biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Mokėkime suteikti pirmąją pagalbą

2018-04-16

     Pirmoji pagalba – tai paprasčiausi tikslingi veiksmai ir būdai, kuriais, naudojant turimas priemones, bei medžiagas išsaugoma nukentėjusio žmogaus gyvybė, sustabdomi sveikatai žalingi veiksniai. Pirmoji pagalba nėra sudėtinga ir ją teikti gali  kiekvienas. Įvykus traumai ar nelaimingam atsitikimui dažnai žmogaus gyvybę lemia pirmosiomis minutėmis suteikta pirmoji pagalba, todėl teikti pirmąją pagalbą iki atvyks medikai turi mokėti kiekvienas.

 

     Kovo mėnesį Putinų gimnazijos įvairių klasių gimnazistai biologijos pamokų metu mokėsi teikti pirmąją pagalbą - atlikti dirbtinį kvėpavimą ir išorinį širdies masažą, susipažino su defibriliatoriumi, bei mokėsi teikti pirmąją pagalbą užspringus.  Biologijos mokytoja V. Gumenikovienė priminė krūtinės ląstos struktūrą, kaip šonkauliai jungiasi su krūtinkauliu.  Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė V.Skamerakienė manekeno pagalba pademonstravo, kaip įvertinti pagrindinius gyvybės požymius – sąmonę, kvėpavimą ir širdies veiklą. Priminė, kaip  iškviesti greitąją medicinos pagalbą.

 

     Sąmonė .Nukentėjusį pajudinti ir paklausti „Kas atsitiko?“ Jei nukentėjęs kalba ar juda (bando judėti) – sąmoningas, jei nekalba, nejuda – nesąmoningas.

 

     Kvėpavimas. Tikriname pasilenkę prie nukentėjusiojo burnos ar nosies, bandome pajausti uždėję ranką ant nukentėjusiojo krūtinės. Krūtinės ląstos judesiai, kvėpavimo garsas yra – kvėpuoja, krūtinės ląstos judesių, kvėpavimo garso nėra – nekvėpuoja.

 

     Gaivinimas.

 

  1. Atlošiame galvą, atlaisviname kvėpavimo takus
  2. Atliekame 30 krūtinės ląstos paspaudimų.
  3. Įpučiame 2 kartus.
  4. Jei įpūtimų nedarome – atliekame 100/120 krūtinės ląstos paspaudimų per 1 minutę.

 

     Gimnazistai manekeno pagalba praktiškai mokėsi atlikti gaivinimą. Ne visiems gerai pavyko atlikti krūtinės ląstos paspaudimus iš pirmo karto, bet pabandžius kelis kartus gimnazistai suprato, kad viskas išmokstama ir reikia nebijoti imtis iniciatyvos nelaimės atveju.

 

 

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

 

Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę?
sveika mokykla 20 metų