biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Naujienos

2020-02-24

Atsižvelgdama į tarptautinių ekspertų išvadas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir NVSC rekomenduoja žmonėms, kurie neseniai grįžo iš Kinijos, Šiaurės Italijos (Lombardijos, Veneto, Pjemonto, Emilijos-Romanijos regionų), Honkongo, Irano, Japonijos, Pietų Korėjos, Singapūro 14 dienų nuo paskutinės buvimo minėtose šalyse dienos likti namuose ir stebėti savo sveikatą. Tuo laikotarpiu darbdavių, kurių įmonėse dirba ar siekia įsidarbinti žmonės, neseniai lankęsi Kinijoje ar Šiaurės Italijoje, prašoma suteikti galimybes jiems dirbti namuose nuotoliniu būdu. Jei to nepavyksta padaryti, tuomet asmenys gali kreiptis į NVSC, kuris organizuos nedarbingumo išdavimą.

Skaityti plačiau
2020-02-21

Tuberkuliozė - tai oro lašiniu būdu plintanti užkrečiamoji liga, kurios metu gali būti pažeisti įvairūs žmogaus organai, dažniausiai – plaučiai. Šią ligą sukelia tuberkuliozės mikobakterijos (TM), kurios atsparios aplinkos poveikiui – žemai temperatūrai, džiovinimui, rūgštims, šarmams, alkoholiui. Sukėlėjo gyvybingumas sumažėja saulės šviesoje (veikiant tiesioginiams saulės spinduliams žūva per 45–60 min.), virinimo temperatūroje (100°C )  mikobakterijos žūva per 5–10 min. Tuberkuliozės gydymas vidutiniškai trunka 6–8 mėnesius.

Skaityti plačiau
2020-02-14

Šį penktadienį (vasario 14 d.) minima Valentino arba kitaip įsimylėjėlių diena. Pažymint šią dieną, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena apie lytiškai plintančių infekcijų (LPI) riziką ir kviečia elgtis atsakingai. Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijose pažymima, kad norint sumažinti riziką užsikrėsti lytiškai plintančiomis infekcijomis, rekomenduojama vengti atsitiktinių lytinių partnerių, dažnos partnerių kaitos, taisyklingai ir nuolatos naudoti prezervatyvus visų rūšių lytinių santykių metu, ypač su atsitiktiniais partneriais. Patikimiausias būdas išvengti lytiškai plintančių infekcijų – tai susilaikyti nuo lytinių santykių arba turėti vieną, ištikimą ir neužsikrėtusį lytinį partnerį.

Skaityti plačiau
2020-02-10

Naujasis koronavirusas žinomas kaip 2019-nCoV ir gali infekuoti tiek gyvūnus, tiek žmones. Ši infekcija plinta oro - lašeliniu būdu arba per kontaktą su sergančiu asmeniu ir gali sukelti peršalimo simptomus, tokius kaip sloga, kosulys (pasunkėjęs kvėpavimas, dusulys) ar karščiavimas. Laiku nesusirūpinus, ši liga gali progresuoti iki pneumonijos ar kitų ūmių kvėpavimo sutrikimų. Labiau pažeidžiami yra vyresnio amžiaus žmonės, bei tie kurių silpna imuninė sistema ar serga lėtinėmis ligomis.

Skaityti plačiau
2020-02-06

Kūno grūdinimas — tai organizmo imuninės sistemos stiprinimas. Organizmą reikia stiprinti, kad nesirgtume įvairiomis ligomis. Grūdinti galima oro, vandens, saulės voniomis, skatinimu aktyviai judėti, vaikščioti basomis ir kt. Grūdinami vaikai rečiau serga, o susirgę lengviau ir greičiau pasveiksta.

Skaityti plačiau
Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę?
sveika mokykla 20 metų