biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena

2017-12-01

      Gruodžio 3-oji neįgaliųjų žmonių diena. 1983 m. buvo pradėta aktyviai supažindinti plačiąją visuomenę su neįgaliųjų žmonių problemomis ir kovoti už tai, kad tokiems žmonėms būtų suteiktos vienodos teisės, kad jiems būtų sudarytos sąlygos pritapti visuomenėje. Bemaž po dešimt metų, 1992 m. pabaigoje, Jungtinių Tautų Organizacija paskelbė gruodžio 3-ąją Tarptautine neįgaliųjų žmonių diena, kurios metu būtų organizuojami renginiai, skirti atkreipti dėmesį į pagalbą neįgaliesiems.

 

     Žmonės su negalia gali išreikšti save įvairiose srityse. Šiais laikais galima sutikti ne vieną neįgalų žmogų, kuris kompiuteriu ne tik dirba, bet ir programuoja kojomis. Technologijos, kompiuteris, internetas gali gerokai pasitarnauti tokiems žmonėmis, visų pirma, sudaryti jiems sąlygas bendrauti ir nesijausti kitokiu, nei kiti.

 

     Neįgalus žmonės negyvena kažkur, nepastebimi. Mes su jais susitinkame įvairiose situacijose. Dažnai tenka net betarpiškai bendrauti, pasidalinti savo vargais ir džiaugsmais, turėti vienokių ar kitokių asmeninių reikalų. Tiek dvasiškai, tiek fiziškai jie kartu pergyvena dėl savo neįgalumo. Niekada nežinome, kokia ateitis mūsų laukia.

 

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

 

Kas privalo rūpintis žmonių sveikata?
sveika mokykla 20 metų