biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

2018 metų Europos judumo savaitės renginiai

2018-09-06

     Kasmet visose Europos Sąjungos šalyse organizuojama Europos judumo savaitė. Jos renginiai vyksta rugsėjo 16–22 dienomis. Rugsėjo 22-oji daugelyje Europos miestų tradiciškai skelbiama Diena be automobilio. Šių metų Europos judumo savaitės tema – „Pasirink ir judėk“. Šūkis pasirinktas ne atsitiktinai , pagrindinis 2018 m. EUROPOS JUDUMO SAVAITĖS tikslas – skatinti žmones išbandyti įvairius judumo sprendimus, veikiančius miestuose ar miesteliuose, ir paneigti paplitusią hipotezę, kad asmeniniai automobiliai – tai vienintelė ir nepakartojama transporto rūšis.

     Judumo savaitės renginių metu siekiama paskatinti gyventojus išbandyti susisiekimo automobiliais alternatyvas: naudotis visuomeniniu transportu, važiuoti dviračiais, eiti pėsčiomis ir taip prisidėti prie triukšmo, oro taršos, energijos suvartojimo ir eismo spūsčių mažinimo, pažvelgti į judrumą kitaip.

 

 

Kviečiame aktyviai dalyvauti Europos judumo savaitės renginiuose

 

     Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai kartu su miesto valdžios atstovais gyventojus kviečia aktyviai dalyvauti Europos judumo savaitės renginiuose.

 

Rugsėjo 20 d. 17:30 val.  Organizuojamas nemokamas 10 km žygis per Alytų pėsčiomis, kuris prasidės nuo Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro (Daugų g. 5A).

 

Rugsėjo 21 d. 12:00 val. Paminint Dieną be automobilio, šia proga alytiškiai kviečiami atvykti į Rotušės aikštę be motorinės transporto priemonės ir prisijungti prie masinio šokio.

    

 

     Šios savaitės planuojamais renginiais norime paskatinti gyventojus atkreipti dėmesį į fizinio aktyvumo naudą sveikatai, sudominti prasminga pozityvia veikla, propaguoti sveiką gyvenseną. Palikti savo automobilį bei pasirinkti mažiau orą teršiantį visuomeninį transportą, dviračius, ar keliauti pėsčiomis. Juk fizinis aktyvumas gerina savijautą, garantuoja mums geresnę gyvenimo kokybę ir padeda išvengti lėtinių ligų. Tai veikia ir tiesiogiai, nes – tik sveikame kūne, kuris pakankamai reguliariai fiziškai mankštinasi, smegenys gauna pakankamai deguonies, yra tinkamai maitinamos ir veikia visu įmanomu pajėgumu.

 

 

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę?
sveika mokykla 20 metų