biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Oro užterštumas Alytaus mieste neviršija žmonių sveikatai pavojingų ribų

2019-10-18

Spalio 17 d., ketvirtadienį, 16 val. Aplinkos apsaugos agentūros mobili laboratorija buvo perkelta į Alytaus miestą adresu Kauno g. 69, kur nepertraukiamai matuoja ir teikia duomenis gyventojams apie oro kokybę ir teršalų koncentracijas. Mobili laboratorija budės mieste visą savaitgalį, kol ugniagesiai užgesins visus įmonėje „Ekologistika“ esančius ugnies židinius ir gaisras bus galutinai likviduotas. Agentūros darbuotojai kilnos laboratoriją į skirtingas miesto vietas, atsižvelgdami į vyraujančią vėjo kryptį ir jos pokyčius. Spalio 18 d. popietę mobili laboratorija bus perkelta į Miklusėnų gyvenvietę.

 

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Alytaus mieste matavimus atlikusi laboratorija didelių pokyčių neužfiksavo. Kietųjų dalelių ir kitų oro teršalų koncentracijos buvo nedidelės ir nepavojingos žmonių sveikatai. Kietųjų dalelių KD10 valandinės koncentracijos svyravo nuo 10 iki 48 µg/m³, kietųjų dalelių KD2,5 – nuo 8 iki 24 µg/m³. Azoto dioksido koncentracijos svyravo nuo 7 iki 66 µg/m³ (1 val. max. koncentracijos ribinė vertė 200 µg/m³), sieros dioksido – nuo 5,1 iki 6,1 µg/m³ (1 val. max. koncentracijos ribinė vertė 350 µg/m³). Anglies monoksido koncentracija siekė 0,32-0,50 mg/m³, benzeno – 0,24-0,90 µg/m³.

 

 

Specialistai atkreipia dėmesį, jog tamsius dūmus lemia gaisro metu išsiskiriančios kietosios dalelės ir kiti degimo proceso metu išmetami teršalai. Šiuo metu, esant aukštam atmosferos slėgiui, jos kyla į viršų ir sklaidosi aukščiau pažemio zonos.

 

Aplinkos apsaugos agentūros interneto puslapyje pateikiami nuolat atnaujinami oro kokybės rodikliai ir teršalų sklaidos modeliavimo duomenys, parodantys, kuria kryptimi juda teršalų debesys. Šiuo metu dūmai yra nešami šiaurės vakarų kryptimi, tolyn nuo Alytaus miesto, Miklusėnų gyvenvietės link, kur popiet bus perkelta mobili laboratorija.

 

Kontaktinis asmuo:

Lina Gaidžiūnaitė

Atstovė ryšiams su visuomene

Tel. 8 706 68 033Mob. 8 695 67 077El. paštas lina.gaidziunaite@aaa.am.lt

Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę?
sveika mokykla 20 metų