biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Naujienos

2014-02-18

Ne tik suaugę, bet ir vaikai turi žinoti, kokios svarbios žmogaus gyvenime akys ir kad jomis reikia nuolat rūpintis. Vaikams būtina papasakoti, kad tik per akis mes sužinome apie daiktų spalvą, dydį, formą, kad jos mums padeda pažinti supantį pasaulį, mokytis, dirbti įvairius darbus ir t. t....

 

Skaityti plačiau
2014-02-17

"Rakto skylute“ pažymėti produktai turi kelis kartus mažiau riebalų, cukraus ir druskos bei daugiau maistinių skaidulinių medžiagų nei kiti panašūs tos pačios grupės maisto produktai (pvz., liesi jogurtai tarp kitų jogurtų).
Maisto produktai, paženklinti simboliu „Rakto skylutė“, skirti padėti žmonėms subalansuoti mitybą. Pvz., suvalgęs vieną šiuo simboliu pažymėtą maisto produktą, žmogus gaus kelis kartus mažiau riebalų, druskos ar cukraus nei gautų iš kito panašaus produkto. 
Skaityti plačiau
2014-02-10

Kasdieninė teisinga burnos priežiūra gali būti geriausia prevencinė priemonė prieš dantų gedimus ir dantenų ligas, todėl labai svarbu vaikus nuo mažumės mokyti rūpintis savo dantukais.

Skaityti plačiau
2014-02-10

Kiekvienais metais mokiniai privalo pasitikrinti savo sveikatą, t.y. klausos, regos, kaulų ir raumenų, kvėpavimo, nervų, virškinimo sistemų veiklą, sužinoti, kuriai iš trijų fizinio pasirengimo grupei priskiriami – pagrindinei, parengiamajai ar specialiajai. Mokinių profilaktinių sveikatos patikrinimų duomenys padeda kryptingai planuoti ir įgyvendinti sveikatos priežiūrą mokykloje, siekiant išsaugoti ir stiprinti mokinių sveikatą, organizuoti ir įgyvendinti priemones, susijusias su ligų ir traumų profilaktika. Šie duomenys mokyklų vadovams ir mokytojams parodo, kokios mokinių sveikatos problemos vyrauja jų mokykloje, o tai gali tapti svariu motyvu inicijuoti sveikatos stiprinimo priemonių jų ugdymo įstaigoje įgyvendinimą. Tačiau svarbiausia, kad profilaktinių sveikatos patikrinimų informacija turi padėti atkreipti tėvelių dėmesį į vaikų sveikatos problemas. Dažniausiai mokinių sveikatos sutrikimams įtakos daro netinkami gyvensenos įpročiai, kurie be abejo pirmiausia susiformuoja namų aplinkoje.

Skaityti plačiau
2014-02-07

Vasario pirmąją savaitę Jotvingių gimnazijoje vyko visuotinis pedagogų susirinkimas. Jo metu mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laimutė Marcalienė supažindino mokytojus su 2013 metų mokinių sveikatos rodikliais.

Skaityti plačiau
2014-02-03

Gripo ir ūmių kvėpavimo takų infekcijų sezonas gali užtrukti iki pavasario vidurio. Apsisaugoti nuo ligos galima, tik būtina laikytis kai kurių paprastų taisyklių. Peršalimo ligų sezonas prasideda rudenį atšalus orams ir užsitęsia iki pavasario. Jų padažnėja dėl to, kad atsiranda palankios sąlygos daugintis ir plisti jų sukėlėjams, nes padidėja glaudus kontaktas tarp žmonių (jie ilgiau laiko būna uždarose patalpose), yra mažiau saulės, sumažėja organizmo gebėjimas kovoti su peršalimo ligų sukėlėjais.

 

Skaityti plačiau
Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę?
sveika mokykla 20 metų