biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Panemunės pagrindinės mokyklos pradinukai mokėsi valytis dantukus

2018-03-20

      2018 metų kovo pradžioje Alytaus miesto visuomenės sveikatos biuro specialistė Raimonda Radzevičienė Panemunės pagrindinės mokyklos 1–4 klasių mokinius supažindino su danties sandara bei galimomis dantų ligomis, mokė prižiūrėti dantukus. Užsiėmimų metu mokiniai žiūrėjo mokomuosius filmukus, diskutavo, kaip prižiūrėti ir apsaugoti savo dantis, koks maistas kenkia dantims ir kokius maisto produktus reikia valgyti, kad dantukai augtų stiprūs, sveiki ir kuo ilgiau išsaugotume gražią šypseną.

 

      Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė pristatė dantų muliažą, demonstracinį dantų šepetuką, dantų apnašų modelį. Šių priemonių pagalba mokiniai galėjo praktiškai pristatyti savo burnos higienos įgūdžius. Žiūrėdami į muliažą vaikai skaičiavo savo dantukus. Jie sužinojo, kiek jų turi ir kiek turės užaugę, susipažino su dantukų priežiūra, mokėsi taisyklingai juos valyti. Išsiaiškinome, kokią pastą ir šepetėlį pasirinkti, kiek laiko jį naudoti. Diskutavome, kodėl reikia lankytis pas odontologą.

 

     Visi mokiniai suprato, jog norint turėti gražią šypseną ir sveikus dantis, juos reikia prižiūrėti nuo pat mažens. Tad pirmokai gavo po naują dantų šepetėlį, kurį padovanojo Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, linkėdamas, kad mūsų dantukai būtų sveiki ir gražūs.

 

 

 

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Kas privalo rūpintis žmonių sveikata?
sveika mokykla 20 metų