biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Viktorina „Sveikam kūne – sveika siela“

2019-05-29

     Gegužės 28 d. Vidzgirio pagrindinėje mokykloje jau antrus metus iš eilės nuvilnijo viktorina „Sveikam kūne – sveika siela“. Renginį organizavo ir vedė visuomenės sveikatos specialistė Raimonda Radzevičienė, jai talkino Rosita Jakaitienė.

 

     Pernai joje dalyvavo ketvirtokų komandos iš trijų, o šiemet jau iš keturių bendrojo ugdymo įstaigų. Komandos buvo sudarytos iš 5 asmenų. Viktorinoje dalyvavo septynios komandos:

 

  • Vidzgirio pagrindinės mokyklos 4a klasės komanda;
  • „Sakalėlio“ pradinės mokyklos 4a klasės komanda;
  • „Sakalėlio“ pradinės mokyklos 4b klasės komanda;
  • „Sakalėlio“ pradinės mokyklos 4c klasės komanda;
  • „Drevinuko“ mokyklos-darželio 4a klasės komanda;
  • „Drevinuko“ mokyklos-darželio 4b klasės komanda;
  • „Volungės“ progimnazijos 4b klasės komanda.

 

     Prieš tai siekiant įvertinti ugdymo įstaigose vykdomos visuomenės sveikatos specialisčių veiklos veiksmingumą 4 klasėse vyko sveikatos žinių patikrinimas. Taip buvo išrinkti 5 mokiniai, kurie ir dalyvavo viktorinoje „Sveikam kūne – sveika siela“.

 

     Mokiniai pasitikrino savo žinias ir įgūdžius įvairiomis sveikatos temomis. Turėjo atsakyti į klausimus apie sveiką mitybą, dantukų priežiūrą, fizinį aktyvumą, asmens higieną, priklausomybes, pirmąją pagalbą, užkrečiamas ligas ir kt.

 

 

     Komandų laukė 5 teorinės ir praktinės užduotys skatinančios pamąstyti: kryžiažodžio sprendimas įvairiais sveikatos klausimais, maisto produktų surašymas pagal abėcėlės raides, teisingų teiginių sujungimas, žodžių grandinėlės sudarymas pagal duotą žodį, grūdinių kultūrų atpažinimas. Šešta užduotis buvo skirta komandų kapitonams, kurios metu užrištomis akimis reikėjo atpažinti daržoves ir vaisius.

 

     Dalyvaujantys viktorinoje mokiniai ne tik parodė bei praplėtė turimas žinias įvairiomis sveikatos temomis, bet kartu buvo puoselėjamas draugiškumo jausmas, bendravimo įgūdžiai, atsiskleidė bendras komandos darbas.

 

     Viktoriną „Sveikam kūne – sveika siela“ vertino kompetentinga komisija: komisijos pirmininkė Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Ingrida Rutkauskienė, Vidzgirio pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Neringa Babijonienė ir socialinė pedagogė Vida Batulevičienė. Susumavus komandų rezultatus paaiškėjo nugalėtojų komandos:

 

1 vieta „Drevinuko“ mokyklos-darželio 4b klasės komanda;

2 vieta Vidzgirio pagrindinės mokyklos 4a klasės komanda;

3 vieta „Sakalėlio“ pradinės mokyklos 4c klasės komanda.

 

     Visoms dalyvavusioms komandoms už dalyvavimą viktorinoje buvo įteiktos padėkos ir atminimo dovanėlės,  kurias įsteigė Alytaus miesto visuomenės sveikatos biuras.

      Renginio metu skambėjo juokas, visus dalyvavusius lydėjo gera nuotaika.

 

 

 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Raimonda Radzevičienė

Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę?
sveika mokykla 20 metų