biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Naujienos

2012-05-30

Tabako rūkymas yra viena iš rimčiausių mirties priežasčių, kurių galėtume išvengti. Tabako epidemija kasmet nusineša 6 milijonus gyvybių, kurių 600 000 – pasyvaus rūkymo aukos. Jeigu nebus imtasi veiksmų, 2030-aisiais rūkymas pasiglemš 8 milijonus žmonių gyvybių. Šių metų gegužės 31-ąją, pasauliui minint Dieną be tabako, Pasaulio sveikatos organizacija siekia atkreipti visuomenės dėmesį į tabako industrijos veiksmus, trukdančius sklandžiai vystyti nerūkymo politiką.

Skaityti plačiau
2012-05-28

Alytuje gegužės 26 d. buvo atvykęs TAFISA žaidynių simbolis ,,Šauliukas“. Kartu su savo komanda pravedė mankštą Sporto ir rekreacijos centro aikštėje (Naujoji g. 52) ir pakvietė gyventojus prisijungti prie tarptautinių 5-ųjų TAFISA pasaulio sporto visiems žaidynių 2012 metų liepos 5-12 d. Šiaulių regione. Oficialus žaidynių tinklalapis www.siauliai2012.lt.

Skaityti plačiau
2012-05-24

Netradicinės pamokos atveria visas galimybes rastis įgūdžiams, bendrųjų kompetencijų ugdymui. Tokiose betarpiškose pamokose siekiame, kad mokiniai išmoktų mokytis ir patirtų teorinių žinių pritaikymo praktikoje džiaugsmą. Taip dirbant mokymas skatina mokinius ir mokytoją bendrauti ir bendradarbiauti, integruoti požiūrius ir dalykus, tuo pačiu ugdomas požiūris pačiam tirti, domėtis, ieškoti, tobulėti.

Skaityti plačiau
2012-05-22

2012 m. gegužės 23 d. 1230 val. Alytaus poliklinikos salėje „Mažylis“ lektorė Eglė Šidlienė skaitys paskaitą apie žmogaus papilomos virusą ir pristatys vakcinos „Silgard“ akciją, kurios metu bus taikomos nuolaidos norintiems pasiskiepyti. Informacija teikiama tel. 56 848 arba 56 863.

Skaityti plačiau
2012-05-18

Europos kovos su vėžiu savaitės metu 2012 m. gegužės 25 d. vyko mokslinė – praktinė konferencija ,,Psichologinė pagalba onkologiniams ligoniams ir jų artimiesiems” Alytaus St. Kudirkos ligoninės salėje ir gegužės 26 d. akcija ,,Bėgimas kovai su vėžiu palaikyti, kad pakeistume artimųjų gyvenimus“ Sporto ir rekreacijos centro aikštėje (Naujoji g. 52).

Skaityti plačiau
2012-05-16

Nelaimingas atsitikimas – trauma, netikėtas sveikatos pablogėjimas- gali ištikti mus namuose, darbe, gatvėje ar kelyje.  80 procentų staigios mirties atvejų ištinka artimo žmogaus akivaizdoje. Tuo metu šalia ne visada yra medikas, galįs kvalifikuotai padėti. Todėl svarbu mokėti suteikti pirmąją pagalbą. Kiekvienas visuomenės narys turėtų mokyti pagelbėti šalia esančiam asmeniui, kuris ūmiai susirgo, ar pasijuto blogai.

Skaityti plačiau
2012-05-14

Gegužės 10-ąją Alytaus „Volungės“ pagrindinė mokykla šventė savo vardadienį. Ši diena sutapo su Judėjimo sveikatos labui diena, tad dalis renginių, vykusių mokykloje, buvo skirti judėjimui propaguoti.

Skaityti plačiau
2012-05-11

Nelaimingi atsitikimai kasmet nusineša daug gyvybių, tačiau kai kuriais atvejais įmanoma išvengti tragiškų pasekmių. Savalaikė pirmoji pagalba iki atvykstant medikams gali padėti išgelbėti žmogų, todėl mokėti teikti pirmąją pagalbą turi kiekvienas. Įvykus nelaimei nevalia pabėgti, pasislėpti ar tylėti – reikia gelbėti nelaimės ištiktą žmogų.

Skaityti plačiau
2012-05-11

Judėjimo sveikatos labui diena minima jau nuo 2002 metų. Šios dienos tikslas – propaguoti fizinį aktyvumą siekiant išvengti lėtinių neinfekcinių ligų. Fizinė veikla, tokia kaip pasivaikščiojimas, važinėjimas dviračiu, šokiai ar žaidimai leidžia geriau jaustis. Be to, fiziškai aktyvaus žmogaus organizmas yra daug atsparesnis ligoms, žmogus tampa žvalesnis, pagerėja jo nuotaika, geriau įveikiamas stresas bei depresija. Judančio žmogaus ir medžiagų apykaita greitesnė, greičiau deginamos kalorijos, todėl norintiems sulieknėti būtina fizinė veikla.

Skaityti plačiau
2012-05-10

Asbestas – tai gamtinis pluoštinis mineralas, netirpus vandenyje, šarmuose, rūgštyse, neskylantis šviesoje, atsparus temperatūros poveikiui, negaruoja, turi geras eksploatacines ir termoizoliacines savybes. Jį sudaro magnio silikatai, geležies, magnio, aliuminio, kalcio ir silicio oksidai. Priklausomai nuo oksidų sudėties ir kristalų struktūros, asbestas skirstomas į kelias atmainas: chrizotilą, amozitą, krokidolitą, aktinolitą ir kt. Visos asbesto atmainos yra pavojingos žmogaus sveikatai.

Skaityti plačiau
2012-05-07

Rankų plovimas yra efektyviausia priemonė stabdanti bakterijų ir virusų sukeliamų ligų plitimą. Šių metų gegužės 4 d. „Sakalėlio“ pradinėje mokykloje vyko Pasaulinės rankų dienos paminėjimas. Ketvirtų klasių mokiniams buvo aiškinama apie tai, kad rankos kiekvieną dieną liečia daugybę įvairių daiktų. Kiekvieną kartą, kai paliečiama durų rankena, monetas, kamuolys ir t. t. ant rankų patenka daugybė mikrobų, kurie gali sukelti įvairias ligas.

Skaityti plačiau
2012-05-07

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) nuo 2009 metų  inicijavo judėjimą „Plauk rankas – saugok gyvybes“ ir gegužės 5 dieną paskelbė pasauline rankų higienos diena.

Skaityti plačiau
2012-05-07

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizuoja akciją ir kviečia dalyvauti alytiškius
gegužės 10 d. (ketvirtadienį) NEMOKAMUOSE

Judėjimo sveikatos labui dienos renginiuose:

  Dienos programa
*11.00 val. – 13.00 val. Sporto klube „Margiris“,Naujoji g. 52
*15.00 val. – 16.00 val. Sporto ir sveikatingumo klube ,,Šaulė“, Ugniagesių g. 8
*18.00 val. 
Šiaurietiškas ėjimas nuo Dainavos kino teatro, Rotušė a. 11


 *Būtina išankstinė registracija tel. 8 (315) 51 653 arba el. paštu: irma@alytausvsb.lt

 

Skaityti plačiau
2012-05-04

Gegužės 5 d., visoje planetoje minima  Pasaulinė rankų higienos diena, kurios šūkis – „Plauk rankas – saugok gyvybes“.   

Pagrindinis šios dienos tikslas – atkreipti pacientų ir sveikatos priežiūros įstaigų personalo dėmesį į rankų higienos svarbą sveikatos priežiūros įstaigose.

Skaityti plačiau
2012-05-02

Š.m. balandžio mėnesį Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai lankėsi lopšeliuose-darželiuose „Obelėlė“, „Du gaideliai“, „Putinėlis“, „Girinukas“, „Vyturėlis“ ir „Pušynėlis“, kur ikimokyklinio amžiaus vaikams buvo pravestos pamokėlės apie sveiką mitybą, mitybos režimą, dantukų priežiūrą, judėjimo svarbą.

Skaityti plačiau
Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę?
sveika mokykla 20 metų