biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Eksperimentai su būsimais Vidzgirio pagrindinės mokyklos pirmokais

2018-05-11

     Simbolinis veikėjas „Lašiukas“ su mūsų mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Raimonda Radzevičiene būsimus Vidzgirio pagrindinės mokyklos pirmokus gegužės 9 d. pavakarę pakvietė į „Lašelio kelionę“. Vaikai ne tik smalsiai žiūrėjo filmuką, šauniai įminė mįsles, bet ir aktyviai dalyvavo diskusijoje: kaip susidaro debesys, iš kur atsiranda maži lietaus lašeliai, kaip atsiranda vaivorykštė. Norime pasidžiaugti būsimais pirmokais, kad visi jau žinojo, iš kokių spalvų susideda vaivorykštė.

 

     Toliau sekė linksmoji dalis – eksperimentai. Būsimi mokiniai eksperimentavo su sveikatos specialiste Raimonda ir pradinių klasių mokytoja Danguolė Aleksandravičiėne. Raimonda parodė, kaip nusidažo pekino kopūsto lapai, kaip šoka vanduo, kaip pripūsti balioną kitaip, kaip bėga ir susilieja spalvos, kaip galima nudažyti vandenį saldainiais. Mokytoja Danguolė visus susirinkusiuosius išmokė, kaip nesušlapus pirštų iš vandens išimti monetą, toliau susižavėję žiūrėjo į besiskleidžiančią vandens leliją.

 

     Eksperimentai – smagi veikla kiekvienam, jos metu sužadinamas smalsumas, mąstymas, kūrybiškumas. Jų nauda – mokymasis per patirtį. Tai erdvė, kurioje viskas vilioja, domina, stebina. O dar viską galėjo išbandyti patys, savo mažais pirščiukais. Mokiniai  buvo ypatingai smalsūs: noriai tyrinėjo, vis išbandydami naujus jiems nežinomus dalykus. Vaikai liko susidomėję, susižavėję ir žadėjo namuose bandyti atkartoti eksperimentus kartu su tėveliais.

 

 

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę?
sveika mokykla 20 metų