biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Naujienos

2014-05-30

2014 m. gegužės 31 d. pasaulis jau 25-ąjį kartą minės Pasaulinę dieną be tabako. Visoje Lietuvoje birželio 2 d. jau 13-ąjį kartą bus vykdoma akcija „Gimiau nerūkanti/is". Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje šią akciją vykdys Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Akcijos metu, marškinėliais su užrašu „Gimiau nerūkantis" ar „Gimiau nerūkanti" bus apdovanojami „Pasaulinę dieną be tabako" (gegužės 31 d.) gimę naujagimiai.

Skaityti plačiau
2014-05-30

Rūkymas yra viena iš rimčiausių mirties priežasčių, kurių galėtume išvengti. Tabako epidemija kasmet nusineša 6 milijonus gyvybių, kurių 600 000 – pasyvaus rūkymo aukos. Kiekvienais metais  gegužės 31-ąją, pasauliui minint Dieną be tabako ir visi raginami laikyti  gėlę rankoje vietoj cigaretės.

Skaityti plačiau
2014-05-20

Akademiko A. Bergo duomenimis, prieš šimtą metų fizinis darbas sudarė 94-96% viso žmogaus darbo. Vykstantys reikšmingi ekonominiai ir socialiniai pokyčiai smarkiai apribojo žmogaus fizinį aktyvumą, padidino psichomotorikos lavinimo ir protinės veiklos reikalavimus, sukėlė psichinę įtampą.

Skaityti plačiau
2014-05-20

Gegužės 14 dieną Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Rima Smolskytė Vidzgirio pagrindinės mokyklos devintų klasių mokiniams skaitė paskaitą „Žalingų įpročių pinklės". Lektorė įdomiai pateikė informaciją apie rūkymo ir alkoholio vartojimo žalą, diskutavo su mokiniais apie psichiką veikiančių medžiagų vartojimo pasekmes ir pan. Sveikatos specialistė faktais ir nuotraukomis pateikė, kokios gali būti skaudžios žalingų įpročių pinklės, o į jas įsipainiojęs jaunimas dažniau tampa priklausomas. Konkretūs vaizdiniai ir neįsakmiai pateikta  informacija skatina jauną žmogų susimąstyti ir padaryti teisingas išvadas.

Skaityti plačiau
2014-05-20

Vasara tai puikus metas, kai galima atsikratyti blogų nuotaikų, nuvažiuoti prie ežero, keliauti, pasidžiaugti saulute, uogauti ir grybauti. „Sakalėlio" pradinėje mokykloje įvairių klasių moksleiviams buvo pravestos pamokėlės, kaip apsisaugoti nuo nelaimingų atsitikimų, susijusių su maudynėmis ar perkaitimu saulėje.

Skaityti plačiau
2014-05-19

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) specialistų prieš keletą metų atlikti išsamūs tyrimai parodė, kad daugiau negu 90 proc. įvairių amžiaus grupių vaikų dantys yra pažeisti ėduonies.

Skaityti plačiau
2014-05-16

Norint, kad vaikas augtų sveikas, reikia nuo mažens rūpintis tuo, ką jis deda į burną, nesvarbu, ar tai daroma vieno iš pagrindinių valgymų metu, ar užkandžiaujant. Maistas turi būti suderintas ir maistingas. Kai vaikas pradeda eiti į mokyklą tėvams sunku sukontroliuoti, ką jis valgo ne tik pietums, bet ir priešpiečiams. Kai kurie vaikai nepusryčiauja namuose, tad reikėtų labai atsakingai pagalvoti apie priešpiečius.

Skaityti plačiau
2014-05-15

Visą gegužės mėnesį didžiuosiuose Lietuvos miestuose RIMI Lietuva iniciatyva vykstančio sveikos mitybos projekto „Supervaikai" specialistai pataria, kaip paruošti priešpiečių dėžutę ir užtikrinti, kad vaikas mielai suvalgytų tai, kas jam įdedama. Šiame projekte dalyvaujančių Visuomenės sveikatos biurų specialistai primena, kad vaiko priešpiečių dėžutės ruošimas turėtų būti bendra veikla, o ne vien tėvų rūpestis. Taip vaikas mokysis atsirinkti maistingus ir sveikus maisto produktus, išmoks pasigaminti nesudėtingus užkandžius, kuriais galės pavaišinti ir draugus.

Skaityti plačiau
2014-05-13

Metelių regioninio parko direkcija gegužės 17 d. (šeštadienį) kviečia visus dalyvauti pėsčiųjų žygyje Dusios ir Metelio tarpežeriu. Nesudėtingame devynių kilometrų ilgio žygyje susipažinsime su šimtamečiais ąžuolais, aukštapelkių augalija ir kertine miško buveine. Dalyviai apsilankys 2013 metų rudejį atnaujintą Metelių regioninio parko lankytojų centro ekspoziciją bei Metelių kaimą, kuris rašytiniuose šaltiniuose minimas nuo 1508 metų. 

Skaityti plačiau
2014-05-12

Dėl spartaus gyvenimo tempo, kasdienių nesibaigiančių rūpesčių, didėjančio darbo krūvio dažnai pamirštame save, lyg ir nebelieka noro sveikai gyventi, keisti nusistovėjusius įpročius. Daugelis žinome, kad reikia sveikai gyventi, teisingai maitintis, sportuoti ir pan. Žinome, bet retas kuris taip darome. Kodėl? Pirmiausia todėl, kad nėra valios, o jos nėra todėl, kad nėra pakankamai energijos. Energijos trūksta dėl to, kad žmogus nesilaiko režimo, neteisingai maitinasi, neskiria laiko fiziniam aktyvumui. Ir ratas užsidaro...

Skaityti plačiau
2014-05-07

Kalbėti su vaikais apie sveiką mitybą svarbu dar ankstyvajame amžiuje, kad sveikatai palankūs įgūdžiai liktų visam gyvenimui.

Skaityti plačiau
2014-05-06

Balandžio mėn. daugelyje ugdymo įstaigų visuomenės sveikatos specialistų iniciatyva, vyko renginiai „Kiekvienas turim rūpintis savimi", kurių metu buvo galima sužinoti savo kūno sudėtį. Alytaus profesinio rengimo centro Statybos technologijų ir verslo skyrius ne išimtis, jame taip pat vyko praktiniai užsiėmimai „Kūno sudėties analizė".

Skaityti plačiau
2014-05-06

Gegužės 5d. Dzūkijos pagrindinėje mokykloje minėjome Pasaulinę rankų higienos dieną, kurios tikslas - priminti mokiniams,  kad rankų plovimas - įprasta, tačiau labai svarbi asmens higienos procedūra, nes  jas  plauti reikia ne tik tam, kad būtų švarios, bet ir tam, kad apsaugotų  save ir aplinkinius nuo užkrečiamų ligų.

Skaityti plačiau
2014-05-06

Ant mūsų rankų dauginasi įvairūs mikroorganizmai. Dalis iš jų labai pavojingi mūsų sveikatai ir gali sukelti žarnyno bei virusines infekcijas. Per nešvarias rankas galima užsikrėsti ir kirmėlinėmis ligomis.

Viena iš pagrindinių prevencinių priemonių, padedančių apsaugoti žmogų nuo infekcijų, plintančių kontaktiniu būdu, yra rankų higiena.

Skaityti plačiau
2014-05-05

2013 m. mirties priežasčių išankstiniais duomenis, Alytaus miesto gyventojų mirtingumas – mažiausias Lietuvoje. Praėjusiais metais mirtingumas Alytuje buvo 1078,8 mirties atvejai 100 000 gyventojų, kai 2012 m. siekė 1127,8 mirties atvejus 100 000 gyventojų. Dažniausios mirties priežastys yra šio amžiaus rykštė – neinfekcinės ligos, t. y. širdies ir kraujagyslių ligos, piktybiniai navikai bei išorinės mirties priežastys.

Skaityti plačiau
2014-05-05

Mokytis pirmos pagalbos - svarbu kiekvienam, nes labai dažnai nelaimė įvyksta artimiausių žmonių akivaizdoje, kai nėra šalia medicininį išsilavinimą turinčio asmens.

Skaityti plačiau
2014-05-05

Dabartinis spartus gyvenimo tempas, rūpesčiai, didėjantis darbo krūvis negali užgožti noro sveikai gyventi. Visi turime būti atsakingi už savo sveikatą, gerą savijautą. Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Sveikuolių sąjunga organizuoja Alytuje „Dvasinės ir fizinės sveikatos mokyklą", kurios tikslas atstatyti ir palaikyti sveikatą, sveikatingumo praktikomis ugdyti dvasines dorines ir darnos vertybes.

Skaityti plačiau
2014-05-02

Triukšmas yra viena didžiausių aplinkosaugos problemų. Vienas iš opiausių šios problemos aspektų - triukšmas Lietuvos mokyklose.

Skaityti plačiau
2014-05-02

Balandžio 30 d. minint Tarptautinę triukšmo suvokimo dieną, keliose miesto mokyklose: Šaltinių pagrindinėje mokykloje, Vidzgirio pagrindinėje mokykloje, Panemunės pagrindinėje mokykloje bei „Drevinuko“ mokykloje  – darželyje buvo matuojamas triukšmo lygis. Pamokų metu triukšmo lygis neviršijo leistinų normų nei vienoje miesto mokykloje. 

Skaityti plačiau
2014-05-02

Metelių regioninio parko direkcija gegužės 10 d. kviečia dalyvauti pėsčiųjų žygyje Dusios ežero apylinkėmis.  Nesudėtingame dešimties kilometrų ilgio žygyje susipažinsinsime su šimtamečiais ąžuolais, aukštapelkių augalija, miškais, kuriuose nebus vykdomi kirtimai ir pažvelgsime į Dusios ežerą iš 40 metrų aukščio. Jeigu bus saulėtas oras,  išgirsime kūmuojančią varlę raudonpilvę kūmutę. Po žygio dalyvių laukia laužas ir karšta žolelių arbata.

Skaityti plačiau
Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę?
sveika mokykla 20 metų