biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Alytiškiai aktyviai jungėsi prie sveikatingumo akcijos

2018-03-01

     Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras prisijungė prie akcijos „Vasaris – sveikatingumo mėnuo“ ir visą vasario mėnesį kvietė Alytaus miesto gyventojus į įvairius sveikatingumo renginius.

 

     Vasario 1, 2, 8 dienomis vyko renginys „Pažink save“, kurio metu ne tik tikrinome žmonių sveikatą, bet suteikėme jiems konkrečių žinių, kaip galima pagerinti sveikatą ir ką reikėtų daryti. Renginio metu gyventojai galėjo nemokamai pasidaryti kūno sudėties analizę, pasimatuoti streso lygį, plaštakos ir giliųjų raumenų jėgą, sužinoti CO2 lygį organizme.

 

     Vasario 6 d. kvietėme į renginį skirtą pabūti „su savimi“. Dalyviai klausantis ramios muzikos galėjo atsipalaiduoti masažinėje kėdėje bei pasimėgauti rankų relaksacija.

 

     Visas besilaukiančias ar krūtimi maitinančias mamytes kvietėme vasario 15 d. į renginį, kurio metu buvo kalbama apie pagrindinius žindymo principus, pieno gamybos fiziologiją, žindymo techniką, krūtų būklę ir jos valdymą. Kiekviena atėjusi mama sužinojo, ką daryti, kad turėtų pakankamai pieno.

 

     Vasario 21 d. vyko paskaita „Pirmoji pagalba užspringus, staiga sustojus širdžiai, nusideginus, apsinuodijus. Defibriliatoriaus naudojimosi pristatymas“. Šios paskaitos metu buvo kalbama apie pagrindinius pirmos pagalbos principus: gaivinimo standartus, užspringusiojo gelbėjimą ir, taipogi, pravedami mokymai kaip naudotis automatiniu išoriniu defibriliatoriumi.

 

     Norinčius išmokti valdyti stresą vasario 27 d. kvietėme į paskaitą, kurios metu lektorė mokino kaip kiekvienam reikėtų stiprinti psichinę sveikatą ir kaip nepasiduoti stresui, nes tyrimų duomenimis net 60 procentų Lietuvos dirbančiųjų patiria stresą darbe. Darbuotojams stresas – tai bloga fizinė ir emocinė būsena, sumažėjęs darbingumas, prastesni veiklos rezultatai, klaidos, žalingų įpročių sustiprėjimas, ligos.

 

     Norinčius daugiau sužinoti apie maisto ir emocijų ryšį kvietėme į paskaitą vasario 28 d., kurios metu lektorė aptarė kaip maistu ir valgymu galime valdyti savo emocijas, priklausomybę nuo maisto ir kitus psichologinius su maistu susijusius aspektus.

 

     Tai pat visą vasario mėnesį gyventojai galėjo jungtis į nemokamus fizinio aktyvumo užsiėmimus, todėl kai kurie alytiškiai gana aktyviai sportavo visą vasarį organizuotuose užsiėmimuose.

 

     Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras toliau kviečia alytiškius dalyvauti biuro organizuojamuose renginiuose.

 

 

 

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

 

Kas privalo rūpintis žmonių sveikata?
sveika mokykla 20 metų