biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Pasaulinės AIDS dienos minėjimas Jotvingių gimnazijoje

2013-12-02

Kol AIDS tebuvo naujiena, sensacija, manyta, kad šia liga gali užsikrėsti ar ją perduoti tik homoseksualūs asmenys. AIDS vadinta „Dievo rykšte“, skirta  ištvirkautojams bausti. Tačiau dabar visi įsitikino, kad ši liga nesirenka „kaltų“ ar „nekaltų“, ji gali užklupti kiekvieną.
Gruodžio 1-oji visame pasaulyje minima kaip Pasaulinė AIDS diena. Kiekvienais metais šią dieną mes esame kviečiami susimąstyti apie tai, jog ši liga – tai nėra „kažkur kitur“ egzistuojanti ir tikrai negalinti mūsų paliesti.
Gimnazijoje jau kelintus metus minima Pasaulinė AIDS diena. Jau tapo tradicija mokyklos vidiniame kiemelyje uždegti žvakutes mirusiems nuo AIDS. Mokytoja Danutė Sasnauskienė etikos pamokose kalbėjo apie AIDS ir ŽIV, apie toleranciją sergantiems, žiūrėjo ištraukas iš kino filmo „Vaistai“. 3E klasės mokinės Amanda Putelytė ir Ugnė Rydolytė paruošė stendą apie AIDS.
Jau antrus metus, minėdama Pasaulinę AIDS dieną, mūsų gimnazija prisijungia prie visoje Lietuvoje vykdomos iniciatyvos – protų mūšio „AIDS: geriau žinoti“.
Penktadienį gimnazijos skaitykloje susirinko visos 7 pirmų gimnazijos klasių komandos. Mokiniai prisisegė raudonus kaspinėlius – solidarumo su užsikrėtusiais ŽIV ir sergančiais AIDS žmonėmis simbolius. Visi dalyviai labai stengėsi teisingai atsakinėti į  Užkrečiamų ligų ir AIDS centro paruoštus klausimus, gilino žinias apie AIDS ir ŽIV iš pateiktų skaidrių.
Po atkaklios kovos buvo išrinkti nugalėtojai. Pirmą vietą laimėjo 1D klasės komanda, antrąją – 1C  klasės komanda, trečiąją – 1G klasės komanda.
Renginį organizavusios socialinė pedagogė Jolita Peleckienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laimutė Marcalienė įteikė padėkos raštus visoms dalyvavusioms protų mūšyje komandoms, apdovanojo diplomais nugalėtojus. Visi dalyviai gavo Alytaus visuomenės sveikatos biuro dovanotus rašiklius.

Laimutė Marcalienė


Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

 

Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę?
sveika mokykla 20 metų