biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Kaip išvengti plokščiapadystės?

2019-10-18

Plokščiapadystė – tai pėdos deformacija, kuri susiformuoja, nusileidus arba suplokštėjus pėdos skliautui. Pagrindinė plokščiapadystės priežastis yra raumenų silpnumas, dažniausiai pasitaiko tiems vaikams kurie nesportuoja, mažai juda. Plokščiapadystė būna įgimta ir įgyta. Vaikų pėdutės skliautas formuojasi iki 5-6m.

 

Plokščiapadystės išsivystymo priežastys:

 

Kai tėvai per anksti skatina vaikus vaikščioti, pratina prie avalynės, neigiamai pėdą  veikia vaikštynės ir šokliukai.

 

Plokščiapadystės požymiai:

 

Dėl plokščiapadystės atsiranda greitas kojų nuovargis, nemalonūs skausmai blauzdos raumenyse, pado srityje. Eidamas vaikas remiasi beveik visa pėda, vidinis skliautas yra nusileidęs ir todėl pradeda formuotis netaisyklinga eisena.

 

Vaiko batai turi būti:

  • su minkštu ir neslystančiu padu, kad geriau kibtų prie grindinio ir mažėtų tikimybė pargriūti.
  • su nedidele pakulne ir stabiliai apgaubiant čiurnos sąnarį.

 

Plokščiapadystės profilaktinės priemonės:

 

Skatinti vaikus kuo daugiau bėgioti basomis po akmenukus, žolę, smėlį, spygliuočių mišką. Nuolat stiprinti pėdų raumenis ir raiščius. Pėdų mankšta ir masažai yra viena iš profilaktikos ir plokščiapadystės gydymo būdų.

 

Rekomenduojama, kad mankštai būtų skiriama 30 minučių per dieną. Norint pasiekti rezultatų - mankštą reikia atlikti kiekvieną dieną ir ištisus metus. Pratimai turi būti atliekami lėtai, teisingai. Vaikas, atlikdamas pratimus, turi jaustis gerai. Viską reikia atlikti žaidimo forma.

 

Vaikui darželyje nerekomenduojama avėti:

 

  • Įvairių šlepečių (guminių, sintetinių, kailinių);
  • Įspiriamų basučių;
  • Sportinių batelių;
  • Šokių batelių. Tokia avalynė trukdo pėdai taisyklingai formuotis, augti ir gali išsivystyti plokščiapėdystė

Š. m. spalio mėn. 15d. lopšelyje - darželyje „Volungėlė“ Liepos ir Uosio grupės vaikučiams buvo pravesti praktiniai užsiėmimai pėdutėms. Vaikams buvo paruošta keletas pratimų, kuriuos turėjo atlikti be batų , o tik su kojinėmis. Pamokėlė prasidėjo nuo lengvos pėdučių mankštos. Vėliau vaikai atliko įvairius pratimus: ėjo pasistiebę ant galų pirštų; ant kulnų; pėdučių išorine puse; šokinėjo varlyte ; kojytėmis rideno lazdą ir t.t.

 

Keletas akimirkų iš užsiėmimo.

 

Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę?
sveika mokykla 20 metų