biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Mokiniai įsitikino, jog mikrobai bijo švaros

2020-03-02

Sparčiai Europoje plintantis ir visuose informacijos kanaluose dominuojantis koronavirusas sukėlė nerimą dažnam suaugusiam. Natūralu, kad taip plačiai aptarinėjama tema vis labiau pažįstama tampa ir vaikams, juk su informacija jie susiduria darželyje ar mokykloje, nugirsta televizijoje ar kalbantis tėvams.

 

Visuomenės sveikatos specialistė Raimonda Radzevičienė vasario mėnesį vedė praktinius, aktyvius užsiėmimus „Mikrobai bijo švaros“ apie rankų higieną, mikrobus, virusus, papasakojo kaip plinta bakterijos: Panemunės progimnazijoje (3c, 8c, PUG klasės mokiniams, 8a, 6a, 6b, pailgintos darbo dienos grupės mokiniams bei pedagogams pateikė rekomendacijas dėl koronaviruso), Vidzgirio progimnazijoje (pailgintos darbo dienos grupės mokiniams bei pedagogams pateikė rekomendacijas dėl koronaviruso), Dainavos progimnazijoje (pailgintos darbo dienos grupės 2a, 2b mokiniams bei pedagogams dėl koronaviruso posėdžio metu pateikė rekomendacijas) ir L./d „Saulutė“ „Voveriukų“ grupės vaikams.

 

Užsiėmimų metu naudojome profilaktinę higienos priemonę „Bakterijų milteliai”, kurie imituoja ant rankų esančius nešvarumus, nėra pastebimi plika akimi, tik pašvietus specialiu žibintuvėliu. O juos sunaikinti galima tik kruopščiai plaunant rankas tekančiu vandeniu ir muilu.

 

Mokiniai dar praktiškai įsitikino ir žinias užtvirtino, kad muilas labai svarbus asmens higienoje, atlikdami tyrimą „Bailys pipiras“. Bandymui atlikti reikėjo: maltų juodųjų pipirų, dubenėlio su vandeniu, skysto muilo ir ausų krapštukų.

 

Ugdytiniai suprato asmens higienos svarbą, įsisąmonino, jog tai yra vienas elementariausių ir efektyviausių būdų apsisaugoti nuo užkrečiamų ligų.

 

Todėl paskutinę vasario savaitę ugdymo įstaigose (Panemunės progimnazijoje, Vidzgirio progimnazijoje, Dainavos progimnazijoje) dėmesį skyrėme ypač aktualiai šių dienų temai dėl koronaviruso. Pateikta ir pristatyta pagrindinė informacija ir priemonės, į ką turime atkreipti dėmesį, siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui!

 

Kartu skaitėme informatyvius straipsnius, peržiūrėjome video siužetus, juos aptarinėjome. Atkreipėme dėmesį į Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) paskelbtas rekomendacijas, kuriose nurodoma, kas padeda apsisaugoti nuo žaibiškai plintančio koronaviruso. Prisiminėme, kad koronaviruso, kaip ir kitų viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, plitimą padeda sumažinti higienos normų laikymasis, nes rankomis daugiausiai liečiam visus paviršius, todėl ant jų patenka įvairiausių mikroorganizmų. Jei norite efektyviai apsisaugoti save ir savo šeimą nuo sparčiai plintančio COVID-19 – įsitikinome, jog reikia reguliariai plauti rankas ir dezinfekuoti jas. Tarp jų ypač svarbus neįprastas judesys, kai čiaudint ar kosėjant burna užsidengiama ne delnu, o sulenkta alkūne. Tokiu būdu nuo virusų ir bakterijų apsaugomi daiktai, pavyzdžiui, rankenos ir indai, per kuriuos gali užsikrėsti kiti žmonės.

 

Pasak PSO rekomendacijų, geriausia prevencija – pabrėžiama būtinybė dažnai plauti rankas.. Tai gerai žinomos higienos taisyklės, kurių tiesiog reikia laikytis. Rankas reikėtų plauti bent 20 sekundžių, būtina tai padaryti nusikosėjus ar nusičiaudėjus, prieš valgį ir po jo, pasinaudojus tualetu, po darbo su nešvariais indais ar stalo įrankiais, prieš vaiko maitinimą, pakeitus vystyklus, grįžus iš lauko, kiemo, daržo ar sodo, pasinaudojus visuomeniniu transportu, pabuvus viešose vietose, pabendravus su sergančiu žmogumi, po ir prieš žaizdos sutvarkymą, pažaidus su gyvūnais.

 

Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę?
sveika mokykla 20 metų