biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Didėja vaikų sergamumas tuberkulioze

2017-09-05

     Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja apie pastaraisiais metais Lietuvoje didėjantį vaikų sergamumą tuberkulioze (TB). Nuo 2014 metų vaikų sergamumas TB išaugo beveik dvigubai palyginti su praėjusiųjų metų duomenimis. Atitinkamai nuo 7,13 atvejų 100 tūkstančių vaikų iki 13,3.  2016 metais užregistruoti 69 tuberkulioze sergantys vaikai, 2015 m. – 58, 2014 m. – 38.

 

     Tuberkuliozė (TB) – užkrečiamoji liga, kurią sukelia bakterija Mycobacterium tuberculosis. TB bakterijos dažniausiai puola plaučius, bet jos gali pažeisti bet kurią kūno dalį, pavyzdžiui, inkstus, stuburo ar galvos smegenis. Negydoma tinkamai tuberkuliozė gali būti mirtina.


      Labai tikėtina, kad tuberkulioze sergantis žmogus perduos ją tiems, su kuriais leidžia laiką kasdien. Tai  šeimos nariai, draugai, bendradarbiai ar mokyklos draugai. TB infekcijos šaltinis yra sergantis atvira plaučių TB ligonis, kuris kosėdamas, čiaudėdamas ir skrepliuodamas į aplinką gausiai išskiria ligos sukėlėjus. Ši liga ypač grėsminga naujagimiams ir kūdikiams bei vaikams iki 5 metų. Vaikai TB dažnai užsikrečia nuo suaugusiųjų. Todėl itin atsakingai reikėtų  tikrintis sveikatą.

 

     Tuberkuliozės simptomai pasireiškia, kai tuberkuliozės bakterijos pradeda organizme  daugintis. Plaučių tuberkuliozė gali sukelti tokius simptomus:

 

  • kosulį, trunkantį 3 ar daugiau savaičių;
  • kosėjimą su skrepliais ar su krauju

 

Siekiant sumažinti užsikrėtimo riziką, ULAC medikai rekomenduoja:


- reguliariai plauti rankas;
- laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo – kosint ar čiaudint prisidengti nosį ir burną vienkartinėmis  servetėlėmis, o panaudotas servetėles išmesti į šiukšliadėžę;
- reguliariai vėdinti ir valyti patalpas;
- vengti artimo sąlyčio su sergančiuoju.

 

 

 

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro informacija

Kas privalo rūpintis žmonių sveikata?
sveika mokykla 20 metų