biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

2018 m. Kuprinių svėrimo akcijos „Ar ne per sunki mokinio kuprinė“ rezultatai

2018-12-07

     Alytaus miesto savivaldybės bendrojo  lavinimo mokyklose Rugsėjo mėnesį, kaip ir kiekvienais metais Alytaus  miesto  savivaldybės  visuomenės  sveikatos  biuro  specialistai vykdė kuprinių svėrimo akciją –  „Ar ne per sunki mokinio kuprinė“. Akcija buvo skirta išsiaiškinti mokyklinės kuprinės svorį ir jos sąsają su kūno svoriu, kokį kuprinės tipą ir nešiojimo būdą renkasi mokiniai, sužinoti bendrą vadovėlių ir pratybų sąsiuvinių svorį, sužinoti mokinio nuomonę dėl kuprinės svorio.

 

     Kasmetiniai mokinių sveikatos profilaktinių patikrinimų rodikliai  rodo, kad skeleto raumenų sutrikimai  (netaisyklinga  laikysena,  skoliozė)  yra  vieni  iš  dažniausiai  diagnozuojamų  mokinių sveikatos  sutrikimų.  Pastebėta,  kad  šių  mokinių sveikatos  sutrikimų  su  amžiumi  vis  daugėja.

 

     Akcijos dienomis buvo sveriamos  mokinių kuprinės su vadovėliais, pratybų sąsiuviniais ir kitais daiktais kuriuos mokiniai nešasi į mokyklą bei jie patys tam, kad būtų galima įvertinti, ar kuprinės svoris yra optimalus. Pagal specialistų rekomendacijas, mokinio kuprinė turėtų būti ne sunkesnė kaip 10 proc. mokinio kūno svorio, ji turi būti su dviem diržais ir nešama taisyklingai užsidėjus ant pečių . Kasdieninis nešiojimas sunkesnės kaip 15 proc. savo svorio kuprinės gali būti traktuojamas kaip rizikos veiksnys, darantis įtaką moksleivio nugaros skausmams ar kitiems stuburo pakenkimams atsirasti.

 

     2018 m. akcijos metu „Ar ne per sunki mokinio kuprinė“ Alytaus miesto bendrojo lavinimo mokyklose buvo pasvertos 2 klasės - 460 kuprinės, iš jų 171 (37 proc.) kuprinės svoris buvo mažesnis nei 10 proc. mokinio kūno svorio. Sunkias, nuo 10 proc. iki 15 proc. mokinio kūno svorio, kuprines turėjo 207 (45 proc.) mokiniai, o 82 (18 proc.) mokinių kuprinės viršijo mokinio kūno svorį daugiau kaip 15 proc.

 

     Kuprinių svėrimo akcijos metu buvo tikrinama kokio tipo kuprines nešioja mokiniai ir ar turi atšvaitą. Nustatyta, kad atšvaitus prisegtus ant kuprinių turi 87 proc. 2 klasės mokinių.

 

     Kuprinėje turi būti tik tą dieną reikalingi daiktai, o atšvaitas ne papuošalas, bet maža smulkmenėlė, galinti išgelbėti gyvybę!

 

 

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę?
sveika mokykla 20 metų