biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Paminėta Tarptautinė kovos su narkomanija diena Alytaus vaikų dienos centre

2017-07-03

     Birželio 26-ąją minima Tarptautinė kovos su narkomanija diena, kurią 1987 metais paskelbė Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja. Šio kasmetinio minėjimo tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į narkotikų daromą žalą, paskatinti kovą su narkomanija, saugoti vaikus ir jaunimą nuo narkotikų, išlaisvinti visuomenę iš priklausomybės nuo kvaišalų. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja atkreipia dėmesį, kad ši diena yra tarsi priminimas, jog siekiama kurti visuomenę, laisvą nuo narkotikų.

 

     Alytaus miesto visuomenės sveikatos biuras šią dieną minėjo su Alytaus m. socialinių paslaugų centro Vaikų Dienos Centrą lankančiais vaikais ir jaunimu. Socialinių įgūdžių stoka dažnai susilpnina vaiko gebėjimus atsispirti bendraamžių socialiniam spaudimui, neigiamiems aplinkos veiksniams. Kasmet narkotikus vartojančių žmonių amžius vis jaunėja.

 

     Visuomenės sveikatos biuro specialistai primena, kad pirmas žingsnis, norint padėti vaikams ar jaunimui sveikai ir saugiai augti – juos atidžiai ir nuoširdžiai išklausyti bei suteikti jiems reikalingų įgūdžių ir galimybių. Vaikystė yra svarbus vystymosi ir didelių galimybių laikotarpis, o tėvų įtaka vaikų priimamiems sprendimams yra labai didelė.

 

     Viena iš pažeidžiamiausių visuomenės grupių šiai priklausomybei yra paaugliai, todėl ne vienerius metus diskutuojama, kaip jaunus žmones apsaugoti nuo žalingų įpročių.

 

     Nebūkite abejingi ir padėkite savo vaikams suprasti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo žalą sveikatai. Paraginkime pasakyti ,,ne“ tam, kas kenkia ir kelia pavojų sveikatai! Protingai organizuojant savo gyvenimą, galime išvengti daugybės rūpesčių ir gyventi ilgiau. Tik kartu, tik bendromis pastangomis mes turime kovoti su šia visuotine problema.

 

 

Raimonda Radzevičienė
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Kas privalo rūpintis žmonių sveikata?
sveika mokykla 20 metų