biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Panemunės ketvirtokai kvietė dalyvauti akcijoje „Cigaretę iškeisk į saldainiuką“

2018-06-01

     Kiekvienais metais gegužės 31-ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė diena be tabako. Šią dieną visi rūkantieji skatinami bent vieną dieną nerūkyti. Primenama, kad rūkymas – viena iš pagrindinių mirties priežasčių. Net vieną dieną nerūkant, jau žengiamas svarbus žingsnis sveikesnio gyvenimo link ir gali sumažėti vėžio ir kitų susirgimų rizika.

 

     Mokinių požiūrį į rūkymą iš dalies formuoja visuomenė, žiniasklaida, o ypač didelę įtaką turi bendraamžiai. Jaunam žmogui pirmą cigaretę dažniausiai pasiūlo draugai. Vaikai modeliuoja savo elgesį matydami rūkančius tėvus, savo artimuosius.

 

     Su ketvirtokais visuomenės sveikatos specialistė Raimonda Radzevičienė diskutavo apie tabako keliamą žalą žmogaus organizmui jo sveikatai ir aplinkai. Kad mokiniai labiau įsivaizduotų rūkymo pasekmes buvo demonstruojamas modelis ,,Rūkoriaus burna“, kurio dėka buvo galima vaizdingiau suvokti rūkymo žalą ir pasekmes.

 

     Pasiskirstę į grupeles kartu  mokiniai kūrė bendrą plakatą „Mes prieš rūkymą“, ant kurio  rašė savo gražias mintis posakius apie rūkymo keliamą žalą. Pasigaminę plakatus kartu su visuomenės sveikatos specialistė Raimonda, ketvirtokų auklėtoja Neringa ir mokiniais ėjome į gatvę ir rūkančiuosius kvietėme dalyvauti akcijoje „Cigaretę iškeisk į saldainiuką“. Su geromis nuotaikomis puikiai buvo įvykdyta graži akcija, kuri skatino mažinti rūkymą ar bent apie tai privertė susimąstyti.

 

     Taigi, rūkantiesiems reikėtų atsižvelgti į nerūkančiuosius, ypač vaikus ir nerūkyti šalia nerūkančiųjų,  kad nekenktumėte jų sveikatai, o nerūkantys turėtų vengti aplinkų, kuriose yra rūkoma.

 

 

 

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Kas privalo rūpintis žmonių sveikata?
sveika mokykla 20 metų