biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Baigėsi 2018 metų Šeimų mokyklėlė

2018-07-09

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo Šeimų mokyklėlės projektą, kurį finansavo Alytaus miesto savivaldybė. Šiemet Šeimų mokyklėlė vyko balandžio, gegužės ir birželio mėnesiais, į šią mokyklėlę buvo kviečiamos Alytaus miesto šeimos, būsimi  ir esami tėveliai (globėjai), auginantys vaikus, ar jų artimieji. Mokyklėlė buvo skirta šeimoms šviesti ir sveikatinti. Šeimos buvo konsultuojamos įvairiais vaikų auginimo klausimais, išgirdo specialistų patarimus, autorių ir praktikų idėjas, kaip saugoti ir stiprinti šeimos sveikatą.

 

 

Vyko 8 seminarai – paskaitos.

 

Paskaita „Vaiko raida nuo gimimo iki 2 metų“, lektorė – Gintarė Pranaitienė, kineziterapeutė, taisyklingo judesio mokyklos įkūrėja. Paskaitoje buvo kalbama apie vaiko raidos ypatumus, kaip galima padėti vaikučiui augti sveikam ir laimingam. Lektorė pristatė kokia gali būti pirmoji mankšta jau nuo pat pirmųjų vaiko dienų, tiesiog vaikelio guldymas ant pilvuko tam, kad stiprėtų ir formuotųsi kaklo raumenys. Taip pat pristatė koks turėtų būti tėvų indėlis, darbas, žaidimai, užsiėmimai su vaiku, nes tai turi didelės įtakos tinkamai vaiko raidai ir jo vystymuisi. Paskaitos metu buvo aptarta ir daug kitų aktualių temų: nuo tinkamo savalaikio vaiko sėdėjimo, statymo, mokymo vaikščioti ir tinkamų batelių avėjimo. Buvo apžvelgti pagrindiniai netaisyklingos laikysenos principai ir aktuali problema – plokščiapėdystė.

 

 

Seminaras „Konfliktų valdymas“ susidėjo iš dviejų paskaitų ciklo: „Emocijos šeimoje“ ir „Paauglystė, išbandymas tėvams“. Lektorius – Liudas Švipas, psichologas, nevyriausybinės organizacijos Všį „Psichologinių idėjų namai“, dirbančios su rizikos grupės jaunimu, direktorius. Pirmoje paskaitoje lektorius kalbėjo, kaip sukurti tvirtus šeimos santykius, kaip atpažinti emocijas ir šeimos narių jausmus, kas yra savivertė, kad labai svarbu yra jau nuo mažų dienų vaikui pildyti „savivertės indą“. Taip pat lektorius pristatė kokios yra bendravimo kliūtys, ko reikia vengti siekiant efektyvaus bendravimo šeimoje.

Antro susitikimo metu, paskaitoje buvo pristatyti pagrindiniai patarimai tėvams kurie augina paauglius, ribų ir taisyklių nubrėžimas, kurių negali peržengti  vaikas.  Lektorius pasakojo apie pirmuosius paauglių atradimus ir lūžius: narkotikus ir jų vartojimo priežastys, grupę kurią kiekvienas paauglys turi surasti ir lygintis, meilė ir pokyčius prie kurių priversti paaugliai prisitaikyti.

  

 

 

Seminaras „Vaikų galia (iš)gyventi“, lektorius - Vaidas Arvasevičius, sertifikuotas kūno psichoterapeutas, šeimos, karjeros, gyvenimo būdo konsultantas ir mokovas, lektorius ir pranešėjas. Į seminarą susirinko gausis būrys tėveliu, kuriems buvo kalbama apie vaikų savarankiškumą, skatinimą kasdienybėje, dažnai pasikartojančias suaugusiųjų klaidas vaiko auklėjime, vaikų gebėjimą mėgdžioti, kopijuoti tėvų ir aplinkinių elgesį, apie pavyzdžio galią ir bejėgiškumą. Lektorius pasakojo apie  kiekvieno vaiko unikalų kelią, mokymosi gyventi pobūdį ir motyvaciją, entuziazmą ir gyvybingumą, kada reikia pagirti vaikus, o kada negalima jų girti, kas nutinka pergyrus vaiką. Taip pat kalbėjo apie vaikų įvertinimą, sėkmės ir nesėkmės santykio įtaką būsimai motyvacijai. Paskaitos pabaigoje vyko diskusija, lektorius konsultavo tėvus ir stengėsi padėti jiems išspręsti problemas ir iškilusius klausimus susijusias su jų vaikais.

     

 

 

Paskaita „Kaip suvaldyti stresą“, lektorė - Nijolė Jakubaitienė, profesionali psichologė, dirbanti su paaugliais ir suaugusiais. Paskaitoje kalbėjo apie sveikatos žalą kurią sukelia stresas, kad kiekvienas patirtas stresas ir stresinė situacija sumuojasi, o atsistatymas užtrunka. Lektorė pasakojo, kaip atpažinti stresą per nuotaikas, kaip kiekvienam reikėtų stiprinti psichinę sveikatą, kaip nepasiduoti neigiam stresui ir valdyti jį. Svarbu sustabdyti savo mintis ir pasakyti „stop“ nukreipti mintis kita kryptimi ir nesinervuoti, pasinerti į tai kas malonu, įsiklausyti į garsus, įsigilinti į kvapus. Baigiant paskaitą lektorė visus dalyvius nuramino, išvalė visas mintis ir leido pasijausti laisvais ir pailsėjusiais nuo visko kas neramino ir kėlė stresą.

 

 

 

Seminaras „Šeimos mityba“, susidėjo iš dviejų paskaitų ciklo:  „Šiandieninės mitybos: mitai ir faktai. Svorį redaguok ir kontroliuok protingai. Teisingi pusryčiai“ ir „Pagrindiniai subalansuotos mitybos principai. Organizmo valymas“. Lektorius - Romualdas Šapaitis, Alytaus sveikos gyvensenos klubo vadovas, sveikos mitybos treneris.  Pirmoje paskaitoje lektorius kalbėjo, jog mityba yra labai svarbi žmogaus sveikatai palaikyti, kad nuo mitybos priklauso mūsų savijauta, sveikata, gyvenimo kokybė, vaiko elgesys, išvaizda. Supažindino su šiandienine mitybą, kaip reikia protingai reguliuoti ir kontroliuoti savo svorį, šiandieninės mitybos klaidas ir neteisingus įpročius, ką reikia valgyti ir gerti sveikų ir subalansuotų pusryčių metu. Taip pat pristatė antsvorio problemos aktualijas, kokios yra antsvorio priežastys ir su nutukimu susijusios ligos.

Antroje paskaitoje buvo kalbama apie pagrindinius subalansuotos mitybos principus: gerą savijautą, norimų rezultatų pasiekimus ir išsaugojimą visam gyvenimui, taip pat apie organizmo valymą ir septynis žingsnius link sveiko ir švaraus žarnyno. Paskaitos metu lektorius labai dažnai kartojo ir stengėsi, kad  kiekvienas esantis paskaitoje asmuo įsimintų pagrindines maistines medžiagas, tai yra riebalus, baldymus ir angliavandenius, kurių žmogaus organizmas turi gauti kiekvieną dieną.

      

 

 

Seminaras „Mama, tėti, man padėki“, lektorė – Alvija Černiauskaitė, Londono lietuviško  darželio–mokyklėlės „Obelėlė“ direktorė, UK lietuvių bendruomenės tarybos narė, pasaulio alytiškių sambūrio 2018 –ųjų metų ambasadorė. Seminaro metu lektorė dalyvius konsultavo įvairiais elgesio sutrikimų klausimais, mokė ugdyti autizmo spektro sutrikimų turinčius vaikus namuose, pristatė priemones skirtas autizmo spektro sutrikimų turintiems vaikams, vedė praktinius užsiėmimus, dalinosi gerąja patirtimi su visais esančiais seminare. Seminaras buvo aktualus tėvams, auklėtojams ir specialistams, kurie ugdo, auklėja ir dirba su autizmo spektro sutrikimų turinčiais vaikais.

 

   

Visos organizuojamos paskaitos buvo nemokamas,  iš viso paskaitose apsilankė 271 dalyvis.

 

   Norime padėkoti, Alytaus miesto savivaldybei už finansavimą, Alytaus Šv. Benedikto gimnazijai už bendradarbiavimą, informaciniams partneriams ir visiems paskaitų lektoriams už žinias, pastangas, mintis lavinant ir suteikiant žinių tėveliams ir kitiems dalyviams.

 

   Ateityje planuosime ir toliau plėtosime Šeimų mokyklėlės temas būsimiems ir esamiems tėveliams auginantiems vaikučius. Iki susitikimų kitoje ,,Šeimų mokyklėlės” programoje.

 

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę?
sveika mokykla 20 metų