biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Kalėdinis fizinis aktyvumas

2018-12-19

      Fizinis aktyvumas – tai veiksnys, kuris formuoja žmogaus organizmą ir jo funkcijas. Jis ugdo ir stiprina visas organizmo sistemas, veikia jų funkcijas ir gyvybingumą. Žmogui fizinis aktyvumas reikalingas lygiai tiek pat, kiek maistas ir oras.

     Moksliniais tyrimais įrodyta, kad nuolatinis optimalus aerobinis fizinis krūvis sumažina riziką susirgti kai kuriomis lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis, pagerina bendrą savijautą, o kai kurios fizinio aktyvumo rūšys yra naudojamos lėtinių ligų gydymui:

- sumažėja tikimybė susirgti širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis;

- palaipsniui sumažėja padidėjęs sistolinis ir diastolinis arterinis kraujo spaudimas krūvio ir ramybės metu;

- sumažėja rizika susirgti ateroskleroze;

- pagerėja kraujo apytaka smegenyse, kas ypač svarbu protinį darbą dirbantiems asmenims;

- gerėja audinių tolerancija gliukozei ir didėja jautrumas insulinui, todėl fizinis aktyvumas gali būti naudojamas kaip II tipo cukrinio diabeto profilaktikos ir gydymo priemonė;

- padeda išvengti nutukimo ir kartu su kitomis priemonėmis (gyvenimo būdo korekcija, mitybos keitimu) tinka kompleksinei nutukimo terapijai;

- tinkamas fizinis krūvis bei racionali mityba pristabdo kaulų retėjimo procesą – osteoporozę ir osteopeniją;

- fiziniai pratimai mažina psichologinio streso požymius;

- fizinis aktyvumas stimuliuoja imuninę sistemą, didina nespecifinį organizmo imunitetą ir atsparumą nepalankiems išorės veiksniams; tuo pačiu sumažina tikimybę sirgti virusinėmis infekcijomis;

- palaiko raumenų tonusą, jėgą ir ištvermę, su amžiumi lėčiau mažėja raumenų masė, jėga ir ištvermė;

- palaiko sąnarių, sausgyslių ir raiščių elastingumą, didina sąnarių paslankumą; mažina tikimybę sirgti stuburo kaklinės ir juosmeninės dalies osteochondroze.

      Artėjant šventėms visų žmonių nuotaika yra pakilesnė, kiekvienas nori dalintis gerumu su kitu žmogumi. Sportuojančių žmonių dėmesys paskatino paskutinį šių metų fizinio aktyvumo užsiėmimą padaryti kitokį nei visada.

      Šį užsiėmimą paminėjome judriosiomis ir tiksliosiomis varžytuvėmis. Visos dalyvės atsitiktine tvarka buvo suskirstytos į dvi komandas: snieguolės ir nykštukės. Per šias varžybas reikėjo panaudoti treniruočių metu išlavintą jėgą, pusiausvyrą, tikslumą, greitumą, ištvermę, loginį mąstymą bei parodyti gebėjimą dirbti komandoje.

      Visos komandos pasirodė puikiai, tačiau pati sportiškiausia tapo snieguolių komanda, surinkusi daugiausiai taškų. Visos dalyvės buvo apdovanotos Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro įsteigtais prizais. Pasibaigus užsiėmimui atsikvėpėme prie arbatos puodelio, dalinomės renginio įspūdžiais, aptarėme visų metų pasiekimus ir ateinančių metų tikslus.

      Nesvarbu kokių pergalių pasiekė kiekviena moteris: ar tai buvo padidėjusi rankų jėga, ar labiau išlavėjusi pusiausvyra, ar pagerėjusi pratimų atlikimo technika, ar toks svarbus rodiklis kaip sveikata – visos pergalės yra motyvuojančios ir džiuginančios. Jos džiugina pačius sportininkus, jų artimuosius, trenerius bei visą bendruomenę. Kiekvienas sportuojantis žmogus kiekvieną dieną gali įvardinti bent kelias tos dienos pergales. Todėl linkime mylėti save, rūpintis savimi ir būti fiziškai aktyviems.

 

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

 

 

Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę?
sveika mokykla 20 metų