biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Burnos sveikatos problemos gali nulemti širdies ligų atsiradimą

2020-09-29

   Ryški, spindinti šypsena gali suteikti pasitikėjimo savo išvaizda ir leisti juoktis be jokių kompleksų. Tačiau bloga burnos sveikata gali paveikti ne tik jūsų šypseną. Kartais net galima nesusimąstyti, kad prasta burnos higiena gali daryti įtaką vienam iš svarbiausių organų – širdžiai. Rugsėjo 29 – toji, Pasaulinė širdies diena, kurios metu siekiama atkreipti žmonių dėmesį  į rizikos faktorius, sukeliančius širdies ligas bei paskatinti sveiką gyvenimo būdą.

 

   Vienas iš rizikos faktorių, kuris gali nulemti širdies ligų atsiradimą - burnos sveikatos problemos, tokios kaip ertmės ir negydytas dantų ėduonis, gali sukelti periodontito ligą. Ši liga dar dažnai vadinama „ parodontoze“, kuri gali pasireikšti dantenų uždegimu, danties audinių ir alveolių kaulo nykimu, bakterinių nišų susidarymu. Amerikos širdies asociacijos leidinio tyrimas parodė, kad dėl periodontito ligų atsiradęs uždegimas gali padidinti širdies ligų riziką.

 

   Burnos sveikata ir širdies ligos yra susijusios su bakterijų ir kitų mikrobų plitimu iš burnos į kitas kūno dalis per kraują. Kai šios bakterijos pasiekia širdį, jos gali prisirišti prie bet kokios pažeistos vietos ir sukelti uždegimą. Pasak Mayo klinikos, tai gali sukelti tokias ligas kaip endokarditas, širdies vidinio dangalo infekcija. Amerikos širdies asociacijos duomenimis, kitos širdies ir kraujagyslių sistemos ligos, tokios kaip aterosklerozė (arterijų užsikimšimas) ir insultas, taip pat gali būti susijusios su burnos bakterijų sukeltu uždegimu.

 

   Norint išvengti burnos sveikatos problemų, kurios gali sukelti širdies ligas, labai svarbu asmeninė burnos higiena. Profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti reguliariai. Burnos higienos metu nuvalomos susidariusios apnašos, išvalomi akmenys virš dantenų ir po jomis taip gali būti pastebimos naujai atsiradęs kariesas ar kitos dantenų ligos. Nelaukite ir pasirūpinkite savo sveikata, kuo greičiau.

 

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę?
sveika mokykla 20 metų