biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Naujienos

2019-02-15

      Vasario 6-osios rytą, Alytaus lopšelio-darželio „Putinėlis“ priešmokyklinės „Ežiukų“ grupės vaikučiai susirungė žaismingoje spartakiadoje.

Skaityti plačiau
2019-02-14

    Šv. Valentino dienos proga ULAC primena visiems įsimylėjusiems...

Skaityti plačiau
2019-02-13

     Visi vertiname desertus už jų nuostabų skonį ir malonų aromatą, tačiau tik nedaugelis susimąstome, ar desertas yra palankus sveikatai. Šis desertas ne tik gražus, ne tik skanus, ne tik kvapnus, bet ir sveikas. Siūlome sužinoti kelias priežastis, kodėl verta paragauti šio jogurto deserto.

Skaityti plačiau
2019-02-01

       Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, jog vasario mėnuo – Burnos vėžio profilaktikos mėnuo. Burnoje gali atsirasti ne tik dantų problemų, ne tik ėduonis, perodonto ligų, bet ir vėžys.

Skaityti plačiau
2019-02-01

     Žmogaus kraujas yra unikalus. Iki šiol pasaulyje nėra sukurto dirbtinio pakaitalo, kuris galėtų pakeisti donoro kraują. Būtent dėl šios priežasties labai svarbu, kad nuolat atsirastų žmonių, kurie padovanotų kraujo. Per metus reikalingi keli šimtai litrų kraujo, kad būtų išgelbėti pacientai operacijų metu, sergantys onkologinėmis ir kraujo ligomis, žmonės patyrę įvairias traumas, avarijas ar nelaimingus atsitikimus, vaikų ligoninės mažieji pacientai.

Skaityti plačiau
2019-01-29

     Nuo sausio 29 dienos skelbia gripo epidemiją ir Alytaus mieste, kadangi pastaruoju metu Alytaus mieste registruojamas aukštas sergamumas ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau ŪVKTI).

Skaityti plačiau
2019-01-18

     Vasaris – sveikatingumo mėnesis. Sveikatą stiprinantys renginiai suteikia naujų žinių, energijos ir motyvacijos siekti užsibrėžtų tikslų. Todėl Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, vasario mėnesį, kviečia į  nemokamus renginius, kurie padės eiti - geros sveikatos link.

Skaityti plačiau
2019-01-16

     Klimatas - tai ilgalaikės tam tikros vietovės savybės, kurias lemia atmosferiniai, kosminiai, telūriniai ir socialiniai veiksniai. Šie klimatiniai veiksniai kompleksiškai veikia organizmą ir stimuliuoja nespecifinius ilgalaikės adaptacijos bei grūdinimo mechanizmus. Kiekvienas klimatas, skirtingai veikia žmogaus organizmą ir trumpalaikis klimato zonos pakeitimas, gali būti nepakeičiama priemonė norintiesiems sustiprėti po ligos, ar net palengvinti ir pagreitinti ligos gijimą, išsaugoti sveikatą be medikamentų.

 

 

Skaityti plačiau
2019-01-15

Alytaus miesto socialinių paslaugų centro tėvų savipagalbos grupė dalyvavo renginyje „Pažink save“, kuris vyko J.Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filiale. Renginį vedė Alytaus m. sav. visuomenės sveikatos biuro specialistė ir įstaigos direktorė.

Skaityti plačiau
2019-01-14

     Lietuvoje įsitvirtinus šaltiems žiemiškiems orams, nemažai žmonių renkasi pramogas ant užšalusių vandens telkinių. Be poledinės žūklės mėgėjų, ant užšalusių ežerų, upių, tvenkinių, marių lipa aktyvių pramogų išsiilgę vaikai ir suaugusieji su pačiūžomis,rogutėmis ar kitomis žiemos sporto priemonėmis.

 

Skaityti plačiau
2019-01-09

    Permainingi orai žmogaus organizmui daro neigiamą įtaką, nes jis nespėja taip greitai priprasti prie pasikeitusių oro sąlygų. Todėl ir peršalimo ligos ar gripas tampa vis dažnesnės mūsų tarpe. Vieni kosėja, čiaudi, kitiems pakyla temperatūra, skauda galvą – tai peršalimo ligoms būdingi simptomai. Tačiau žmonės dažnai painioja gripą ir peršalimą, todėl daugelio virusų sukeltas kvėpavimo takų infekcijas mėgstame pavadinti gripu. Nors ir gripo, ir peršalimo ligų simptomai labai panašūs, tačiau yra ir akivaizdžių skirtumų.

Skaityti plačiau
2019-01-09

     Klaidingai galvoja, kad nušalti galima tik spiginant stipriam šalčiui. Nušalimo grėsmė iškyla lauke temperatūrai nukritus žemiau nulio. Nušalti įvairias kūno dalis galima ir esant darganotam orui.  Ypač pavojingas stiprus vėjas, nes jam pučiant šalčio poveikis sustiprėja, ir žmogus jaučia žemesnę temperatūrą, nei ji yra iš tikrųjų.  Atėjus žvarbiems orams svarbu išvengti nušalimų. Dažniausiai nušąlama, jeigu oras yra šaltas, drėgnas ir vėjuotas.

Skaityti plačiau
2019-01-08

     Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, kad sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) vėl auga.

Skaityti plačiau
2019-01-04

     Dėl nevisavertės mitybos bei fizinio aktyvumo trūkumo kenčia ne tik kūnas, bet ir protas.  Mokslininkai teigia, kad vienas naujas demencijos atvejis aptinkamas kas keturias sekundes visame pasaulyje. Jie apskaičiavo, kad iki 2050 m. daugiau nei 115 milijonų žmonių turės demenciją visame pasaulyje.

Skaityti plačiau
2018-12-20

     Higienos instituto Sveikatos informacijos centro Sveikatos statistikos skyriaus parengtame infografike „Atsargiai – fejerverkai!” trumpai ir vaizdžiai pateikiama informacija apie asmenis, patyrusius traumas dėl neatsargaus fejerverkų naudojimo

Skaityti plačiau
2018-12-20

Ne vienam gyvenime teko slaugyti sergantį vėžio liga giminaitį, draugą ar net patirti skaudžias netektis. Deja, kasmet vis daugiau žmonių suserga šia klastinga ir sunkia liga. Kita vertus, nepaliaujamai vystantis mokslui nuolat atsiranda vis daugiau prielaidų tam, kad ši liga būtų išgydyta.

Skaityti plačiau
2018-12-20

Kai lauke – 25 laipsniai šalčio, natūralu, kad galūnės šąla. Dauguma žmonių net neįsivaizduoja, kad žiemos laikotarpiu galėtų būti kitaip. Tačiau dažnai žmonės skundžiasi šąlančiomis rankomis ir kojomis kiekvieną dieną, ko priežastis gali būti ir kraujotakos problemos.

Skaityti plačiau
2018-12-19

Fizinis aktyvumas – tai veiksnys, kuris formuoja žmogaus organizmą ir jo funkcijas. Jis ugdo ir stiprina visas organizmo sistemas, veikia jų funkcijas ir gyvybingumą. Žmogui fizinis aktyvumas reikalingas lygiai tiek pat, kiek maistas ir oras.

Skaityti plačiau
Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę?
sveika mokykla 20 metų