biuras@alytausvsb.lt (8 315) 51 653

Vasaris – sveikatingumo mėnuo Dzūkijos mokykloje

2020-03-02

Sveika gyvensena – tai kasdieninis gyvenimo būdas, kuris padeda išlikti sveikam. Alytaus Dzūkijos mokykloje vasario mėnesį vyko įvairūs sveikatą stiprinantys renginiai mokiniams ir jų tėveliams. Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje vedė užsiėmimus mokiniams sveikos mitybos, asmens higienos, lytinio ugdymo, fizinio aktyvumo, taisyklingos laikysenos ir užkrečiamų  ligų profilaktikos temomis.

 

Vasario 4 diena 7b klasės mokiniams vyko paskaita – diskusija „Kas padeda išlikti gražiam ir sveikam“. Paskaitos metu  buvo kalbama  apie  asmens higienos taisykles brendimo laikotarpiu ir kodėl mokiniai turi rūpintis savo kūno švara kasdien. Po teorinės dalies vyko diskusijos: kūno, aprangos, darbo ir poilsio higienos temomis.   Gautų žinių pagalba mokiniai suprato, kas savo sveikata ir grožiu galės džiaugtis tik tuomet, jei tinkamai rūpintis savo asmens higiena nuo ryto iki vakaro ir taip kiekvieną dieną.

Vasario 4, 13 ir 25 dieną 3a, 3b ir lavinamųjų klasių mokiniams vyko paskaitos – praktiniai užsiėmimai  „Vaisiai ir daržovės mokinio mityboje“. Užsiėmimo metu mokiniai sužinojo apie vaisių ir daržovių naudą jų augančiam organizmui, o atlikę praktines užduotis, praplėtė žinias apie  vaisiuose ir daržovėse esančius vitaminus.

 

 Vasario 7 dieną 4a ir 4b klasės mokiniams vyko paskaitos lytiškumo ugdymo tema „Augu ir keičiuosi“. Paskaitos tikslas - suteikti mokiniams teisingų žinių apie šį periodą, padėti jiems suprasti ir priimti lytinio brendimo pokyčius kaip natūralius, mokant juos vartoti tinkamus žodžius ir sąvokas organizmo sistemoms ir jų funkcijoms apibūdinti. Mokiniai paskaitoje gautas žinias įsivertino atsakydami į klausimus apie lytinį brendimą.

 

Vasario 4, 6, 11, 13, 27 ir 28 dieną 7b, 7c, 8d, 7 spec., 5c ir 5a klasės mokiniams vyko paskaitos „Užkrečiamas ligas ir jų profilaktiką“. Paskaitose mokiniams buvo suteikta informacija apie užkrečiamas ligas, jų galimus plitimo būdus, bei kaip nuo jų apsisaugoti patiems ir apsaugoti kitus.

 

Fizinis aktyvumas – vienas iš daugelio sveikatą stiprinančių ir palaikančių veiksnių. Vasario 27 dieną 3a ir 3b klasės mokiniams vyko fizinio aktyvumo užsiėmimai su balansinėmis pagalvėlėmis. Mokiniai kūno kultūros pamokoje sportavo atlikdami pratimus ant balansinių pagalvėlių, kurios skirtos taisyklingai laikysenai, kūno lankstumui, pusiausvyrai ir judesių koordinacijai lavinti.

 

 Vasario 27 dieną vyko lytiškumo ugdymo paskaita mokinių tėvams „Kaip su vaikais pradėti kalbėti lytiškumo tema“. Paskaitą skaitė lektorė psichologė Justina Zelionkaitė Dambrauskienė. Paskaitoje tėveliai sužinojo kas yra lytiškumas, kur yra riba pokalbiuose apie lytiškumą, kurios tėvams peržengti nevalia ir kaip teisingai kalbėti su vaikais lytiškumo tema. Paskaitos metu ir po paskaitos psichologė atsakė į tėvų užduotus klausimus lytiškumo tema.

 

Siekiant sutrumpinti prie mokyklinio suolo praleistą mokinių laiką vasario 27, 28 dieną priešmokyklinės ugdymo grupės ugdytiniams, 2a ir 1b klasių mokiniams vyko aktyvios pamokos, kuriose mokiniai galėjo stovėti, aktyviai judėti ir sukinėtis.  Sėdėjimui ir mankštinimuisi išbandė balansines pagalvėles, kuriomis stiprino raumenis ir koregavo savo laikyseną.

 

Noriu padėkoti mokyklos administracijai, mokiniams, pedagogams, mokinių tėvams ir mokyklos darbuotojams už aktyvų dalyvavimą ir palaikymą vasario – sveikatingumo mėnesį vykusiuose renginiuose. Stiprindami vaikų sveikatą visi kartu, pasieksime  gerų rezultatų.

 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Ilona Vabolienė

Kaip vertinate teikiamų paslaugų kokybę?
sveika mokykla 20 metų