biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Savižudybių prevencija

2022-11-24

    Sveikatos apsaugos ministerija kartu su Higienos instituto Psichikos sveikatos centru, siekdami šviesti visuomenę savižudybių prevencijos tema š. m. rugsėjo 10 d., minint Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną, pradėjo 6 mėnesius trunkančią komunikacijos kampaniją, kuri yra 2020 m. rugsėjo 9 d. sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. 2008 patvirtinto Nacionalinio savižudybių prevencijos 2020–2024 m. veiksmų plano dalis.

 

    Pirmuoju etapu buvo siekiama paskatinti asmenis nebijoti kalbėtis savižudybių tema, padrąsinti užduoti klausimą „kaip tu jauties?“ ir rasti laiko pokalbiui. Jo metu inicijuota socialinių tinklų ir lauko 50-yje savivaldybių reklama, kuria viešinama bendravimo ir palaikymo svarba, siekiant išvengti savižudybės ar sumažinti jos grėsmę.

 

    Šiuo metu prasideda antrasis kampanijos etapas, kuris nukreiptas į mitų apie savižudybės reiškinį, kurie mūsų visuomenėje egzistuoja, paneigimą. Šiuo tikslu yra parengti 30 sekundžių (su garsu ir/ar subtitrais) ir 12 sekundžių (be garso) trukmės vaizdo klipai skirtingais formatais.

 

Kviečiame pasižiūrėti  Sveikatos apsaugos ministerijos Youtube socialiniame tinkle patalpintais 30 s vaizdo klipais

 

 

Nuorodos į vaizdo klipus

 

  1. Jurgitos istorija (https://youtu.be/53eIUKFx-wo);
  2. Julijos istorija (https://youtu.be/jceNV-BLK3c);
  3. Antano istorija (https://youtu.be/2JDmSnj7b3A);
  4. Aleksandros istorija (https://youtu.be/b8BXb0p_7PE).

 

Nuorodos į vaizdo klipus su subtitrais

 

  1. Jurgitos istorija ( https://youtu.be/NoVMfyBa9pA );
  2. Julijos istorija ( https://youtu.be/wA2X3_1SqKM );
  3. Antano istorija ( https://youtu.be/WIpcaMWLivs );
  4. Aleksandros istorija ( https://youtu.be/7dTw7QLXi1A ). 

 

    Taip pat maloniai primename, kad savižudybių prevencijos tema veikia nacionalinė interneto svetainė Tu Esi - Esu savižudybės krizėje ir ieškau pagalbos Joje yra visa reikalinga informacija patiriantiems savižudybės krizę, ieškantiems pagalbos sau ar kitam žmonėms bei specialistams.

Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę?
sveika mokykla 20 metų