biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

2018 m. Suaugusiųjų gyvensenos tyrimo rezultatai Alytaus mieste

2019-03-20

     Tyrimas atliktas vadovaujantis Higienos instituto parengta gyvensenos tyrimų organizavimo ir vykdymo metodika. Naudota Sveikatos apsaugos ministerijos suderintas klausimynas. Apklausas atliko savivaldybių visuomenės sveikatos biurų specialistai. Visose savivaldybėse formuotos reprezentatyvios imtys, atsižvelgiant į gyventojų skaičių savivaldybėje, lytį, gyvenamąją vietovę.

 

     Apklausa vyko 2018 m. kovo – gegužės mėnesiais, tai buvo pirmasis visose Lietuvos savivaldybėse atliktas Suaugusiųjų gyvensenos tyrimas, kurio populiaciją sudarė – 18 metų amžiaus ir vyresni asmenys. Iš viso apklausta 24 850 Lietuvos gyventojų. Alytaus miesto savivaldybėje buvo apklausta 420 gyventojų, iš jų 232 moterys ir 188 vyrai.

 

Sveikata

 

     Iš 2018 metų Lietuvoje atlikto pirmojo suaugusių gyventojų gyvensenos tyrimo duomenų matyti, kad daugiau nei pusė Alytaus miesto respondentų savo gyvenimo kokybę ir dabartinė sveikatos būklė vertina gerai ir labai gerai. Taip pat 57,6 proc. Alytaus miesto gyventojų jaučiasi laimingi ir labai laimingi.

     94,5 proc. Alytaus m. apklaustųjų pasisakė, kad bendrauja su šeimos nariais bent kelis kartus per mėnesį, tačiau pastebima, kad daugiau gyventojų bendrauja su draugais nei su giminaičiais.

 

Mitybos įpročiai

 

     Tyrimo duomenys atskleidė gan prastus Alytaus miesto savivaldybės gyventojų mitybos įpročius: bent kartą per dieną valgo daržoves 45,5 proc. Alytaus miesto gyventojų, vaisius kasdien vartoja trečdalis respondentų, o papildomai nededa druskos į paruoštą maistą, mažiau nei pusė – 45,7 proc. gyventojų.

 

Fizinis aktyvumas

 

     Remiantis šiuolaikinėmis fizinio aktyvumo rekomendacijomis suaugusiems asmenims (nuo 18 iki 65 metų) per savaitę būtina skirti ne mažiau kaip 150 minučių vidutinio intensyvumo aerobinei fizinei veiklai arba ne mažiau kaip 75 minutes didelio intensyvumo aerobinei fizinei veiklai arba ekvivalentiškai šių abiejų veiklų kombinacijai. 2018 m. tyrimo duomenimis patys aktyviausi nuo 5 iki 7 dienų per savaitę būna 36,2 proc. Alytaus miesto respondentų.

 

Žalingi įpročiai

 

     Tyrimo duomenimis Alytaus mieste rūkymo paplitimas tarp gyventojų yra mažesnis, nei Lietuvos vidurkis. Alytaus mieste kasdien rūkė tabako gaminius, per paskutines 30 dienų, prisipažino 15,7 proc. gyventojų. Alkoholinius gėrimus kasdien vartojo per pastarąsias 30 dienų 0,8 proc. Alytaus miesto gyventojų, tai yra mažiau nei Lietuvos vidurkis (1,5 proc.). O narkotines medžiagas per savo visą gyvenimą bent kartą vartojo 10,3 proc. Alytaus miesto respondentų.

 

Šis tyrimas yra tęstinis ir ateityje bus vykdomas kas 4 metai.

 

 

Plačiau su tyrimo rezultatais Alytaus mieste galite susipažinti čia

Plačiau su tyrimo rezultatais Lietuvos mastu galite susipažinti čia

 

 

 

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę?
sveika mokykla 20 metų