biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Naujienos

2011-10-27

VšĮ „Iniciatyvos fondas“ pakvietė įvairias ugdymo įstaigas prisidėti prie jaunimo fizinio aktyvumo didinimo ir drauge įgyvendinti programą „Augsiu aktyvus 2011“ – su kuo didesniu būriu įstaigą lankančių vaikų sudalyvauti 2011 m. spalio 21 d. 11.00 val. kolektyvinėje mankštoje. Ji buvo surengta daugelyje ugdymo įstaigų tuo pat metu.

Skaityti plačiau
2011-10-24

100 tūkst. sezoninio gripo vakcinos dozių, nupirktų Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis, jau pristatyta į šalies sveikatos priežiūros įstaigas. Nemokamai nuo sezoninio gripo bus skiepijami pavojingų gripo komplikacijų rizikos grupei priskiriami asmenys: vyresni nei 65 metų ir bet kurio amžiaus sergantieji lėtinėmis ligomis (širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ir kt.), taip pat gyvenantieji globos ir slaugos įstaigose bei medicinos darbuotojai.

Skaityti plačiau
2011-10-24

Kūną dengia oda. Ji yra tampri ir padeda saugoti kūną. Oda sulaiko vandenį ir kenksmingas bakterijas, neleidžia ištekėti kūno skysčiams. Be to, ji atspari susidėvėjimui, nes nuolat atsinaujina. Viršutinio odos sluoksnio (epidermio) pagrindas visą laiką dalijasi ir kuria naujas ląsteles. Naujosios ląstelės, nelyginant konvejerio juosta, kyla į viršų ir pakeičia susidėvėjusias.

Skaityti plačiau
2011-10-21

Konkursas moksleiviams

„Išsaugokime antibiotikų efektyvumą”

Skaityti plačiau
2011-10-21

Kiekvienais metais spalio antrąjį šeštadienį minima Pasaulinė organų donorystės ir transplantacijos diena. Šia dieną siekiama paskatinti žmones sutikti būti donorais ir taip išgelbėti kitų gyvybes. Donoras – tai žmogus, kuris dovanoja savo audinius, ląsteles ar organus kitam žmogui. Dažniausiai, išgirdę žodį „donoras“, žmonės pagalvoja apie kraujo donorystę. Tačiau yra ne tik kraujo, bet ir organų ir audinių donorystė. Kraują žmonės per savo gyvenimą dovanoti gali daug kartų, taip išgelbėdami ne vieną gyvybę.

Skaityti plačiau
2011-10-20

Viktorina moksleiviams

„BŪK STIPRESNIS UŽ MIKROBUS – SUŽINOK DAUGIAU!”

Organizavimo tvarka

Skaityti plačiau
2011-10-19

Nacionalinis konkursas „Blaivi klasė“ išaugo iš prieš tai 5 metus sėkmingai visoje Europoje rengto konkurso „Nerūkanti klasė“ . Pastarasis buvo skirtas rūkymo prevencijai, o per konkurso gyvavimo metus jame dalyvavo daugiau nei 20 tūkstančių mokinių.

Skaityti plačiau
2011-10-19

Spalio 10-ąją Dzūkijos pagrindinėje mokykloje minėjome Pasaulinę psichikos sveikatos dieną. Psichikos sveikata – tai emocinis, dvasinis atsparumas, kuris leidžia patirti džiaugsmą ir ištverti skausmą, nusivylimą, liūdesį. tai teigiamas gėrio jausmas, kuriuo remiasi tikėjimas savo bei kitų žmonių orumu ir verte (Lietuvos respublikos psichikos sveikatos priežiūros įstatymas).

Skaityti plačiau
2011-10-17

Fizinis aktyvumas tai veiksnys, kuris formuoja žmogaus organizmą ir jo funkcijas. Jis ugdo ir stiprina visas organizmo sistemas. Žmogui fizinio aktyvumo reikia taip pat, kaip maisto ir oro. Tai  ypač svarbu vaikams, kurie intensyviai auga tvirtėja ir tobulėja. Jei vaikas mėgsta žaisti lauke, važinėtis dviračiu – viskas gerai. Bet pastaruoju metu vaikai tampa mažiau judrūs, televizija, kompiuteriniai žaidimai  užima didžiąją dalį vaiko laisvalaikio.

Skaityti plačiau
2011-10-17

1992 m. Pasaulinė psichikos sveikatos federacija pasiūlė minėti Pasaulinę psichikos sveikatos dieną. Todėl kasmet spalio 10 d. minima ši diena. Psichikos sveikata – viena didžiausių ir kartu pažeidžiamiausių vertybių šiuolaikinėje visuomenėje. Tai sudėtinė asmens sveikatos dalis, lemianti žmogaus gebėjimą pažinti pasaulį, bendrauti ir išreikšti savo jausmus. Stiprios psichikos žmonės lengviau įsitvirtina gyvenime ir duoda daugiau naudos visuomenei, o psichikos ir nervų ligos trukdo žmogui patirti gyvenimo pilnatvę.

Skaityti plačiau
2011-10-14

Mitybos specialistai akcentuoja, kad vaisiai ir daržovės būtini mūsų organizmui. Ne veltui jie yra viena iš mitybos piramidės pagrindo dalių. Švieži sezoniniai vaisiai turi daug organizmui naudingų medžiagų, vitaminų, mineralinių medžiagų. Vaisiai yra virškinamosios ląstelienos šaltinis, o jų sultys puikiai malšina net gi troškulį.

Skaityti plačiau
2011-10-11

Spalio 10-oji – Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Šios dienos minėjimas tapo tradicija nuo 1992 metų, kada ji buvo paminėta pirmą kartą. Psichinė sveikata tai geros savijautos rodiklis, kai žmogus gali save realizuoti, sugeba įveikti kiekvieną dieną jį veikiantį stresą ir gali produktyviai atlikti savo darbą. Psichikos ir nervų ligos trukdo žmogui džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu.

Skaityti plačiau
2011-10-10

Paskutinę rugsėjo savaitę Alytuje šurmuliavo renginiai, skirti skatinti gyventojų fizinį aktyvumą. Taip Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras paminėjo Judėjimo sveikatos labui savaitę ir pakvietė alytiškius pasportuoti sporto klube „Šaulė“ ar išbandyti vis populiarėjantį šiaurietišką ėjimą.

Skaityti plačiau
2011-10-10

Kaip ir kiekvienais metais Pasaulinė psichikos sveikatos federacija (PPSF) skelbia aktualią šios dienos temą – „Visuotinis raginimas: investuokime į psichikos sveikatą“. PPSF toliau propaguoja viziją pasaulio, kuriame psichikos sveikata yra prioritetas visiems žmonėms. Nors vis labiau pripažįstama krizė psichikos sveikatos priežiūroje, išskyrus formalų dėmesį, ji negauna nei lėšų, nei paramos.

Skaityti plačiau
2011-10-07

Sužalojimų ir smurto prevencijos mokomieji seminarai moksleiviams vedami naudojant mokomąją medžiagą, parengtą pagal Pasaulio Sveikatos Organizacija (PSO) rekomendacijas. Seminarų tikslas – atskleisti smurto sąsajas tarp jaunimo ir alkoholio vartojimo bei kitų žalingų įpročių. Diskusijų uždaviniai yra paaiškinti, kas yra jaunimo smurtas, parodyti su alkoholiu susijusio jaunimo smurto mastą bei problemos aktualumą.

Skaityti plačiau
2011-10-04

Sveika oda galėsime džiaugtis tik tuomet, jei tinkamai ją prižiūrėsime bei sveikai maitinsimės. Sveika oda mus džiugins, jei mokėsime ją drėkinti, maitinti, saugosime nuo per didelio kiekio saulės spindulių. Apie tai ir dar daugiau Alytaus miesto mokyklų paaugliai sužinos paskaitose apie odos priežiūrą ir asmens higieną. Paskaitas skaito kosmetologė Irena Jaciunskienė. Iš viso bus organizuota 12 šios temos paskaitų: iš jų 4 – gimnazijose, 8 – pagrindinėse mokyklose.

Skaityti plačiau
2011-10-03

Paskutinę rugsėjo savaitę Alytuje šurmuliavo renginiai, skirti skatinti gyventojų fizinį aktyvumą. Taip Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras paminėjo Judėjimo sveikatos labui savaitę ir pakvietė alytiškius pasportuoti sporto klube „Šaulė“ ar išbandyti vis populiarėjantį šiaurietišką ėjimą.

Skaityti plačiau
Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę?
sveika mokykla 20 metų