biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Naujienos

2014-10-30

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, siekdamas atkreipti dėmesį, kad sunki kuprinė - tai vienas iš rizikos veiksnių jauno žmogaus laikysenos sutrikimams vystytis, organizavo kuprinių svėrimo akciją mokyklose. Tai jau penktoji tokia akcija, kurią rekomenduoja Sveikatos apsaugos ministerija bei Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras. Įvertinus tai, kad 7-12 metų amžiuje vyksta ryškūs laikysenos pakitimai, aktyviai formuojasi raumenų sistema, o stuburas tebėra ne visai sukaulėjęs, Alytaus mieste buvo sveriamos 2 - 6 klasių mokinių kuprinės.

Skaityti plačiau
2014-10-22

Lytiškumo ir rengimo šeimai programa - svarbi, bet dažnai primiršta mokinių sveikatos ugdymo mokykloje dalis. Jos metu, atsižvelgiant į moksleivių amžių, suteikiama informacija apie lytinio brendimo eigą, paauglystėje atsirandančius pokyčius, kurie gali gąsdinti, gluminti. Dažnai paaugliai nedrįsta kalbėti su tėvais lytiškumo temomis, todėl labai svarbu, kad mokykloje ją gautų ne iš draugų, interneto, bet iš specialistų, kurie pateikia mokslu pagrįstą ir jiems pagal amžių pritaikytą informaciją.

Skaityti plačiau
2014-10-21

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė atlieka valstybinį veiklos auditą „Visuomenės sveikatos stiprinimo priemonių taikymas savivaldybėse". Audito metu analizuojamas gyventojų informuotumas apie visuomenės sveikatos stiprinimo paslaugas. Visuomenės sveikatos stiprinimo paslaugos - sveikatos mokymas, informacijos apie sveiką gyvenseną skleidimas, sveikos gyvensenos propaganda, formavimas ir nuo elgsenos priklausomų visuomenės sveikatos rizikos veiksnių mažinimas. Kviečiame visus gyventojus atsakyti į šią anketą. Jūsų nuomonė mums yra labai svarbi. Užpildę klausimyną, Jūs padėsite geriau identifikuoti problemas. Pateikta informacija bus apibendrinta ir naudojama tik audito tikslais.

Anketos nuoroda: http://www.publika.lt/apklausa-15-543e2b8a716fb.html

Dėkojame už bendradarbiavimą

Skaityti plačiau
2014-10-21

Artėjant supratimo apie gripą dienai Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) rengia online konferenciją, kurioje į visuomenės klausimus atsakys Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), imunologijos, infekcinių ligų, bendrosios praktikos (šeimos) gydytojai, Valstybinės ligonių kasos prie SAM, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie SAM ir kiti ekspertai.

Skaityti plačiau
2014-10-20

Spalio 17 d. Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure alytiškiai rinkosi į susitikimą su psichologu – psichoterapeutu Zenonu Streikumi.

Skaityti plačiau
2014-10-16

Sakoma, kad akys - sielos veidrodis, jos padeda orientuotis supančioje aplinkoje, pamatyti laimingas akimirkas, išvengti pavojų. Gaila, bet vis daugiau mokyklinukų Lietuvoje negali pasigirti gera rega, kasmet daugėja nešiojančių akinukus, turinčių trumparegystės, toliaregystės ir kt. sutrikimus.

Skaityti plačiau
2014-10-15

„Mes galime rinktis, sirgti ar ne. Jeigu gyvename harmoningai, mūsų darbo ir poilsio režimas yra subalansuotas, tinkamai maitinamės, tada ligoms mus užklupti priežasčių nėra. Kad nesirgtume, svarbu organizmą paruošti žiemai“, – pasakojo su alytiškiais susitikti iš Kauno atvykęs Žolinčių akademijos viceprezidentas, žolininkas Marius Lasinskas.

Skaityti plačiau
2014-10-14

LR Seimas  2014-uosius metus paskelbė Vaikų sveikatos metais, siekdamas skatinti mokinių su sveikata susijusių naudingų įpročių, vertybių ir elgesio formavimąsi. Aktyvus Jotvingių gimnazijos kolektyvas visada daug dėmesio skyrė vaikų sveikatinimui, todėl nenuostabu, kad nusprendė dalyvauti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro inicijuojamoje akcijoje „Sveikatingumo pertraukų savaitė". Jos tikslas - atkreipti mokyklų bendruomenių (ypač mokinių) dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą, asmeninę atsakomybę už savo ir aplinkinių sveikatą, skatinti mokinius aktyviai leisti laisvalaikį, išmokti atsipalaiduoti po protinio darbo.

Skaityti plačiau
2014-10-14

Rengimas šeimai ir lytiškumo ugdymas yra nuolatinis, sistemingas procesas, kurį privalu užtikrinti viso vaiko raidos proceso metu, dalyvaujant visiems mokyklos bendruomenės nariams ir šeimai. Dažniausiai rengimo šeimai ir lytiškumo ugdymo klausimus su jaunuoliais mokytojai aptaria klasės valandėlių metu, tačiau aptariamos tik atskiros lytiškumo temos. Todėl į pagalbą naudinga pasitelkti šios srities specialistus.

Skaityti plačiau
2014-10-13

Spalio 6-10 dienomis Likiškėlių ir Vidzgirio pagrindinėse mokyklose, kaip ir daugelyje kitų, vyko kuprinių svėrimo akcija „Ar ne per sunki mokinio kuprinė?".

Buvo sveriamos antrų, trečių, penktų ir šeštų klasių mokinių kuprinės. Akcijos metu visuomenės sveikatos priežiūros specialistė ne tik svėrė mokinius bei jų kuprines, bet ir stebėjo, kaip vaikai nešioja mokyklines kuprines: ant abiejų pečių ar ant vieno, ar turi pritvirtintą prie kuprinės atšvaitą. Akcijos metu buvo sveriami mokinių tą dieną atsinešti vadovėliai bei pratybos.

Skaityti plačiau
2014-10-13

Š. m. spalio 6-9 d. Alytaus miesto ,,Volungės" pagrindinės mokyklos bendruomenė nedvejodama prisijungė prie Sveikatos apsaugos ministerijos organizuojamos akcijos ,,Sveikatingumo pertraukų savaitė". Tai sveikatos stiprinimas per asmeninę atsakomybę už savo ir aplinkinių sveikatą pertraukų metu.

Skaityti plačiau
Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę?
sveika mokykla 20 metų