biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Naujienos

2020-03-24

Cukrus – tai maisto produktuose esantys monosacharidai ir disacharidai: gliukozė, fruktozė, galaktozė, sacharozė, laktozė ir kt. Kartais cukrumi dar vadinami paprastieji angliavandeniai. Svarbiausias cukraus šaltinis – maisto produktai: gazuoti gėrimai ir saldumynai, į kuriuos pridėta sacharozės, gliukozės ar fruktozės sirupo. Populiariausias cukrus (disacharidas sacharozė) - vandenyje tirpus maisto saldinimui naudojamas produktas, dažniausiai gaminamas iš cukrinių runkelių ar cukranendrių. Jis yra įvairių pavidalų – kristalinis cukrus, cukraus pudra ar karamelizuotas cukrus.

Skaityti plačiau
2020-03-23

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pabrėžia, kad žmonėms būtina žinoti, kaip elgtis prieš skambinant ir vykstant į mobiliuosius punktus, griežtai laikytis visų nurodymų, kuriuos pateiks konsultantai. Jokiu būdu negalima vykti į punktus nusprendus savarankiškai – prieš tai būtina skambinti 1808. Susipažinkite su veiksmų seka, kurios būtina paisyti.

Skaityti plačiau
2020-03-20

     Sveikatos pasaugos ministerija parengė rekomendacijas, skirtas žmonėms, kurių artimiausi šeimos nariai turėjo kontaktą su užsikrėtusiuoju koronavirusu (COVID-19) arba grįžo iš užsienio ir šiuo metu yra izoliuoti namuose

Skaityti plačiau
2020-03-17

Karantino laikotarpiu, būdami su vaikais namuose, neužmirškime ir vaikų saugos taisyklių namuose.  Namai – tai vieta, kur vaikai turi jaustis ramūs ir saugūs. Statistikos duomenimis vien Europos Sąjungos šalyse traumas namuose patiria 10 milijonų vaikų. Nors visuomenės švietimas šiuo klausimu nuolat vyksta, tačiau įvairių sužalojimų namuose vaikai patiria nuolatos.

Skaityti plačiau
2020-03-17

Kelių eismo taisyklės (KET) reglamentuoja, kad žemesnius nei 1,35 metro ūgio vaikus būtina vežti automobilinėje kėdutėje, pritaikytoje pagal svorį ir amžių. Kėdutėse vežami vaikai daug dažniau išvengia skaudžių traumų. Europos Komisijos duomenimis, kasmet Europos Sąjungos šalių keliuose žūsta daugiau kaip 700 vaikų, jaunesnių nei 15 metų.

Skaityti plačiau
2020-03-17

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) informuoja, kad nuo vasario pabaigos, kai šalyje dėl koronaviruso (COVID-19) buvo paskelbta ekstremali padėtis, itin padaugėjo apsinuodijimų dezinfekciniais skysčiais.

Skaityti plačiau
2020-03-17

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), reaguodama į situaciją dėl koronaviruso (COVID-19) Europoje ir visame pasaulyje, tikslina atvejo apibrėžimą. Nuo šiandien žmonės, grįžę iš bet kurios užsienio valstybės, o ne tik iš konkrečių, kaip iki šiol, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas. Tai yra, jei staiga prasidėjo karščiavimas, kosulys ar apsunkintas kvėpavimas. 

Skaityti plačiau
2020-03-17

Sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintos izoliacijos taisyklės, kuriose nustatoma pacientų, sergančių koronaviruso infekcija, žmonių, įtariamų, kad serga, ir galimai sąlytį su sergančiuoju turėjusių asmenų izoliavimo namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje tvarka. 

Skaityti plačiau
2020-03-17

Karantino metu gyventojų prašoma laikytis visų nurodymų!

Skaityti plačiau
2020-03-17

Pagal LR Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimą Nr. 207 "Dėl karantino LR teritorijoje paskelbimo", dėl šalyje paskelbto karantino, VšĮ Alytaus poliklinikoje sveikatos priežiūros paslaugų teikimas yra ribojimas. Poliklinikoje bus teikiamos tik būtinosios medicinos pagalbos paslaugos.

Skaityti plačiau
2020-03-17

Sveikatos apsaugos ministerija pateikia svarbiausius kontaktinius telefonus konsultacijoms karantino metu!

Skaityti plačiau
2020-03-16

Visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje skelbiamas karantinas nuo kovo 16 d. 00 val. iki kovo 30 d. 24 val. Išsamiau: http://bit.ly/Karantinas

Karantino metu pastebėję pažeidimus galite kreiptis 112.

Svarbiausia informacija pateikiama ir pildoma tinklapyje lrv.lt ➡️ https://bit.ly/387Wb2S

#koronavirusas #COVID-19

Skaityti plačiau
2020-03-10

     Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų 10 savaitę registruotas Tauragės administracinėje teritorijoje, didžiausias – Alytaus administracinėje teritorijoje. 

Skaityti plačiau
2020-03-09

     Atšaukiamos kovo mėnesio mankštos/treniruotės 

Skaityti plačiau
2020-03-09

     Kovo–gegužės mėn. visose šalies savivaldybėse bus atliekamas penktų, septintų ir devintų (pirmų gimnazijos) klasių mokinių gyvensenos tyrimas

Skaityti plačiau
2020-03-03

Nealkoholinių gėrimų populiarumas Lietuvoje auga neįtikėtinais tempais. Statistiniais duomenimis per paskutiniuosius ketverius metus šio gėrimo pirkimas ir vartojimas ženkliai padidėjo. Tai gėrimas, kuris populiarus ne tik suaugusiųjų, tačiau ir vaikų bei jaunimo tarpe.

Skaityti plačiau
2020-03-02

Sparčiai Europoje plintantis ir visuose informacijos kanaluose dominuojantis koronavirusas sukėlė nerimą dažnam suaugusiam. Natūralu, kad taip plačiai aptarinėjama tema vis labiau pažįstama tampa ir vaikams, juk su informacija jie susiduria darželyje ar mokykloje, nugirsta televizijoje ar kalbantis tėvams.

Skaityti plačiau
2020-03-02

Lietuvoje nustačius pirmąjį užsikrėtimo COVID-19 atvejį, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ragina šalies darbdavius solidarizuotis su pastangomis įveikti šią infekciją. Darbdavių prašoma leisti darbuotojams, kurie pastaruoju metu lankėsi Kinijos Liaudies Respublikoje, Šiaurės Italijoje (Veneto, Lombardijos, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionuose), Honkonge, Irane, Japonijoje, Pietų Korėjoje, Singapūre, dirbti iš namų, taip minimizuojant jų kontaktavimą su kitais žmonėmis.

Skaityti plačiau
Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę?
sveika mokykla 20 metų