biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Vaikų fizinis aktyvumas žiemą

2018-12-07

     Šaltuoju metų laiku ženkliai sumažėja vaikų fizinis aktyvumas. Dažniausiai tėvai bijo, kad vaikas susirgs, todėl žiemos metu renkasi veiklas uždarose patalpose. Vis dėlto fizinio aktyvumo stoka nulemia ne tik prastėjančią fizinę formą, tačiau ir silpnėjantį imunitetą.  Svarbu įsidėmėti, jog ligos išvengiama teisingai parinkus drabužius, vaikams skirtas odos priežiūros priemones bei reguliuojant buvimo lauke laiką.

 

      Taigi kokia  fizine veikla užsiimti žiemą ir kaip tam pasiruošti?

 

     Fizinių veiklų žiemą yra labai daug. Tai ir slidinėjimas su slidėmis, čiuožimas rogutėmis, pačiūžomis ar lenta, sniego tvirtovės, pilių, sniego senių statyba, mėtymasis sniego gniūžtėmis. Net jei sniego ir nėra, tačiau įvairūs judrūs žaidimai vis tiek gali tapti linksma pramoga. Tereikia nueiti į artimiausią mišką ar parką. Ten vaikai gali patyrinėti gyvūnų paliktus pėdsakus, pakabinti pačių padarytą lesyklėlę, stebėti ir fiksuoti atskrendančius paukščius.

 

     Vaikams niekada nebus smagu sportuoti ar žaisti vieniems ar su svetimais žmonėmis. Patarimas tėvams – būti vaikų draugais ir kartu užsiimti aktyvia veikla.

 

       Visai nesvarbu, ar lauke lyja, ar sninga, ar šviečia saulė, svarbiausia pritaikyti veiklai tinkamą aprangą.
     Patarlė sako: „Nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga“.  Ruošiantis į lauką vertėtų vadovautis trijų sluoksnių taisykle:

  • apatinis drabužių sluoksnis turi būti iš natūralaus pluošto, sugerti prakaitą, greitai džiūti, būti plonas.
  • vidurinis drabužių sluoksnis turėtų būti pats šilčiausias, vilnonis.
  • trečiasis drabužių sluoksnis – išorinis –gali būti sintetinis, atsparus drėgmei, sniegui.

     

       Labai svarbu ir tinkama avalynė. Batai neturi spausti, turi būti neslidūs.

 

      Bene dažniausiai pasitaikanti tėvų klaida žiemą – pernelyg šilta vaiko apranga. Per didelis rūbų sluoksnis neapsaugo, o priešingai, gali pakenkti, nes bėgiodamas ar žaisdamas lauke vaikas sukaista, o sušilęs organizmas labai staiga atvėsta, ypatingai tada, kai bėgiodami vaikai sustoja minutei pailsėti. Vos grįžus iš lauko, pirmiausia vaiką reikėtų perrengti sausais drabužiais, nes drėgni rūbai greitai atšaldo kūną.

 

      Judėjimas gali pakeisti bet kokį vaistą, tačiau visi pasaulio vaistai negali pakeisti judėjimo. (Tiso)

 

       Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę?
sveika mokykla 20 metų