių kišenpinigių, geriau pasirūpinti sveikais ir skaniais užkandžiais priešpiečių dėžutėje ir užtikrinti, kad grįžęs namo vaikas pavalgytų šiltus pietus.

 

Skaityti plačiau
2020-08-21

Atsižvelgiant į tai, kad netgi atvirose erdvėse vykstantys žmonių susibūrimai tampa koronaviruso (COVID-19) infekcijos židiniais, šalyje griežtinamos infekcijų kontrolės priemonės. Nuo rugpjūčio 21 d. visuose kultūros, pramogų bei kituose renginiuose ir susibūrimuose, organizuojamuose tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse, privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones ir laikytis metro atstumo nuo aplinkinių žmonių.

Skaityti plačiau
2020-08-21

Koronaviruso (COVID-19) infekcijos prevencijai viešumoje nešiojamos komercinės ar savo gamybos nemedicininės kaukės neturėtų būti dėvimos, siekiant išvengti baudos ar eksperimentuojant jomis kaip aprangos detale. Kaukės dėvėjimo tikslas – apsaugoti ją dėvintį žmogų ir aplinkinius nuo šios infekcijos. Tuo tikslu parengtos specialios rekomendacijos, bendradarbiaujant su epidemiologais ir „Versli Lietuva“ ekspertais.

Skaityti plačiau
2020-08-21

Ši vasara mus ypatingai lepina didele šiluma, o išsiilgę atostogų šiltuose kraštuose, žmonės nevengia ilgą laiką būti saulėje ir mėgautis jos teikiamais malonumais. Tačiau, nereikėtų užmiršti, kad saulės spinduliai yra pagrindinis odos vėžio rizikos faktorius.

Skaityti plačiau
2020-08-19

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija informuoja apie Operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos patvirtintus reikalavimus aukštojo mokslo studijoms, profesiniam mokymui ir neformaliojo suaugusiųjų švietimo veikloms nuo naujų mokslo metų. Aukštųjų mokyklų vadovai, profesinio mokymo ir neformaliojo suaugusiųjų švietimo teikėjai įpareigoti šias veiklas organizuoti užtikrinant saugų atstumą tarp asmenų.

Skaityti plačiau
2020-08-19

Epidemiologinė situacija pasaulyje nuolat keičiasi, todėl Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ragina gyventojus atsakingai planuoti savo keliones. Rekomenduojama vadovautis ne tik kartą per savaitę SAM skelbiamais koronavirusinės infekcijos (Covid-19 ligos) paveiktų šalių sąrašais, bet ir savarankiškai nuolat stebėti sergamumo pokyčių tendencijas pasaulyje. Tokią galimybę suteikia Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) internetinė platforma, kur skelbiama informacija apie 14 dienų sergamumą ES šalyse.

Skaityti plačiau
2020-08-19

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad su koronaviruso infekcija ir šalyje galiojančia ekstremaliąja padėtimi susijusiais klausimais gyventojai ir ūkio subjektai konsultuojami specialiai tam skirtais telefono numeriais.

Skaityti plačiau
2020-08-18

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, organizuodama mokyklų pasiruošimą naujiems mokslo metams ir atsakydama į svarbiausius švietimo bendruomenės klausimus, kaip bus ugdomi vaikai nuo rudens, primena apie parengtas rekomendacijas ir naujausius sveikatos apsaugos ministro – operacijų vadovo sprendimus. Dokumentuose pateikiami pagrindiniai reikalavimai dėl klasių, mokinių judėjimo, maitinimo, tvarkaraščių. 

Skaityti plačiau
2020-08-17

Nuo šiol į Lietuvą bus leidžiama atvykti visiems Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos Konfederacijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės (toliau – EEA) piliečiams ir šiose valstybėse teisėtai gyvenantiems asmenims, tačiau atvykę iš tų šalių, kur sergamumas COVID-19 infekcija viršija 16 atvejų 100 tūkstančių gyventojų ribą, reikės 14 dienų praleisti izoliacijoje. Tokį sprendimą šiandien priėmė Vyriausybė.

Skaityti plačiau
2020-08-14

Vaikų netinkamos mitybos pasekmės tikrai yra skaudesnės, nei mes galime tikėtis. Pasaulinė sveikatos organizacija sako, kad mūsų  sveikata didžiąja dalimi priklauso nuo gyvensenos ir  mitybos. Tai aktualu kalbant ne tik  apie suaugusius. Ne išimtis yra mūsų vaikai, nes šių laikų  vaikų ir paauglių labiausia aktualiausių sveikatos problemų  kyla dėl jų netinkamos mitybos ir itin mažo fizinio aktyvumo.

Skaityti plačiau
2020-08-14
DĖMESIO - VĖL KVIEČIAME Į MANKŠTAS JAUNIMO PARKE PRIE LAUKO TRENIRUOKLIŲ! Mankštos vyks kiekvieną pirmadienį ir ketvirtadienį 8:30 val.
 
PRIE MAŽOSIOS DAILIDĖS EŽERĖLIO MANKŠTOS VYKS ĮPRASTU GRAFIKU - trečiadieniais ir penktadieniais 8:00 val.
 
Pasitikime artėjantį rudenį fiziškai stipresni!
Skaityti plačiau
2020-08-13

Nors Lietuvoje vis dar paskelbta ekstremali situacija dėl tebesitęsiančio sergamumo COVID -19, tačiau kol kas ugdymo įstaigos ruošiasi naujiems mokslo metams. Tėvams, ypatingai turintiems būsimų pirmokų, taipogi, tenka nelengva užduotis – supirkti tinkamas priemones ir išleisti vaiką į mokyklą. Vienas iš svarbiausių pirkinių – tai mokyklinė kuprinė. Akys raibsta nuo mokyklinių kuprinių pasirinkimo, tačiau ji turi būti ne tik graži, tačiau kartu patogi ir saugi vaiko sveikatai, jo laikysenai. Kuo jaunesnis vaikas, tuo svarbiau  parinkti jam tinkamą kuprinę – vaikų kaulinis audinys minkštesnis ir greičiau deformuojasi.

Skaityti plačiau
2020-08-12

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad visi į Lietuvą oro ar jūrų transportu atvykstantys žmonės turi užpildyti popierines anketas arba registruotis elektroniniu būdu Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje. 

Skaityti plačiau
2020-08-12

Sveikatos apsaugos ministerija, atsižvelgdama į COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) epideminę situaciją Lietuvoje ir pasaulyje bei siekdama riboti COVID-19 ligą sukeliančio viruso plitimą visuomenėje, atnaujino birželio mėnesį skelbtas rekomendacijas, kaip elgtis siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui. Su atnaujintomis rekomendacijomis galite susipažinti čia :https://alytus.lt/uploads/documents/files/news/2020-08-10_rekomendacijos_gyventojams%20SAM.pdf


Skaityti plačiau
2020-08-11

Nuo 2020 metų gegužės 1 dienos įsigaliojus Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymui Nr. V-951 „Dėl elektroninės statistinės apskaitos formos Nr. E027-1 „Mokinio sveikatos pažymėjimas“ patvirtinimo“ įsigaliojo ne tik nauja sveikatos pažymos forma, tačiau nebeliko ir popierinės statistinės apskaitos formos. Svarbu žinoti, kad gydymo įstaigos popierinių pažymų nebeišduoda, pildo tik elektroninę jų formą ne tik mokyklas, tačiau ir darželius lankantiems vaikams!

Skaityti plačiau
2020-08-11

Vasara eina į pabaigą, tačiau oras maudymuisi vis dar labai palankus ir viliojantis, o maudymosi sezonas visa dar nepasibaigęs. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos mikrobiologinio tyrimo duomenimis tiek Didžiosios Dailidės ežero maudyklos, tiek Mažosios Dailidės ežero maudyklos vanduo atitinka Lietuvos higienos normos „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus. Nei vienas iš tiriamųjų mikrobiologinių parametrų, tiek žarniniai enterokokai, tiek žarninės lazdelės, neviršijo nustatytų normos ribų. Maudyklose neaptikta plūduriuojančių nuolaužų ar kitų medžiagų. Nors vandens kokybė gera, prie vandens telkinių neužmirškite ir kitų saugumo reikalavimų. Gražios ir saugios likusios vasaros!

 

 

 

Skaityti plačiau
2020-08-11

Žmogaus burna yra tarsi vartai į žmogaus organizmą. Burnos sveikata yra labai svarbi, nes ji neatsiejama nuo mūsų  bendros sveikatos. Ir jeigu kartais atrodo, kad apie dantų valymą ir burnos higieną žinome viską, statistika rodo, kad gerų burnos higienos įgūdžių tikrai trūksta.  Kaip tinkamai valyti dantis, kaip nepasiklysti dantų pastos ir šepetėlių įvairovėje, kaip pasirinkti tinkamas priemones, norint palaikyti švarą burnoje ir išsaugoti sveikus dantis? Šie aspektai yra labai svarbūs, norint palaikyti gerą burnos ertmės higieną.

Skaityti plačiau
2020-08-11

2019-ųjų duomenimis, Lietuvoje širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis sirgo net 54 proc. šalies gyventojų. Jeigu anksčiau širdies ligos užklupdavo vyresnio amžiaus žmones, tai pastaruoju metu specialistams susirūpinimą kelia tai, jog sergančiųjų amžius jaunėja – širdis vis dažniau sustreikuoja 40-mečiams ar jaunesniems žmonėms. Didesnę riziką susirgti širdies ligomis turi sėdimą darbą dirbantys žmonės, kurie didžiąją dienos dalį praleidžia dirbdami kompiuteriu, vairuodami automobilį arba dirbdami prie staklių bei kitų įrengimų. Tokie žmonės mažai juda, todėl dažnai turi antsvorį.

Skaityti plačiau
2020-08-10

Enterobiozė yra parazitinė liga, kuri vystosi organizme veikiant helmintams. Ši liga paplitusi tarp visų žemynų gyventojų. Jie patenka į mūsų organizmą įvairiais būdais ir gali egzistuoti skirtinguose organuose ir sistemose - raumeniniame audinyje, virškinamajame trakte, net smegenyse, akyse ir bet kurioje vietoje. Enterobiozė yra labiausiai paplitusi ypač vaikų tarpe.

Skaityti plačiau
2020-08-07

Mokslo metų pradžios šventė bendrojo ugdymo mokyklose, profesinio mokymo įstaigose, aukštosiose mokyklose vyks rugsėjo 1 d., laikantis nustatytų saugumo reikalavimų dėl renginių organizavimo. Rekomenduojama šventę surengti lauke. Pirmo kurso studentams rekomenduojama mokslo metus pradėti nuo rugsėjo 14 d. Šią datą turėtų pasitvirtinti aukštosios mokyklos. Mokiniai ir studentai turėtų pradėti mokytis įprastiniu būdu klasėse ir auditorijose. Per mokslo metus bus nuolat stebima epidemiologinė situacija, nustatyti kriterijai, į kuriuos bus atsižvelgiama organizuojant ugdymą kiekvienoje savivaldybėje.

Skaityti plačiau
2020-08-05

Artėjant naujiems mokslo metams ir tęsiantis vasarai, kuomet daugeliui – atostogų metas,  reikėtų neužmiršti pasirūpinti ne tik profilaktine vaikų sveikatos ir dantukų patikra, tačiau ir galimybe tėveliams, turintiems mokyklinio amžiaus vaikų nuo 6 iki 14 metų,  savo atžalų dantukus padengti silantais. Šią paslaugą galima gauti nemokamai, nes jos išlaidos yra kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.

Skaityti plačiau
Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę?
sveika mokykla 20 metų