biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Projektas „Mažais žingsneliais – sveikos gyvensenos link“

2019-08-14

                                      

    Alytaus miesto savivaldybės administracija kartu su partneriu – Alytaus miesto visuomenės sveikatos biuru pasirašė paramos sutartį Nr. 08.4.2-ESFA-R-630-11-0001 su Europos socialinio fondo agentūra, kuria projektui skiriamas finansavimas pagal 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto – socialinės įtraukties didinimo ir kovos su skurdu  Nr. 08.4.2-ESFA-R-630 priemonę – sveikos gyvensenos skatinimas regioniniu lygiu. Projekto „Mažais žingsneliais – sveikos gyvensenos link“ tikslas – didinti Alytaus miesto gyventojų sveikatos raštingumo lygį ir formuoti pozityvius jų sveikatos elgsenos pokyčius.

 

     Sergamumo ir pirmalaikio mirtingumo nuo kraujotakos ligų mažinimas yra aktualus Alytaus mieste. Pagrindiniai rizikos veiksniai susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis yra žalingi įpročiai, dislipidemija, arterinė hipertenzija, fizinio aktyvumo stoka, antsvoris, nutukimas bei stresas. Siekiant pagerinti situaciją yra vedami informaciniai, šviečiamieji renginiai, individualios konsultacijos bei fizinio aktyvumo  užsiėmimai vyresnio amžiaus asmenims (55 metų ir vyresniems). Šiuo metu yra pravesta daugiau kaip 200 individualių konsultacijų, kurių metu asmenys analizuoja savo mitybos įpročius, fizinio aktyvumo lygį bei antropometrinių duomenų pokytį. Vyko 8 žalingų įpročių prevencijos užsiėmimai, kuriuose asmenys buvo supažindinti ne tik su žalingų įpročių pasekmėmis, bet ir žalingų įpročių įveikimo galimybėmis, buvo mokomi džiaugtis, dalintis šiluma ir mylėti save. Fizinio aktyvumo užsiėmimuose asmenys yra mokomi pasirinkti tinkamą fizinį krūvį, taisyklingai atlikti pratimus bei juos pritaikyti savo kasdieninėje veikloje. Fizinio aktyvumo užsiėmimų yra pravesta daugiau kaip 40, kurie yra vedami sporto salėje ir Alytaus Jaunimo parke naudojantis lauko treniruokliais. Visuose užsiėmimuose dalyvaujantys asmenys džiaugiasi gerėjančia sveikata bei naujai besiformuojančiomis sveikatai palankesnėmis gyvensenos nuostatomis. Projekto dalyvių dar lauks informaciniai, šviečiamieji renginiai sveikatai palankios mitybos ir psichikos sveikatos gerinimo temomis.

 

     Nuo 2019 m. rugsėjo mėnesio bus renkama nauja grupė asmenų norinčių dalyvauti fizinio aktyvumo, sveikatai palankios mitybos, psichikos sveikatos gerinimo, žalingų įpročių prevencijos temų užsiėmimuose bei individualiose mitybos ir antropometrinių duomenų pokyčių konsultacijose. Užsiėmimai yra nemokami. Asmenys, 55 metų ir vyresni, norintys dalyvauti projekte, prašome registruotis Alytaus miesto visuomenės sveikatos biure arba telefonu 8 315 51653.

 

 

 

Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę?
sveika mokykla 20 metų