biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Naujienos

2018-02-27

Aštuntąją šių metų savaitę (2018 m. vasario 19-25 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 123,5 atv./10 tūkst. gyventojų. 2017 m. tuo pačiu metu sergančiųjų buvo mažiau – 77,7 atv./10 tūkst.  gyventojų.

Skaityti plačiau
2018-02-23

Dažniausiai pasitaikančios gripo komplikacijos – virusinės arba bakterinės kilmės plaučių uždegimas, prienosinių ančių uždegimas (sinusitas), vidurinės ausies uždegimas, sepsis (kraujo užkrėtimas).

Skaityti plačiau
2018-02-22

Paskutiniais dešimtmečiais bene svarbiausia pasaulinės sveikatos apsaugos sistemos, medicinos bei ligų prevencijos sritimi yra laikoma telemedicina, kurios pagrindinis bei prioritetinis uždavinys yra greitųjų metodų taikymas renkant duomenis apie ligonio būklę, diagnostiką, pirmosios medicininės pagalbos teikimą bei reabilitaciją. Ją pasitelkus būtų galima sumažinti įvairių neinfekcinių ligų (širdies ir kraujagyslių ligų, hipertonijos, diabeto, vėžio, depresijos ir kt.), gydytojų klaidų riziką, ligonių gydymo laiką ligoninėse, padidinti gydymo kokybę ir slaugą, pagerinti chroninių ligonių gyvenimo kokybę, o svarbiausia – perkelti pagrindinį akcentą nuo ligų gydymo ant ligų prevencijos, slaugos bei reabilitacijos namų sąlygomis, sveiko gyvenimo būdo propagavimo.

Skaityti plačiau
2018-02-21

Padidėjęs kraujo spaudimas arba arterinė hipertenzija yra viena labiausiai paplitusių širdies ir kraujagyslių sistemos ligų. Sergant šia liga, didėja tikimybė susirgti kitomis ligomis – ateroskleroze, išemine širdies liga, insultu.

Skaityti plačiau
2018-02-19

Nors suaugusieji dažnai stengiasi išvengti persivalgymo, tačiau vaikus – atvirkščiai, nuolat skatina valgyti vis daugiau. Apie pastarųjų persivalgymo problemas vis dar kalbama mažai, bet nepaisant to, vaikų, susiduriančių su antsvorio problemomis, sparčiai daugėja.

Skaityti plačiau
2018-02-19

Yra pakankamai mokslinių įrodymų, kad fizinis aktyvumas yra viena iš svarbiausių sveiko gyvenimo būdo sudėtinių dalių, darant teigiamą įtaką ne tik fizinei, bet ir psichinei sveikatai bei kognityvinėms funkcijoms, gyvenimo kokybei ir gyvenimo pilnatvės pajautimui, socialiniam asmens aktyvumui ir kt.

Skaityti plačiau
2018-02-13

Kasmet antrąjį vasario pirmadienį minima Europos epilepsijos diena. Epilepsija kaip liga žinoma nuo gilios senovės. Tai sunkus neurologinis susirgimas, pakeičiantis žmogaus gyvenimą, kadangi priepuoliai gali kilti bet kuriuo metu ir esant bet kurioje vietoje. 

Skaityti plačiau
2018-02-13

Sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) šalyje ir toliau didėja. Šiandien gripo epidemija paskelbta Kretingos rajono savivaldybėje. Iš 60 šalies savivaldybių gripo epidemiją paskelbė 30.

Skaityti plačiau
2018-02-13

Ko gero, ne vienam specialistui, kalbančiam su jaunimu psichoaktyviųjų medžiagų prevencijos temomis, tampa iššūkių šių paskaitų metu išlaikyti jaunimo dėmesį, sudominti aiškinama tema, sulaukti atgalinio ryšio, kad šios aktualios temos būtų tikrai naudingos.

Skaityti plačiau
2018-02-06

Kone visiems šalies gyventojams ne kartą yra tekę konsultuotis pas gydytojus specialistus, tačiau klausimų dėl šių konsultacijų teikimo tvarkos sulaukiama daug. Vilniaus teritorinė ligonių kasa primena, kaip kreiptis dėl nemokamos gydytojo specialisto konsultacijos.

Skaityti plačiau
2018-02-06

Šaltėjant orams, susiduriame su kvėpavimo takų infekcijomis, tačiau dažnai paprastą peršalimą prilyginame gripui ir atvirkščiai.

Skaityti plačiau
2018-02-02

Tarptautinės vėžio kontrolės organizacijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) iniciatyva, vasario 4-oji paskelbta Pasauline kovos su vėžiu diena. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į vėžio profilaktikos ir ankstyvosios diagnostikos svarbą.

Skaityti plačiau
Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę?
sveika mokykla 20 metų