biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

APIE LEDUS: KIEK, KADA IR KOKIŲ?

2021-06-08
Birželio 3 d. vyko nuotolinė teorinė – praktinė paskaitėlė „VISŲ TAIP MĖGSTAMI LEDAI: KIEK, KADA IR KOKIŲ?“. Paskaitos tikslas buvo atkreipti dėmesį į vaikų mitybą - ypatingai per didelį cukraus vartojimą ir nesveikus desertus.
 
 
Tikriausiai nei vienas iš mūsų, tiek vaikas, tiek suaugęs vasaros neįsivaizduoja be ledų porcijos! Rodos, šiltuoju sezonu šis skanumynas įgauna nekaltą pavidalą, todėl juo galima mėgautis kone kasdien. Tačiau remiantis gydytojų dietologų rekomendacijomis ledais neturėtų būti piktnaudžiaujama daugiau negu 1 porcija per dieną. Jeigu vaikas, ar suaugęs turi antsvorio – ne dažniau negu keletą kartų per savaitę.
 
 
Pagrindinė ledų blogybė – cukrus
 
 
Iš ledų, perkamų parduotuvėse, naudos tikėtis neverta. Iš ledų tikrai galima gauti nemažai kalorijų, įvairių maisto priedų. Tačiau didžiausia blogybė – cukrus, esantis leduose. Dažniausiai jo kiekis viršija rekomenduojamą 25 g. cukraus normą per dieną.
 
 
Renkantis ledus parduotuvėje, svarbu pirkti ne tik skanius, tačiau sveikatai palankesnius ledus, kuriuose būtų kuo natūralesni ingredientai, kuo mažiau cukraus, sočiųjų riebalų, maisto priedų.
Mokėmės ne tik rinktis sveikesnius ledus, skaityti ledų etiketes, tačiau ir gaminome sveikus ledus patys!
 
 
Naminiai ledai iš vaisių, uogų – puiki sveika alternatyva pirktiniams ledams. Mažieji užsiėmimo dalyviai kitą dieną džiaugėsi savo „darbo“ rezultatais ir skanavo ne tik sveikus, tačiau tikrai skanius ledus! Ačiū visiems už dalyvavimą!
 
TRUMPAS VSB FILMUKAS APIE LEDUS: KIEK, KADA IR KOKIŲ?
Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę?
sveika mokykla 20 metų