biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Naujienos

2019-04-23

     Be galo pradžiugino Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, suorganizavęs šioms darbuotojoms mokymus „Demencija. Kodėl? Ir kaip?“. Mokymus vedė šeimos gydytoja-psichoterapeutė Vilma Gavelienė.

Skaityti plačiau
2019-04-19

     Mėgstame gamtą. Pabuvę miškuose, laukuose,  kaime pailsime, pakvėpuojame grynu oru, patiriame begalę įspūdžių. Tačiau ne visada gamtoje jaučiamės saugūs. Net su grybų pintine ar gėlių puokšte galime namo parsinešti pavojų sveikatai – erkę.

Skaityti plačiau
2019-04-18

Kiaušiniai – pagrindinis šv. Velykų patiekalas, tad daugeliui svarbu žinoti, kaip pasirinkti marginimui, ritinėjimui ar vaišių stalui tinkamiausius. Kaip reikėtų juos saugoti, kiek laiko galima saugiai vartoti ir pan. Pateikiame kelis patarimus, kurie padės lengviau apsispręsti.

Skaityti plačiau
2019-04-17

Nuo š.m. balandžio mėnesio yra teikiamos nemokamos pscihologinio konsultavimo paslaugos. Šiomis paslaugomis, siekiama padėti ir patarti, kaip elgtis, jei su žalingu alkoholio vartojimu ar priklausomybe susiduria artimieji ar pats asmuo.

Skaityti plačiau
2019-04-16

     Žmogaus gyvenimas neatsiejamas nuo jausmų ir emocijų. Kasdieniai įvykiai ar patyrimai sukelia skirtingus jausmus.  Kartais jaučiamės tokie laimingi, kad norisi iš džiaugsmo šokinėti, o kartais viduje kunkuliuoja pyktis ir atrodo, kad tuoj susprogsime. Apie keturis jausmus kalbėjo psichologas Liudas Švipas, paskaitoje  -  „ 4 jausmų kraneliai: džiaugsmas, liūdesys, pyktis, baimė “.  

 

 

Skaityti plačiau
2019-04-10

     Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, šiemet tymais Lietuvoje susirgo 442 žmonės. Daugiausia susirgimų tymais (226 atvejų) registruota Kauno mieste, 61 atvejis – Kauno rajone ir 62 atvejai – Vilniaus mieste. Pagal amžių jauniausias, susirgęs tymais – 5 mėnesių kūdikis, vyriausias – 78 metų asmuo. Daugumos suaugusiųjų tymais skiepijimo būklė nežinoma, o dauguma vaikų – neskiepyti.

Skaityti plačiau
2019-04-10

     Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (VSB) kviečia Alytaus miesto gyventojus išlįsti į lauką ir pasidžiaugti jau atėjusiu pavasariu, bundančia gamta ir aktyviai bei prasmingai praleisti laisvą laiką propaguojant sveiką gyvenseną.

Skaityti plačiau
2019-04-04

E raide žymimi maisto priedai XXI a. tokie pat neišvengiami kaip pats maistas. Vieni jų paniškai bijo, kiti vertina kaip neišvengiamą dalyką, treti tiesiog ignoruoja kaip menkai suprantamą dalyką.

Skaityti plačiau
2019-04-02

     Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis iš viso šiemet tymais Lietuvoje susirgo 330 žmonių. Alytaus mieste 3 gyventojai.

Skaityti plačiau
2019-04-01

     Vaizdo klipas skirtas didinti sveikatos srityje dirbančių specialistų ir visuomenės informuotumą apie narkotikų vartojimo žalos mažinimą, mažinti su narkotikų vartojimu ir priklausomybės ligomis susijusią stigmą, didinti žalos mažinimo paslaugomis besinaudojančių asmenų skaičių.

 

 

Skaityti plačiau
2019-03-20

     Tyrimas atliktas vadovaujantis Higienos instituto parengta gyvensenos tyrimų organizavimo ir vykdymo metodika. Naudota Sveikatos apsaugos ministerijos suderintas klausimynas. Apklausas atliko savivaldybių visuomenės sveikatos biurų specialistai.

Skaityti plačiau
2019-03-19

     Tuberkuliozė labiausiai paplitusi visame pasaulyje infekcinė liga, kuria yra užsikrėtę daugiau nei 2 milijardai žmonių, daugiausia – besivystančiose šalyse.

Skaityti plačiau
2019-03-18

Kviečiame susitikti ir susipažinti su Integracine onkologija, aptarti priemones, padedančias kelionėje per vėžį ir po jos. 

Susitikime dalyvaus: Dainora Mačiulienė, medicinos gydytoja, kurios sritis - holistinė onkologija. Gydytoja yra nuo 2013 metų  Europos onkologų, Lietuvos chemoterapeutų draugijos narys, nuo 2018 m. Integracinės onkologijos asociacijos Juntinėse Amerikos Valstijose ir Britų Integracinės onkologijos narys. 2019 m. sertifikuota Holistininės Onkologijos specialistė. Gydytojos tikslas - dalyvauti Integracinės onkologijos plėtojime Lietuvoje, siekiant tradicinės medicinos ir ilgaamžių medicinos mokyklų bendradarbiavimo, užtikrinant onkologinių pacientų visapusišką sveikatinimą.

Skaityti plačiau
2019-03-14

     Ėjimas yra puikus būdas pagerinti arba palaikyti sveikatą.  Vaikščiojant bent 30 minučių kiekvieną dieną, galima pagerinti širdies ir kraujagyslių sistemos būklę, sustiprinti kaulus, sumažinti riebalų perteklių ir padidinti raumenų galią bei ištvermę. Taip pat vaikščiojimas padeda išvengti širdies ligų, antro tipo cukrinio diabeto, osteoporozės ir net gi kaip kurių onkologinių susirgimų. Skirtingai nuo kaip kurių kitų pratimų, vaikščiojimas yra nemokamas ir nereikalauja jokios specialios įrangos ar mokymo.

Skaityti plačiau
2019-03-07

     Į „Tėvų liniją“ pasitarti įvairiais vaikų auklėjimo klausimais jau galima skambinti ne tik vakarais, bet ir dieną – nuo 11 iki 13 val. Tad nemokamos anoniminės psichologų pagalbos visoje Lietuvoje sulauks daugiau tėvų, globėjų ir senelių.

Skaityti plačiau
2019-02-27

     Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Lietuvoje mažėja trečią savaitę iš eilės.

Skaityti plačiau
Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę?
sveika mokykla 20 metų