biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Pasirūpinome savo akimis l/d „Saulutė“

2019-02-25

     Vaikai labai daug laiko praleidžia sėdėdami prie kompiuterio, televizoriaus, kompiuterio, planšetės ar išmanaus telefono (ekranų). Dėl savo nedidelio amžiaus ne visus pojūčius jie moka išreikšti žodžiais. Pastebėta, kad ilgą laiką praleidę prie televizoriaus ar kompiuterio vaikai tampa irzlūs, pikti, neranda sau vietos. Tam, kad to išvengtume, turėtume riboti vaikų laiką prie kompiuterio, užsiimti aktyvia veikla, kad vaikas išsijudintų. Be abejo, nuo šiuolaikinių technologijų labai kenčia akys. Prie viso to prisideda ir netaisyklinga sėdėsena, netinkamas apšvietimas ir atstumas iki ekrano.

 

     Siekiant mokyti vaikus saugoti akis, ugdyti vaikų savarankiškumą, savęs pažinimą ir daryti akių mankštos pratimus Alytaus lopšelio-darželio ,,Saulutė“ vaikams organizuotos sveikatos ugdymo pamokėlės, kurias organizavo visuomenės sveikatos specialistė Raimonda Radzevičienė. Jų metu su vaikais kalbėta apie taisyklingą sėdėseną, tinkamą apšvietimą ir kitus veiksnius, kurie įtakoja akių sveikatą. Vaikai buvo mokomi daryti akių mankštą, atliko akių nuovargį mažinančius pratimus. Išsiaiškino, kodėl po akių mankštos skauda akis, kodėl yra svarbu daryti akių mankštą kiekvieną dieną. Vaikai noriai daro akių mankštas ir džiaugiasi, kad gali pagerinti savo regėjimą. O kaip jums akių mankšta? Patrinkite delnus, kad sušiltų, ir uždėkite juos ant akių, kad nematytumėte šviesos.  Akis užmerkite ir pabūkite taip kelias minutes, galima pasiklausyti gamtos garsų ir įsivaizduoti save miške arba prie upės… Po tokio malonaus pratimo, akytes galima pavartyti į skirtingas puses, pažiūrėti į tolį, piešti jomis įvairias figūras, greitai pamirksėti, ir galiausiai, užbaigti mankštą vokų masažu – švelniai spaudžiant pirštukais viršutinius vokus. Žaidėme žaidimą „Tamsu-šviesu“.

 

     Kad mūsų  akys būtų sveikos turim nepamiršti sveikai maitintis, reguliariai atlikti akių mankštas. Akių mankštą rekomenduota atlikti kiekvieną dieną, todėl vaikai gavo akių mankštos skirtukus.

 

     Tėveliai ir auklėtojai turėtų stebėti vaikus, ar nėra požymių, kurie gali rodyti silpną ar silpstantį vaiko regėjimą. Savalaikis regėjimo gydymas bei profilaktika gali ne tik sustabdyti, bet ir visiškai jį atkurti. Akys yra mūsų  sielos veidrodis – kurį turim saugoti!

 

 

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę?
sveika mokykla 20 metų