biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Naujienos

2018-06-28

      Onkologinės ligos – viena aktualiausių visos visuomenės, mokslo bei medicinos problemų, nes sergamumas nuo jų nuolat didėja ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Lietuvoje mirtingumas nuo vėžinių susirgimų yra viena pagrindinių mirties priežasčių po širdies – kraujagyslių sistemos ligų.

Skaityti plačiau
2018-06-26

     Lopšelio – darželio „Boružėlė“ bendruomenė siekia stiprinti savo narių sveikatą, išnaudojant puikų šių metų pavasario ir prasidėjusios vasaros orą.  Būnant lauke padidėja laimės hormono lygis organizme, todėl vaikučiai švyti laimingomis šypsenomis. Mažieji su geromis nuotaikomis keliauja į savo žaidimų aikšteles, kuriose kiekvienam pasiūloma patinkanti veikla. Ugdytiniams laikas, praleistas lauke prabėga nepastebėtai. Tik dienos režimą stebinčios pedagogės primena, kad jau laikas valgyti ar ilsėtis, kad reikia grįžti į savo grupes.

Skaityti plačiau
2018-06-25

Širdies ir kraujagyslių bei cukrinio diabeto ligos visame pasaulyje siejamos su netinkama žmonių gyvensena: nesveika mityba (maiste per daug riebalų, cholesterolio, druskos), rūkymu, sumažėjusiu fiziniu aktyvumu, antsvoriu bei negydomu padidėjusiu arteriniu kraujospūdžiu. Siekiant sumažinti Lietuvos gyventojų sergamumą minėtomis ligomis ketverius metus Lietuvoje vykdoma Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programa (ŠKL ir CD sveikatos stiprinimo programa).

Skaityti plačiau
2018-06-20

       Informuojame, kad paskutiniai birželio mėnesio Mažosios Dailidės ir Didžiosios Dailidės ežerėlio vandens mėginiai, kokybei nustatyti, imti birželio  14 dieną. Gauti rezultatai parodė, kad Mažosios ir Didžiosios Dailidės ežerėlio vandens kokybė atitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2007 ,,Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė‘‘ reikalavimus.

Skaityti plačiau
2018-06-19

      Birželio 29 dieną 9:30 val. – 13:30 val. vyks paskutinis Šeimų mokyklėlės etapas „Mama, tėti, man padėki“. Šis seminaras skirtas šeimoms, kurioms reikia pagalbos ugdant autizmo spektro sutrikimų turinčius vaikus. Šeimos bus konsultuojamos įvairiais elgesio sutrikimų  klausimais.

Skaityti plačiau
2018-06-07

     Vasara - pats smagiausias metų laikas, kuomet laukia atostogos, draugai, gamta ir pramogos. O, kad atostogauti būtų smagu ir, svarbiausia, saugu, Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistai primena, kokia svarbi žmogaus gyvybė ir pataria, kaip elgtis prie vandens ir vandenyje, bei ką daryti jei žmogus skęsta.

Skaityti plačiau
2018-06-06

     Vasaros karščiai dažnai būna tiesiogiai susiję su ūmių žarnyno infekcijų protrūkiais, apsinuodijimu maistu. Apsinuodijimas maistu - tai maisto sukeliamas virškinamojo trakto sutrikimas, pasireiškiantis dėl užteršto, nešviežio ar netoleruojamo maisto vartojimo. Dažniausiai jį sukelia įvairūs infekciniai veiksniai – bakterijos, virusai. Didžioji dauguma visų šalyje registruojamų apsinuodijimų maistu protrūkių kyla dėl namų sąlygomis netinkamai pagaminto, nesaugaus maisto.

Skaityti plačiau
2018-06-05

     Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (SMLPC) primena, kad birželio 5-ąją minima Pasaulinė aplinkos apsaugos diena. Šią dieną visame pasaulyje vyksta renginiai, kurie skatina visą žmoniją prisiimti atsakomybę už savo aplinką ir aktyviai įsitraukti į mūsų žemės apsaugą

Skaityti plačiau
2018-06-04

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  kviečia į  Šeimų mokyklėlės, Birželio mėnesio nemokamas paskaitas. Nepraleiskite ir pasinaudokite proga nemokamai išklausyti specialistų patarimus, autorių ir praktikų idėjas, kaip saugoti ir stiprinti šeimos sveikatą.

Skaityti plačiau
Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę?
sveika mokykla 20 metų